Určené pro všechny, kteří chtějí sdílet s ostatními své zážitky z virtuálního létání formou screenshotů, ale i videa.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#108398
DK: Ta otočka a následný pád je důsledkem pádové rychlosti. Je to rychlost, pod kterou když se dostaneš, letadlo ztratí vztlak, otočí se do vývrtky a... To je poslední, co jsi udělal. :)
By Deivoos
#108399
Však hej .... do pádoví rychlosti se dostali protože se jim pohlo těžístě .... ;) Když se podíváš na letecký katastrofy jeden díl tam je taky o letadle kterému se po zasunutí podvozku změnilo těžiště, a jelikož bylo težky na prdel začalo prudce stoupat ztratilo rychlost a šlo do vývrtky přesně jako tady ;)
Uživatelský avatar
By Pavel
#108400
[quote="marenadl3"]pádové rychlosti. Je to rychlost, pod kterou když se dostaneš, letadlo ztratí vztlak, otočí se do vývrtky[/quote]

To není tak úplně pravda. Pád může nastat i bez vývrtky, pokud dojde k utržení proudnic na obou křídlech zároveň tak není důvod, aby to vrtalo. Běžně se stává, že v momentě kdy dochází k pádu se letadlo nakloní/pootočí např. vlivem větru nebo nějaké nesymetrie a jenom spadne po křídle (což byl podle mě případ na videu). Rozdíl je v tom, že vývrtka je autorotační režim, kde by to letadlo mělo v rotaci pokračovat, kdežto tady je vidět že se to jen pootočilo a následně spadlo na plocho (deep stall).

PB
By PBily
#108405
Jasně, o tom není pochyb, kdyby měli pod sebou 3km prostoru, pak by se letadlo přehouplo na čumák, nabralo rychlost, berany by zase začaly být k něčemu (rozuměj účinnost křidélek a výškovky) a letadlo by letělo dál. Úplně vidím tu bezmoc, když se najednou z ničeho nic to letadlo zvedne o 15stupňů, okamžitě se s takovým hovádkem dostáváš pod pádovku a jen bezradně tlačíš měkký a vybrující knipl někam hluboko do palubky. Bohužel víš, že je to k ničemu, protože (jak napsáno výše) proudnice jsou úplně jinde, než mají být.

Celé to zabralo 10s. To byly asi dlouhé vteřiny....

:-( Nechť je jim letecké nebe otevřené.

Petr
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#108670
To je z deště a velké vlhkosti, defakto stejnej princip jako se ti vytváří nad křídlama ta mlha. Příroda vs. fyzická technika :) když pojedeš na Ruzyň za deště nebo po dešti a nebo až budou ranní podzimní dny kdy je mlha tak mužeš vidět něco hodně podobnýho ;)
Uživatelský avatar
By Davi410T
#109146
[quote="anhista"]Tak jsem se v neděli proletěl nad Karlštejn. :)
http://www.youtube.com/watch?v=0p-cwX8OWHs
Na konci jsou vidět i slyšet odlétající francouzi.. tuším že v Extrách 300.
Pokud by byl zájem tak upnu i neupravenou verzi.
EDIT: Kdo pozná hudbu, tak je gamer. :)[/quote]


Skyrim :P V kolik to bylo v neděli? Já jsem tam možná taky byl tu dobu( na LKLT)
Uživatelský avatar
By anhista
#109147
[quote="Davi410T"][quote="anhista"]Tak jsem se v neděli proletěl nad Karlštejn. :)
http://www.youtube.com/watch?v=0p-cwX8OWHs
Na konci jsou vidět i slyšet odlétající francouzi.. tuším že v Extrách 300.
Pokud by byl zájem tak upnu i neupravenou verzi.
EDIT: Kdo pozná hudbu, tak je gamer. :)[/quote]


Skyrim :P V kolik to bylo v neděli? Já jsem tam možná taky byl tu dobu( na LKLT)[/quote]
Skyrim a Morrowind. :P Odlet byl v 9:00 místního, let trval 45 minut.
Uživatelský avatar
By Radizz
#110682
Zde dávám všanc několik záběrů z (posledního) odletu armádních mašinek ze základy v Přerově. Pro ty, kteří nezachytili, základna byla v rámci armádních škrtů bez náhrady zrušena (tím v reálném letectví k 01 OCT 13 zaniklo též TMAs/CTR Přerov).

Tímto upřímně zdravím kamaráda a virtuálního kolegu Zdeňka Linharta, reálného i VATSIM řídícího, jehož domovskou základnou, na které působil jako reálný ATCo, byl právě Přerov; toho času do dálných krajů.

http://www.youtube.com/watch?v=H6WJ3uYG ... ture=share
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35