Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
By Swop
#97637
Ahoj,

pracuji v IT firmě a pravidelně si necháváme data obnovovat u TDP, osobní přístup a skvělé výsledky. Jsou možná malinko dražší, než některé nově vzniklé společnost, nicméně zkušenosti se nedají cenou nahradit.

A.
#97639
[quote="Swop"]Ahoj,

pracuji v IT firmě a pravidelně si necháváme data obnovovat u TDP, osobní přístup a skvělé výsledky. Jsou možná malinko dražší, než některé nově vzniklé společnost, nicméně zkušenosti se nedají cenou nahradit.

A.[/quote]

Díky za info. Právě u nich sedím, jsem připojený přes jejich Wi-Fi a čekání na první analýzu si krátím prohlížením nových příspěvků.
Snad se podaří data zachránit.
#97662
Tak bohužel HDD byl v dost špatném stavu - poškozená elektronika, ložisko, poškrábané plotny. Nechápu, disk, který normálně jen ležel a nijak se s ním nehýbalo. Prý se jim snad podaří zachránit 90 % obsahu, uvidím za pár dnů.
#97672
Mám bohužel hodně zkušenosti s podobnými problémy (jednou dokonce klekly zaráz oba mirrorované disky v Novell serveru).
Toto jsou řeči, kterými si vytváří prostor pro:
1. případ že se to nepovede
2. vyšroubování ceny za zachráněná data s tím že to byl masakr, ale oni jsou fakt dobří
Uživatelský avatar
By Lapak
#97766
[quote="George_L"]Takže hotovo, na novém HDD mám původní dvě partitions, zachráněno 100 %.[/quote]

Gratuluju :) Pokud to není tajné, můžu se alespoň řádově zeptat, kolik dat to bylo a kolik za to chtěli?
#97770
Kubo, to se radši ani neptej. Viz můj příspěvěk výše. Já jsem jednou dokonce přemýšlel jestli mi ty data za to stojí, jestli by nebylo levnější najít studenta na brigádu aby mi to z tištěných materiálů přepsat. Cca 5 roků zpět to byly desetitisíce. Oni si totiž podle mě i ty data přečetli a analyzovali a stanovili cenu.
By Tommy
#97772
Já mám doma taky jeden odstavenej HDD 250Gb, kdysi mi nějakej výboj i přes vyplej zdroj zrušil základovku, ramku, HDD a byl jsem rád že ne celej PC...zvláštní že to zdroj přežil.....Bohužel mám na HDD fotky a jiné věci, které jsem si chtěl zazálohovat, ale nestih jsem to...taky jsem to chvíli řešil, ale nakonec jsem podle cen usoudil, že na to nemám momentálně prachy, takže teď už druhej rok přemejšlím, kdy to udělat a u koho to udělat...
#97774
Tajné to samozřejmě není, ale nejlevnější taky ne ;).

Můj HDD byl SEAGATE 1TB a záchrana stála 12kKč bez DPH. Já měl na disku fotky a videa z Paříže, fotky ze svatby + další důležité věci, takže jsem do toho šel. Uspokojující je, že se zachránilo vše a nemusím dohledávat, co kde chybí.

Nějaký orientační ceník mají na stránkách...
http://www.tdp-ontrack.cz/cenik , ale cenu se člověk stejně dozví až na místě po analýze.

Dalším velkým plusem pro mě byla rychlost, v pondělí jsem to tam dal a včera vyzvedl. Na ceně se dá něco ušetřit, v režimu ECONOMY (jen jsem si to sám tak nazval) mi nabízeli nějakou slevu (% už si přesně nepamatuji, ale vyšlo by to tuším na 9kKč a trvalo asi měsíc).

