Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By Macek
#129018
Ahoj, kolega se zamiloval do mého simulátoru na C172. Mám W7, FSX gold, real weather a SB. Hardware od saiteku -  cessna joke, pedály, TPM panel, radio panel, multi panel.
Trochu problém je, že počítačově je na tom asi jako já (čili někde pod bodem mrazu :( ) a nejraději by to provozoval na noťasu od Applu.
Funguje FSX na jabkách? A jestli ne, jaká je varianta?
PB děkuji předem za doporučení X plane, v tom případě prosím o zhodnocení propojení s výše uvedeným HW  ;) ;) ;) ;)
Macek
Uživatelský avatar
By Pavel
#129023
Pokud ma hodně pevné nervy tak FSX může na Jabku řešit v nějakém Wine nebo podobném kompatibilitnim nástroji, případně virtualizaci nebo dualboot.
XPlane rozjede na čistém jabku rovnou, a jak říká Eda, může si zkusit XPL 10 i 11 demo zdarma a porovnat FPS.

PB
By Huck Finn
#129030
Na MacBooku (i7, 2.2GHz, 16GB RAM, Intel Iris Pro 1536 MB)  je X-Plane 11 bohuzel nepouzitelny.
Uživatelský avatar
By Schindler
#129031
Tento rok plánuji zakoupit MacBook Pro 15" v nejvyšší konfiguraci, buď verzi 2016 nebo 2017 - slyšel jsem o informaci, že by se měla letos představit verze s novými procesory. Pravděpodobně se nevyhnu bootcampu, ale spíše bych asi přešel na XP, pokud bych vůbec lítal, takže by mě docela zajímalo, jak se na tom dá létat.
By Huck Finn
#129034
Největší problém je vestavěná grafika. Takže graficky to není žádná hitparáda. Ale pokud nejsi náročný na grafiku, tak naprosto bez problémů. X-Plane je na Macu vyvíjený, takže na něm funguje jak má.
Uživatelský avatar
By penickao
#129035
Podle mě by zejména IFR provoz (bez nějakých velkých ortofoto map apod.) měl na MacBookách frčet v pohodě.. Pokud bychom se měli bavit o maximálních detailech a VFR podkladech, pak bych spíše zvažoval iMac nebo Mac Pro, tam jsme ale již na trochu jiných částkách :)
Uživatelský avatar
By Schindler
#129037
[quote="Tomas Dinkov"]
Největší problém je vestavěná grafika. Takže graficky to není žádná hitparáda.
[/quote]

Nový 15" MacBook Pro už má normálně dvě grafické karty, jednu interní a jednu AMD. Jeste aby u stroje za 100k byla jen interní :D