Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
By Nathaniell
#79150
Když jsem reklamoval joystick já, tak ho borec automaticky přímo u pokladny zapojil, otočil monitor, abych na něho viděl a vyzkoušel ho přede mnou (Alfacomp). Já bych si tohle vyžádal v tvém případě.
Uživatelský avatar
By Stanislav Pour
#79152
[quote="mipeba"][quote="Stanislav Pour"]jo jo je dobrej, ale můj kousek je už na 2. reklamci - odešlo ovládání směrovky :([/quote]
http://www.alza.cz/saitek-cyborg-x-d138590.htm
Reklamace na náhodné pohyby směrovky a to jen doprava byla neuznána, chyba se neprojevila.
Máte s tím někdo zkušenost? Má cenu tam jít znovu a znovu?[/quote]

já to vyřešil tak že jsem odmontoval ten kus joye a necha si jen základnu - mám krásný plynový páky a jinak lítám na svém starém Logitech WingMan Extreme 3D Pro a je.
Reklamaci saiteku jsem zkoušel asi 2x vždy to pravili, a musím říct, že jsem to vzhledem ke slušnosti CZC už víc neraklamoval (opravili mi zdarma pc "po záruce"), lítal jsem na tom cca 1 rok než se podělal.
Uživatelský avatar
By Engin
#79163
[quote="Nathaniell"]Když jsem reklamoval joystick já, tak ho borec automaticky přímo u pokladny zapojil, otočil monitor, abych na něho viděl a vyzkoušel ho přede mnou (Alfacomp). Já bych si tohle vyžádal v tvém případě.[/quote]

Tím se náhodné pohyby dokazují dost blbě, když to občas jde a občas nejde :-/
Uživatelský avatar
By amalka
#79164
Cyborga jednoho doma taky mám, gamesí na tom kluk, zatím bez problémů. Ale upřímně řečeno, v porovnání s předchozím Logitechem je to celé více plastové, když to vezmu do ruky já, tak se celá základna prohne. Pružina klade při pohybech poměrně silný odpor, takže vzhledem k lehkosti (váze) celého joye, je nutné i poměrně slušně tlačit na joy směřem dolů, aby se nepřevracel.

To je hold nevýhoda dnešní doby, kdy člověk veškeré zboží vidí v podstatě jen na drobných obrázcích nebo videích na netu a takovéhle poměrně zásadní věci zjišťuje až doma.

Klukovi to stačí, ale já bych to asi velice rychle vzteky rozšvihal.
By Nathaniell
#79173
[quote="Engin"]
Tím se náhodné pohyby dokazují dost blbě, když to občas jde a občas nejde :-/[/quote]

No však právě, že tam s ním můžeš být tak dlouho, dokud se ta závada neprojeví (pokud není narvaný obchod). Když to pošlou někde do pryč, tak pochybuju, že si s tím někdo hraje.
Uživatelský avatar
By Lapak
#79799
Tak taky silham po nejakym joyi a vpodstate se rozhoduju mezi Saitek Cyborg X http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62528 a Logitech Extreme 3D Pro http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25263 koukal jsem ze oba tady hodne lidi ma. Vic se mi libi ten Saitek, precejenom ty plynovy paky a tlacitka vypadaj fakt paradne, jediny co me desi, tak stiznosti v diskuzich apod. Taky si u nej hodne lidi stezuje na \"vuli\", ukazuje to treba borec tady http://www.youtube.com/watch?v=HXCB9Fsx ... r_embedded sice rika, ze to neni zadnej big deal, ale me to teda pride jako slusna mezera :) Muzete mi nekdo kdo ho mate prosim napsat, alespon jak je to s touhle vuli a jestli to fakt clovek nepozna? Hadam ze u nejakych bojovek to fakt asi bude jedno, ale na nejaky precision approach? Ty tlacika a paky me fakt lakaji, ale je fakt ze na kvalitu toho logitechu si zrovna moc lidi nestezuje, narozdil od toho saiteku...

Diky
Uživatelský avatar
By Slon
#79801
[quote="Lapak"]Tak taky silham po nejakym joyi a vpodstate se rozhoduju mezi Saitek Cyborg X http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62528 a Logitech Extreme 3D Pro http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25263 koukal jsem ze oba tady hodne lidi ma. Vic se mi libi ten Saitek, precejenom ty plynovy paky a tlacitka vypadaj fakt paradne, jediny co me desi, tak stiznosti v diskuzich apod. Taky si u nej hodne lidi stezuje na "vuli", ukazuje to treba borec tady http://www.youtube.com/watch?v=HXCB9Fsx ... r_embedded sice rika, ze to neni zadnej big deal, ale me to teda pride jako slusna mezera :) Muzete mi nekdo kdo ho mate prosim napsat, alespon jak je to s touhle vuli a jestli to fakt clovek nepozna? Hadam ze u nejakych bojovek to fakt asi bude jedno, ale na nejaky precision approach? Ty tlacika a paky me fakt lakaji, ale je fakt ze na kvalitu toho logitechu si zrovna moc lidi nestezuje, narozdil od toho saiteku...

Diky[/quote]


Ten Cyborg X neber, je poruchovy. Konkretně osa Z (směrovka).