Jo, za výše uvedené částky jsem mohl mít HDD několik, ale když člověk nedělá zálohy ani toho nejdůležitějšího...
#97777
[quote="George_L"]Můj HDD byl SEAGATE 1TB a záchrana stála 12kKč bez DPH. Já měl na disku fotky a videa z Paříže, fotky ze svatby + další důležité věci, takže jsem do toho šel. Uspokojující je, že se zachránilo vše a nemusím dohledávat, co kde chybí.
[/quote]
Za 12k bych si zaletel do Parize a nafotil to znova :D
By Tommy
#97781
[quote="rc_czech"][quote="George_L"]Můj HDD byl SEAGATE 1TB a záchrana stála 12kKč bez DPH. Já měl na disku fotky a videa z Paříže, fotky ze svatby + další důležité věci, takže jsem do toho šel. Uspokojující je, že se zachránilo vše a nemusím dohledávat, co kde chybí.
[/quote]
Za 12k bych si zaletel do Parize a nafotil to znova :D[/quote]

Ale svatbu těžko zopákneš... :D
#97785
[quote="Tommy"][quote="rc_czech"][quote="George_L"]Můj HDD byl SEAGATE 1TB a záchrana stála 12kKč bez DPH. Já měl na disku fotky a videa z Paříže, fotky ze svatby + další důležité věci, takže jsem do toho šel. Uspokojující je, že se zachránilo vše a nemusím dohledávat, co kde chybí.
[/quote]
Za 12k bych si zaletel do Parize a nafotil to znova :D[/quote]

Ale svatbu těžko zopákneš... :D[/quote]
To uz si musi kazdy rozmyslet sam, jestli to stoji za to podrujhy opakovat heh
#97789
[quote="kopcimek"]Na mém skoro 11 let starém disku bych měl už asi taky pomalu provést zálohu :D ... Jinak hlavně že máš data zpět doma ;)[/quote]

V pohodě taky mám jeden z roku 2004 denně 10 hodin v provozu ;)
Uživatelský avatar
By Lapak
#97793
No, zkušenosti říkají, že stáří disku nevypovídá absolutně vůbec nic o pravděpodobnosti jeho crashe. Ostatně když vezmeme v potaz Murphyho zákony, tak tam vlastně bude dokonce nepřímá úměra :)
#97799
Tak já měl třeba taky disk nějakých 7 let a nic, jel naprosto v pohodě...
Potom během tří měsíců mi odpochodovaly dva nové a teď mám už třetí, ale prozatím (musím zaklepat) jede v pohodě.

Holt u té elektroniky nikdy člověk neví, jestli pojede 2 měsíce a nebo 10 let bez problémů. Taky paradoxem je to, že třeba značkový (Barracuda) může vydržet ty dva měsíce, ale nějaký No Name může klidně těch 10 let. :)
#97808
U disku se selhání dá předpovědět z hodnot S.M.A.R.T. které zobrazí např. SpeedFan, CrystalDiskInfo člověk aspoň pak přibližně ví jak na tom je a zda se nemá poohlížet po novém disku.
Uživatelský avatar
By Lapak
#97829
[quote="martinz"]U disku se selhání dá předpovědět z hodnot S.M.A.R.T. které zobrazí např. SpeedFan, CrystalDiskInfo člověk aspoň pak přibližně ví jak na tom je a zda se nemá poohlížet po novém disku.[/quote]

Já mám teda opačnou zkušenost, SMART je pěknej na koukání se na statistiky, jak dlouho už ten disk běží apod. ale snad nikdy mi to nepomohlo k nějaké identifikaci problému. Ostatně to vychází z toho, že když ten disk havaruje, tak to z 98% případů (můj odhad) je buď nějakou elektrickou špičkou, která odpálí elektroniku, nebo nějakou mechanickou závadou, kdy se někde něco uvolní a hlavičky se potkají s plotnami. Tohle bohužel SMART moc dobře předpovědět neumí :) Ono když si uvědomíme, že v tom disku se točí nějaký kovový plotny rychlostí přes 7000rpm a nad tím ve vzdálenosti pár nm lítají magnetický hlavičky a to jenom díky vzduchovýmu polštáři, co tvoří ty absolutně hladký plotny... Nechápu jak to třeba v tom notebooku může vůbec vydržet. Zlatej vztlak :)