Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
#130775
Ahoj, mám koupenou desku od Bodnára- BBI 64 a registrovanou FSUIPC, ale v něm mně fungují jen vstupy 1-32.Na vstupy 33-64 FSUIPC nereaguje.Psal jsem Bodnárovi a ten mně doporučil  vyzkoušet funkčnost desky na programu pro testování joysticků, protože Windows zobrazuje max.32 tlačítek.V tom programu bylo zobrazeno všech 64 tlačítek a i vstupy 33>  reagovaly na přepínače, který mám na vstupech připojený.Deskou to tedy nebude.Mám FSX, W 7(64).Nemá někdo prosím s tímto zkušenost, nebo nápad, jak ty vstupy ve FSUIPC rozchodit? Ptal jsem se už PB a JM, ale s tímto problémem se nesetkali.Děkuju.Zbyněk.
#130777
Ahoj.Našel jsem dneska na jednom fóru odpověď na tuto otázku,kde Pete Dowson včera odpověděl na zde popsaný problém jinému simpilotovi. Je to z překladače a snad tato odpověď někomu pomůže.Zbyněk : 

Problém s tímto zařízením USB (BBI-64) je, že FSUIPC detekuje pouze 32 ze 64 vstupů

V době, kdy bylo přidáno zařízení FSUIPC pro přidělení tlačítek a os, byla DirectInput podporována pouze tolika osami a 32 tlačítek a celý software byl založen na tom. Dokonce i dnes existuje jen velmi málo zařízení typu "joystick" typu USB, které přesahují počty podporovaných FSUIPC a hrozivé změny v návrhu, které podporují další přírůstky (a současná hodnota DirectInput se nyní pohybuje až na 128, jak se domnívám) je pro poptávku nadměrná a by ohrozilo stanovenou stabilitu výrobku.

Chcete-li umožnit nejrůznější budoucí expanzi, namísto toho, že jsem zablokoval původní design, přidal jsem lidem způsoby, jak to udělat sami pomocí plug-inů napsaných v Luě. Všechna zařízení HID mohou být podporována prostřednictvím takových skriptů, včetně zařízení se 64 nebo více tlačítkovými vstupy. A to je jednodušší pro Joystick typu HID zařízení, která jsou většinou dekódována pro vás.
Lze použít prvních 32 tlačítek "out of the box". Jinak potřebuje plug-in nebo jiný software. Možná byste se měli podívat na LINDA
Dokumentace těchto zásuvných modulů je obsažena v podsložce Dokumenty FSUIPC a v kolekci "Příklady Lua Plugins" - HidDemo.lua je dokonce i příklad.

BTW Používám také desky Leo Bodnar, ale několik BU0836. Všechny tyto jsou snadno podporovány nativní FSUIPC bez nutnosti plug-inů.

Pete Dowson
Naposledy upravil(a) Pusajin dne 11 led 2018, 22:42, celkem upraveno 1 x.