Určené pro všechny, kteří chtějí sdílet s ostatními své zážitky z virtuálního létání formou screenshotů, ale i videa.
#127855
Kdo pozná, s jakým simulátorem jsem dneska letěl v Sydney? Nápověda: vlevo nahoře je pohled z okna (momentálně jsme IMC). Nepovedlo se mi rozběhat v Dosboxu na Windows7 myš, ale joystick šel - takže jsem mohl létat pouze na TOGA a jen řídit. Ta myš mě štve, na svou dobu to bylo velmi propracované, používalo se to i pro profi výcvik - tak jsem chtěl vyzkoušet FMC a autoflight.

Nápověda čislo 2: v době své slávy pro tento simulátor existoval samostatný Squawkbox, kterým to bylo možné připojit na VATSIM nebo IVAO.

Hledáme název vydavatele tohoto simulátoru, a název programu. Typ letadla je snad jasný.

PB
Přílohy
747_sim.PNG
747_sim.PNG (43.55 KiB) Zobrazeno 3290 x
Naposledy upravil(a) Pavel dne 02 říj 2016, 20:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Pavel
#127857
Vidím, že to znáš :-) Tohle jsem zkoušel, ale na win64 to vůbec nespustím, vyžaduje to 32bit systém :-( A abych instaloval do virtualboxu nějaký starší 32bit systém a v něm spouštěl tohle, to už je dost punk. Spíš mě napadlo nahodit DOS do virtualboxu, jestli by to šlo...

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 02 říj 2016, 18:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Eda
#127858
A zkousel jsi to zkompilovat ze zdrojaku? Jinak jestli o to tak stojis, tak hodit do virtualboxu neco malyho 32bitovyho zas neni takovej problem... DOS jsem teda snad nikdy virtualizovat nezkousel, kdyz se povede, dej vedet :)
Uživatelský avatar
By Pavel
#127859
Tak DOS jsem virtualizoval, ale nebyl jsem do něj schopen těchto cca 40MB nijak dopravit zatím - neumí to sdílení složek. Ale rozběhal jsem myš v DOSBoxu, takže to v něm funguje perfektně. Dokonce tam šlo dopsat příkazy které to musí udělat aby to mountnulo disk kde to mám a spustilo sim, takže poklepáním na ikonku dosboxu na ploše to naběhne až do simu automaticky, hurá :-)

Jinak jsem se s tím naučil zacházet - a je to na tu dobu fakt VELMI propracované. Má to celý overhead, MCP, EFIS, všechny displeje a jejich režimy jako skutečná 747. Jen throttle quadrant je takový zjednodušený. FMC 100% včetně ACARS a MAINT.

Ještě musím doladit kalibraci joysticku - teď mi vyhazuje autopilota. Pak musím přijít na to jak editovat soubory s airacem - jsou tam vidět, ale jsou těch cca 15 let staré.
Tady vzlet z LKPR24 který skončil STALLem a crashem cca v Hostivici právě z důvodu odpojení AP. Nahození z cold and dark normální, kdo umí s PMDG nebo jinou solidní 747 nemůže mít problém.

To bude sranda, až s tímhle poletím Cross the Pond  ;D Umí to i grafický výstup do FSky, abych nebyl omezen jen tím malým oknem. Ale letový model to má svůj, FSkou to jen hýbe (což je výhoda).

PB
Přílohy
LKPR.PNG
LKPR.PNG (42.92 KiB) Zobrazeno 3273 x
Naposledy upravil(a) Pavel dne 02 říj 2016, 20:36, celkem upraveno 1 x.