Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
By Tommy
Ahoj, jak jsem psal o Expedici Mars 2011, tak mě tam chytl takovej nápad...postavit si sim shuttlu...ale to by nebylo tak jednoduchý...mělo by to ze začátku vypadat asi takhle, pak bych tam chtěl dokopat monitory a páčky...ale nevím na čem bych to měl pustit....SSM to nepodporuje myslím a dělat na to novej program se mi nechce....napadá mě FSX, udělat model, ale lítání ve vesmíru by nebylo ono...leda to zkusit v tom SSM ale nevím jak to naprogramovat...nevím hlavně kde sehnat páčky (nějaký podobný, jinak asi ENGRAVITY) pak ještě nákresy a takový ty šedivo bílý indikátory a budíky tlaku a teplot na panelech O1,O2 atd........

Je to bláznivý a možná se to ani neuskuteční ale chtěl bych se vás zeptat co si o tom myslíte,jak by se to asi mělo stavět a jestli by někdo popř. neměl třeba zájem to taky zkusit( a jít do toho třeba kdyby to šlo jít se mnou, protože bych asi neměl prostory).... Dík
By Jindra
IMHO je to 10x složitější, než stavět kokpit letadla. Co se simu týče, asi by šel oškubat Orbiter, ale i tak je to výzva na celý život. Dle mého hezký, ale nerealizovatelný nápad.
Držím palečky. :-)
By Tommy
Sice je to divný...ale taky mě napadlo jenom z toho udělat simulátor kde jsou jaký páčky....ale to nevím...teď se snažím zjistit, kolik by to vůbec stálo...a jestli by pro to někdo něudělal program....(kolik to bude stát :D ) tak uvidím....
By Tommy
No, jestli se do toho pustím závisí na několika dalších tejdnech....teď jsem psal NASA jestli by mi neposkytli nějaký plány a popř. neodprodali páčky a nebo celý panely a pánům od SSM2007 jestli by se to na tom dalo po úpravách rozjet....tak uvidím....ještě mám potom v plánu napsat Projectu Magenta, jestli by nezkusili udělat PM systems pro shuttle...pokud by nevyšlo SSM2007..Teď jde o to, že nejsou prostory a nejsou prachy....uvidím..díky Expedici by se to možná ale mohlo nějak zařídit....
By Pavel
PM software, NASA hardware - hmm, já bych si za ty $$$ raději koupil vlastní reál letadlo :-)

PB
By Tommy
:D Jo to je tky pravda....taky neřikám, že to NASA prodá, nebo že by to bylo v peněžním dosahu člověka....když jsem se dozvěděl, že ten chránič switche (jenom ty dráty z boku) stojej od Rockwellu origo 800$ jeden (to je cena od NASA) :D tak jsem si taky říkal...ale zeptal jsem se :D uvidíme...a nevím ale ty PMka se mi zdaj bejt nejschůdnější, protože to budu, jestli to nebude NASA hardware zapojovat do MIP interfacu....teda jestli to pujde a zvládne to....mám ale zatím jenom zájem na tom se poptat a udělat projekt....na prachy se musí hold počkat....
By Tommy
No tak to měním názor.... :D Orbiter znám, ale jak do toho zakomponovat funkce páček nevím....
By Tommy
Já řeším problém s programem, kterej by simuloval funkce switchů a systémů...prostě dám APU CNTRL PWR na ON a ono to změní ty okýnka nad APU START na bílý....
By Pavel
PC s větším počtem grafickejch karet, připojit hodně LCDček, roztahat okna orbiteru na ně a udělat z nich kokpit. Následně přes monitory udělat z plastu panely, od nich zabudovat tlačítka/spínače, ty připojit na HIDMacros rozhraní (kuchnutá klávesnice) a v HIDMacros nechat simulovat klik na dané souřadnice. Pokud seženeš dostatek monitorů a grafickejch karet a pokud jdou z orbiteru tahat okna na jiné plochy (jako v FSce) tak nevidím problém :-)

