Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By Pavel
#130417
By mne zajímalo, proč na Steamu doporučují DirectX 12 pro XPL  ;D

PB
Uživatelský avatar
By vinil
#130737
Jednak mame X-Plane 11.11 a take dve vyznamnejsi novinky:

- SDK 3.0 (https://developer.x-plane.com/sdk/

  Obsahuje navic vsechny funkce tykajici se noveho XP11 GUI, zmenu kompilace pluginu, atd.

- beta XP11.20 obsahuje podporu pro VR (https://developer.x-plane.com/2017/12/x ... -released/)

  Pokud mate Oculus Rift CV1 (with Touch Controllers) nebo HTC Vive, muzete vyzkouset XP11 ve VR! A napsat na tohle forum nejake prvni dojmy...
Uživatelský avatar
By Eda
#130739
[quote="Vladimir Linek"]
  Pokud mate Oculus Rift CV1 (with Touch Controllers) nebo HTC Vive, muzete vyzkouset XP11 ve VR! A napsat na tohle forum nejake prvni dojmy...
[/quote]

> In addition, you'll need a Windows PC* with modern hardware and an installation of Steam and SteamVR.

Bohuzel ta VR je win only, takze nevyzkousim :(
Uživatelský avatar
By vinil
#131652
A nastala nam verze 11.20:

http://www.x-plane.com/kb/x-plane-11-20-release-notes/
    Native VR now supported.
    Higher performance graphics code enabled for AMD drivers.
    Updated aircraft for VR, including a brand new Aerolite 103.
    New landmarks for Sydney, Australia.
    Customizable jetways kit & terminal kit updates for use with WED.
    Many GPS & FMS fixes & improvements.
    In-app purchasing option for new demo users.
    Updated German translations.
    New alert messaging system.
    Fixes for dead-reckoning improve formation flying.
    Enhancements and new options for .joy configuration files.
    Improved night lighting textures in far views.
    Columbia 400 aircraft with new G1000 (3D work by Captain_Noob 75)
Uživatelský avatar
By penickao
#131718
Už dlouho se mi toto zobrazuje ve stavovém řádku - asi chyba xsquawkboxu? Nevím jak to vyřešit, víte někdo. Verze XPL 11.20
xplerror.png
xplerror.png (7.17 KiB) Zobrazeno 15948 x
Uživatelský avatar
By vinil
#131719
Flight Configuration / Aircraft / AI Aircraft
(vpravo nahore)
... pridat nejaka AI letadla
Uživatelský avatar
By penickao
#131721
Dík, ale nebude to dělat bordel s Vatsimem když tam přidám nějaké AI letadla? :D
vinil píše:
17 kvě 2018, 21:22
Flight Configuration / Aircraft / AI Aircraft
(vpravo nahore)
... pridat nejaka AI letadla
Uživatelský avatar
By vinil
#131724
XSB ta AI letadla "ovladne" a hyba s nimi na pozicich nejblizsich kontaktu z vatsimu a diky tomu funguje nativni XP TCAS. (Alespon tak to fungovalo v XP10.)

Dokud mas XSB plugin aktivni, tak by zadna AI letadla nemela fungovat.
Uživatelský avatar
By vinil
#131765
@penickao

Koukal jsem, jak moc je tahle informace platna v XP11. Bohuzel, je to horsi.

V XP11 zustavaji AI letadla, kdyz je XSB zrovna nepouziva jako TCAS kontakty, aktivni (alespon v nejakych casech). X-Plane pro ne zacne planovat trat. To se nekdy nedari, X-Plane to zkousi stale dokola a pri rozpalenem CPU dela peknych 10 FPS. (Tohle by se mozna stalo i bez XSB, ale kdyz pri online letani AI traffic nechceme vubec, je to smutny pribeh.)

Ja letam tedy radeji BEZ AI letadel. Coz je bezpecnejsi. Ale TCAS pak nezobrazuje zadne kontakty. (Tedy rozhodne ne spolehlive.)



Sam autor na toto tema pise:
Ben Supnik says:
September 15, 2017 at 10:11 am

I’m not sure what’s happening with TCAS, but what I can say is: the TCAS integration with XSquawkBox is a mess. I know this because I wrote it (100 years ago). XSB is tricking X-Plane by adding and removing AI planes at random times, probably in a way that no longer “works”.

This technique is not recommended and was always a hack. For 11.10 we’re adding new datarefs to let plugins cleanly interact with TCAS.

Once this is adopted by libxplanemp and XSB, then the situation will be simple. If you don’t want ATC, don’t talk to ATC and don’t turn on AI planes. XSB will use CSL and ATC will do nothing.


Klicove na tom bohuzel je to "Once this is adopted by XSB" ... XSB se v podstate nevyviji a Ben to vi sam nejlip :-(
Uživatelský avatar
By penickao
#131766
@vladimir Takze resume je jake? Kdyz nedam AI letadla nebude TCAS? Me totiz fungoval (alespon v IXEG B733) a po tom pridani AI pozoruji akorat zpomaleni :D
Uživatelský avatar
By vinil
#131767
Jak jsem psal, ja letam BEZ AI letadel.
Vyhoda je, ze se X-Plane nezasekava (zbytecnym) planovanim trati AI letadel.
Nevyhoda je, ze TCAS nefunguje spolehlive (funguje od OK az po VUBEC (to vetsinou)... nepodarilo se mi vypozorovat na cem to presne zavisi).
Uživatelský avatar
By wolf.v
#132612
Jak mam nainstalovat do X-plane11 do default B738 navigacni data? Nemuzu zadat letiste odletove a priletove.
Uživatelský avatar
By wolf.v
#132617
Nevíte jak bych měl při pojíždění v xplane 11 s B738 zatáčet přes klávesnici a taky nevím jak mám zabrzdit při pojíždění na klávesnici, jak to děláte vy? Díky
Uživatelský avatar
By vinil
#132618
wolf.v píše:
20 bře 2021, 23:07
Nevíte jak bych měl při pojíždění v xplane 11 s B738 zatáčet přes klávesnici a taky nevím jak mám zabrzdit při pojíždění na klávesnici, jak to děláte vy? Díky
Ahoj,

u toho brzdeni a zataceni potrebujes plynulost. Muzes treba na klavesnici namapovat brzdy vlevo a vpravo, ale stejne to bude k nicemu. Jako nouzovku muzes pouzit joystick s twistem nebo mys.

Pedaly, rozumny joystick/berany, a alespon nejaka ta paka na plyn jsou v podstate nezbytnou vybavou, aby to melo neco spolecneho s letanim. Vsechno to jsou "osy," zatimco klavesy jsou "prepinace" -- nema smysl to pouzivat opacne.
Uživatelský avatar
By wolf.v
#132619
Ahoj, mám thrustmaster T. Flight Hotas One bez pedálů, zataceni jsem nastavil na nosewheel tiller na kolebce na plynove pace a uz to zataci, ale ted mam problem jak vycentrovat pitch, yaw, kde to muzu vycentrovat?
Uživatelský avatar
By wolf.v
#132713
problem vyresen, udelal jsem updaty v Navigraph FMS Data Manager, a misto ikony navigraph v avitabu sem tam mel ikonu providers, tam uz byl link na propojeni s navigraph. C:-)