Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By kissman
#129649
Ahojte... zatimco A320 home nejakou dobu potrva, rad bych alespon nejake prozatimni "desktopove, lite" reseni... zaujalo me viz. obrazek. Nasel jsem i hezke orange/black provedeni LCD. No a otazka zni, zda-li nekdo nemate odzkousene reseni Xplane vs. 1602 LCD.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
By Pavel
#129650
Čau, vygoogli si jak ten displej funguje s arduinem, jestli pro to jsou knihovny atd. Az ho budes schopen pres Arduino ovládat a psát na nej, tak už je to easy - stahnes si ardsimx plugin, který s arduinem umí komunikovat po USB nebo Ethernetu.

PB

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
By kissman
#129651
Tak je to klasika 1602 ;) i kdyz bezne s Ard vyuzivam 2002 (tedy 20 znaku x 2), tak by nemel byt problem... takze ardsimx :) jdu zkouset.
By Puacek
#129660
Ahoj taky planuju resp uz stavim svuj cockpit a pořád přemýšlím jestli displeje řešit LCD 16x2 nebo segmentovymi displeji. Segmentový displej se mi zamlouvá v připojení 3 piny oproti 6 pinum (tuším že použito je 6 pinu v zakladu) na LCD displeji. Mám napájen LCD 16x2 a vše funkční, ale raději bych používal 3 piny. Není problém si segmenty popsat a podsvítit diodou a zobrazovat čistě jen číselný údaj.
Používám arduino a displej funguje skvele pomocí knihovny LuquidCrystal, ktera je obsahem arduina. Jak řešíte dispeje vy pokud mate kokpit?
Uživatelský avatar
By Pavel
#129662
Já bych se rozhodoval podle toho, co stavíš. Jestli jen rádio kde chceš mít active/ standbx frekvence a nic víc, tak mi přijdou 7-seg. LED displeje reálnější. Stejně tak třeba na nějaké MCP ve stylu Airbus/Boeing. Na druhou stanu kdybych dělal třeba Brndix autopilota tak bych radši použil LCD, které více odpovídá předloze.

PB

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
By Pavel
#129664
Já to stavěl dávno ještě v době FSBUS (klasický sériový port přes RS232 - žádné USB  ;D, flashování hex do mikroprocesorů a podobné zábavy...).
Vyšlo mi z toho toto (a dodnes to zázrakem funguje v jednom simulátoru s FSX):

Obrázek


Dnes vidím jako optimální cestu X-Plane a ARDSIMX, a kdybych byl nucen použít FS/P3D tak bych šel asi cestou Arduino Mega a https://www.mobiflight.com (ale bohužel to asi neumí Ethernet, a do USB už já osobně nikdy více - i když pro jednoduchý panel na stole by určitě stačilo), případně http://www.jimspage.co.nz/intro.htm (umí ethernet s omezeným počtem arduin, ale zase to je mimořádně neprofesionální, celé to funguje na principu posílání jednotlivých písmen mezi programem a arduinem a dekódování, co které písmeno znamená).

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 15 čer 2017, 19:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By kissman
#129668
Do plneho a320 kokpitu budu davat samozrejme segmenty ;) LCD mam jen pouze docasne na stul k monitorum :D

Jinak na XPL Ardsimx a na FS jsem pouzival Mobiflight ;)
By Puacek
#129669
Litam na P3D takze moje cesta je nejspis mobiflight, ktery je velice jednoduchy a jak tak zjistuji pres offsety je schopen udělat skoro cokoliv. LCD 16x2 ale neumi takže pokud ho budu chtít použít musím na druhe desce jet pres prave pres Link2FS. Mega pres mobiflight a UNO pres link2fs. Kazdopadne link2fs for experts umi tusim az 8 desek ale ta komunikace me desi i kdyz jsem to zkousel a funguje to pomerne svizne ale otazka je jak se to bude chovat celkove kdyz bude program posilat nekolik veci. A hlavne to kodovani je strasidelne i kdyz se daji najit na netu cokoliv, ale prave link2fs chce uz pokrocile znalosti C++ coz ja bohuzel nemam.
Uživatelský avatar
By kissman
#129672
Ardsimx take nativne neumi 1602 LCD. Probiha to tak, ze se lcd library doplni do arduinackeho programu, ktery se nahrava do desky a ten pak dokaze pracovat s variables. Nejde to u mobiflightu podobne?
By Puacek
#129716
U mobiflightu nahravas firmware do desky a potom pracujes v programu ciste klikanim. Takze nahrajes firmware vytvoris diody buttony atd s nastavenim pinu a priradis akci. Mozna by bylo možné sahnout do firmware a tam si to prepsat/dopsat ale neni v programu ktery to ridi ta moznost. Podle vyvojaru pracuji na LCD ale zatim to neni. Bohužel
Uživatelský avatar
By kissman
#129748
Tak musim rict, ze me ty displeje docela prekvapily... hezky se na to kouka a odezva na zmenu hodnoty je pres i2c vynikajici, v podstate okamzita... zatim testuji par datarefu z defaultniho Bcka ;) Taky dobre, ze to vsechno utahne jedno Ardu a jeste je spousta IO na zbytek :) Kdyz se pred ne da cerna folie, tak to vypada fakt moc pekne a jsou opravdu videt pouze znaky :) akorat mam nejakou divnou a kdyz ji vyfotim, nejde pres ni nic videt :D

Aktualne bojuju s HDG, kdy pre prejezdu pres 360 dostavam z X-Plane o jedno cislo mensi hodnotu na displeji nez je ve skutecnosti nastavena :) zajimavy...

Jinak kdyby nekdo potreboval datarefy pro JD A320 o ktery se JD nechce moc delit, tak tady jsou komplet ;) http://forums.x-plane.org/index.php?/fo ... rs/&page=2
Přílohy
19964892_10211580389763494_2116684488_n.jpg
19964892_10211580389763494_2116684488_n.jpg (19.25 KiB) Zobrazeno 5287 x
20132872_10211579802748819_1006661376_o.jpg
20132872_10211579802748819_1006661376_o.jpg (71.31 KiB) Zobrazeno 5287 x
Naposledy upravil(a) kissman dne 14 črc 2017, 22:30, celkem upraveno 1 x.