PB
By Tommy
Takhle, to asi není to, co mám na mysli....ty HIDMacros jsou dobrá věc, ale chtěl bych tam dát normální switche jako jsou na overheadu např. 737... prostě aby to vypadalo i když vzdáleně jako reál...tak bych potřeboval aby ty switche aspoň něco dělali a taky potom je hlavní problém s řízením....např. v shuttlu v SSM je to reálný protože je tam klávesnice a jsou tam GPC....vše je tam funkční....já jsem si to představoval jako input třeba zrovna do SSM... ale to nevím...ten orbiter je dobrej, ale je to až moc arkádový....(ne že by tam fyzika nefungovala, ale dostat se se shuttlem na KSC z orbitu není možný..pro mě...
By Tommy
Nevím, ale asi by byla potřeba opravit SSM2007 aby to šlo přes ty páčky...no nevím...
By Pavel
Páčky jako switche? Ty přece jdou ke všem normálním platformám jako HIDMacros, FSBUS, Opencockpits, mJoy atd pájet... V tom problém nevidím.

PB
By Tommy
No....teoreticky bych moh tam jenom nasázet switche a nechat je tam bez připojení....ale já bych potřeboval program, kterej by s nima pracoval....nevím jestli bych spojoval Orbiter a FSBus(kolik se tam toho dá vlastně připojit?)...
By Pavel
Přes mouseclick. Pokud to dovoluje práci s panelama jako v FSce, tj otevřeš všechny panely zároveň (2D).

PB
By Tommy
Problém je, že v orbiteru není ten shuttle vůbec promakanej...a 2D panely v orbiteru nejsou...asi jsem se ti do toho moc zamotal, takže nevím jestli vím o čem mluvíš :/ Jak to dělat přes mouseclick?
By Pavel
Aha - já orbiter neznám, myslel jsem právě, že to bude 2D klikačka - pak by to bylo easy. Pokud to má pouze virtual cockpit, tak to půjde velmi špatně (pokud to neumí klávesové zkratky).

PB
By Tommy
Tím co lítá myslíš co? Já o Xplane vím....ale zas nevím na co měl shuttle vysunutý oba radiatory, ty zadní zůstávaj zasunutý...já chci (chtěl bych) pokud bych věděl jak to postavit (tedy i na čem to pustit) simulátor shuttlu a proč jsem psal v prvním příspěkvku, je to tam pod odkazem...já jsem kdysi chtěl mít 737čku ale když jsem se dozvěděl o ceně( ten shuttle jestli by to šlo bych nestavěl sám)....
By Čondra
Nechci Tě nějak odrazovat, ale aby při stavbě šatlu byla cena na jednoho nižší, než na 737... Budeš asi potřebovat hodně lidí :-).

To bude darda ukrutná.
By Tommy
Tak já ještě nevím, jestli do toho půjdu..zatím se jenom snažím získat informace...protože to, na čem to pustím zatím vypadá neřešitelně....napadlo mě FSX a nějak vylepšit letovej model na oribtu... ale nevím....psal jsem zatím vývojářům SpaceShuttleMission, jestli by to nějak nešlo řešit, ale zatím (možná na furt) neodepsali...NASA mi neodpověděla...tak s hardwarem by problém nebyl...mám plán jak to utvořit z dostupnejch součástek...ale nevím do čeho to pak zapojit...a jsem zase u toho na čem to poběží...

PS: Sám do toho jít nehodlám, jsem pouze něco vzdálenýho od \"konstruktéra\" ;) :D
By Pavel
No FSX by byla 100% nejjednodušší na stavbu homemade hardwaru, ale hold v ní je to omezení letovýho modelu a maximální vejšky, kteoru FSka zvládá. Hele, co X-Plane? Do něj by taky nebyl takovej problém udělat hardware, neumí nějakej shuttle?

PB
By Tommy
No shuttle ta nejnovější verze má....ale nevím jak je to s ovládáním...a jak stavět hardware do X-Plane nevím...ale tak to zkusím prozkoumat..tak se teda chci zeptat, jestli tu je někdo kdo lítá na X-Plane, jde to? :)
By Pavel
No, minimálně i mých milovaných HIDMacros vím, že jdou na 100%, ale musí se tam něco doskriptovat, na to by sis musel někoho sehnat. Otázka spíš je, jak to bude s výstpním HW jako LEDky, displeje atd - ale tam zas bych použíl mou metodu umísťování monitorů pod panel, takže by taky bylo vystaráno.

PB