Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By Speedy985
#128456
Ahoj všem,

ježíšek mi přinesl 275 GB SSD. Jelikož už jedu 3,5 roku na jedné instalaci win7, tak je myslím čas na reinstal PC. Mám pár otázek na někoho, kdo už něco podobného prodělal.

Mám Win 7 64, FSX Steam. Vynechám, že mám OEM W7 a neměl bych asi měnit HW v PC - doufám, že MS díky mě nezchudne... :-) Na nové SSD plánuji dát systém a FSX, případně, u mě již pomalu zapomenutý X-plane 10.

1. Současný HDD v PC plánuji nechat - mám ho zformátovat? Jelikož je na něm systém, tak asi jo, co?
2. Současný HDD mám rozdělěný na disky E: kde je na Steam, FSX SE a zálohování, na C: je systém. Je možné připojit SSD, zahájit instalaci win7 na něj a zformátovat pouze disk současný disk C:? Nebo mám prostě připojit SSD, pak se neotravovat s odinstalací čehokoliv a prostě to zformátovat.
3. Mám nejdříve odstalovat všechny addony z FSX Steam, pak i FSX a všechny ostatní hry a nakonec Steam, nebo se s tím nemám s*át a všechno zformátovat - nebude to pak dělat problémy, když naistaluji Steam na čistý SSD.
4. Jak se pak dostanu ke svým hrám na steamu? Nainstaluji Steam a pak i všechny hry, které jsem tam měl?

Možná se ptám úplně blbě, takže pokud máte někdo nápad, jak to všechno elegantně přeinstalovat, tak budu rád. Předem díky za názory.

PJ
Uživatelský avatar
By vojtech2000
#128457
Ahoj,

1) - Ano
2) - Teď nevím přesně, ale myslím že pokud zformátuješ jeden oddíl, tak se ti zformátuje celý HDD, ale myslím že bude lepší to celé rovnou zformátovat a pak čistě nainstalovat WIN 7 na SSD.
3) - Jestli budeš formátovat disk a pokud nemáš žádné addony (které by vyžadovaly odebrání licence - FSPS, atd.), tak bys neměl mít žádný problém, co se týče opětovné instalace.
4) - Nainstaluješ Steam client, přihlásíš se a máš přístup ke svým hrám bez problému.

Doufám, že jsem nějak pomohl :-)

Letu zdar
Uživatelský avatar
By Pavel
#128462
Ad formátování jen jednoho oddílu - rozhodně není problém. Klidně zformátuj oddíl se systémem, a zbytek ti přežije. Ale jelikož budeš muset FSku stejně přeinstalovat, tak to moc smyslu nemá. Leda bys třeba chtěl zformátovat C, pak nainstalovat windowsy na SSD, přesunout zálohy z  E na C, zformátovat E a vrátit zálohy zpět na E.

Ad odinstalace addonů - PMDG má nějakou deaktivaci licence v FMC, když to uděláš, tak si usnadníš instalaci na nové FSce, nebudeš muset vytvářet ticket v PMDG supportu, aby ti to znovu aktivovali.


PB
Uživatelský avatar
By Speedy985
#128469
Dík za radu. Asi bude lepší,  vše jaksepatří odinstalovat a zformátovat ať pak nejsou potíže.
Pak mám ještě dotaz: To ssd je poměrně malé, takže nakonec stejně většina věcí bude klasickým hdd. Jak se to projeví na chodu PC, když systém je na ssd a kupříkladu nějaká hra na klasickým hdd. Bude i tak hraní svižnější nebo se to ssd v tomhle případě moc neprojeví?