EDIT: Promiň, nepřečetl jsem to cele a hned psal odpověď. Já mám konkretně takový problém, že musím osu Z mít vypnutou. Zatáčí mi to úplně extremně, neda se pojíždět, neda se lítat.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#79807
Mnevim. Furt je to dražší, ale pokud se bavíme o jistých typech létadel (Cessny, Pipery, Boeingy, Psové, některé Airbusy) tak Saiteší berany.
1) jsou to fyzicky i psychicky berany, které ty létadla mají plus mínus také.
2) je u toho throttle quardant :-) se 3-ma osyma, který může sloužit buď jako throt, mix, prop u vrtule, anebo jako spoilers, throt (spřažené), flaps u dopraváku. Tyto 3 osy na TQ mají i jakousi revers polohu.
K tomu pedály od jakéhokoliv volantu co se vám doma válí a máte 7 analogových vstupů. O počtu programovatelných butonů mlčim. Je jich hodně.
Mě osobně to (zatím :)) stačí ;)
Uživatelský avatar
By Lapak
#79809
[quote="Kory"]
Ten Cyborg X neber, je poruchovy. Konkretně osa Z (směrovka).

EDIT: Promiň, nepřečetl jsem to cele a hned psal odpověď. Já mám konkretně takový problém, že musím osu Z mít vypnutou. Zatáčí mi to úplně extremně, neda se pojíždět, neda se lítat.[/quote]

Jo, na nefunkcni smerovku, ktera zustane v uplne prave poloze si stezuje fakt hodne lidi a furt litat po reklamacich se mi taky nechce no... To vsechno okolo toho joye me lakalo, ale asi si fakt teda necham zajit chut a koupim neco kvalitniho...

----

[quote="Jindra"]Mnevim. Furt je to dražší, ale pokud se bavíme o jistých typech létadel (Cessny, Pipery, Boeingy, Psové, některé Airbusy) tak Saiteší berany.
1) jsou to fyzicky i psychicky berany, které ty létadla mají plus mínus také.
2) je u toho throttle quardant :-) se 3-ma osyma, který může sloužit buď jako throt, mix, prop u vrtule, anebo jako spoilers, throt (spřažené), flaps u dopraváku. Tyto 3 osy na TQ mají i jakousi revers polohu.
K tomu pedály od jakéhokoliv volantu co se vám doma válí a máte 7 analogových vstupů. O počtu programovatelných butonů mlčim. Je jich hodně.
Mě osobně to (zatím :)) stačí ;)[/quote]

Jo, to bylo taky prvni na co jsem koukal :) Ale zatim je to nad moje financni moznosti, casem se k tomu snad dopracuju, ale ted mi staci abych mohl zaroven ovladat letadlo a mysi nekde neco klikat, prepinani mezi mysi a mouse yoke uz me vazne nebavi... :)
Uživatelský avatar
By Engin
#79815
To je tu už klasika :-)

Q: Jaký si mám koupit joy?
A: Kup si berany.

Tomu říkám rada :-)

Okej. Ad Extreme 3D Pro - mám, konkrétně na Airbusy naprosto parádní kvůli rozložení čudliků.

Při lehčím nastavení má (= může mít) problémy s dákováním force-feedback centering forces (prostě nestejně tlačí ty motorky, když to pomalu vychyluješ do boku, jako by šel přes zuby).

2x jsem ho už reklamoval, protože se nějak vychodil nějaký senzor a při překlopení zleva/doprava udělal i výchylku dolů. Vždy vyřízeno výměnou za nový kus.

Ale jinak na něj nedám dopustit a dokud ho budou reklamovat, budu s ním spokojený.
Uživatelský avatar
By Pavel Muroň
#79820
Jak jsem psal na zacatku tohoto vlakna, mam k dispozici oba dva logitechy 3D. Pokud v posledni dobe litam, tak na tom bez force feedback. Prijde mi to nejak praktictejsi. Jinak zatim velka spokojenost s obema. A ze uz je to doba, co je mam.
Uživatelský avatar
By amalka
#79821
Mě se u Logitechu Extreme po čase (cca 6 let) posunula směrovka tak moc mimo střed, že už to nešlo řešit nastavením nulové zóny. Joy jsem ale nerozebíral a neřešil ale rovnou zlikvidoval. Ač je ten Cyborg X v podstatě za stejnou cenu, tak mě mrzí, že jsem klukovi nekoupil opět ten Logitech. Cyborg je opravdu plastová hračka a nebudí ve mě příliš důvěry (byť zatím funguje, popis viz výše).

Jinak force feedback nebrat! (imho)
Uživatelský avatar
By mipeba
#79827
EDIT: Promiň, nepřečetl jsem to cele a hned psal odpověď. Já mám konkretně takový problém, že musím osu Z mít vypnutou. Zatáčí mi to úplně extremně, neda se pojíždět, neda se lítat.
Jak to funguje s vypnutou osou Z? Jak zatáčíš s letadlem při pojíždění?
Uživatelský avatar
By Slon
#79829
mipeba píše:
EDIT: Promiň, nepřečetl jsem to cele a hned psal odpověď. Já mám konkretně takový problém, že musím osu Z mít vypnutou. Zatáčí mi to úplně extremně, neda se pojíždět, neda se lítat.
Jak to funguje s vypnutou osou Z? Jak zatáčíš s letadlem při pojíždění?

Pohybuju s Joyem normálně zleva doprava a on pak zatáčí i na zemi. Jde to tam někde nastavit v FSce.
By rc_czech
#88229
Jj, ale co nestoji (mysleno, ktery konicek). V tomto ohledu mi prijde
VATSIM jeste prinatelny, jednou za cas nejaka ta investice do soft/hardweru
Uživatelský avatar
By storry
#88231
To máš pravdu. Ku příkladu před lety jsem si objednal FS2002, abych v zápětí zjistil, že jsem se uklapl a chtěl jsem ve skutečnosti FS2004. No nic, tak jsem objednal znovu a FS2002 šel instalovat do noťasu se slabším procesorem…….