Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By vinil
#114011
Kdyz to slo predtim, musi to jit zas. Zkontrolovat filesystem, nastaveni zvuku a grafiky, zaktualizovat X-Plane, znovu rozbalit XSquawkBox, vyhazet vsechny ostatni pluginy a spustit na nejakem odlehlem miste, s jednoduchym letadlem...

Idealne take nejakou jinou aplikaci, napr. benchmark.
Uživatelský avatar
By firlet
#114015
Teď mě tak napadlo - nemůže mít Xplane nebo ten Sbox problémy s dvěma zvukovkama ? Já abych slyšel zřetelně ATC, tak na sluchátka s mikrofonem mám zvukovku v USB a na zvuky ze hry mám X-FI do reproduktorů - máte to někdo takto a funguje to s Xplane ?
Uživatelský avatar
By Speedy985
#114017
[quote="firlet"]Teď mě tak napadlo - nemůže mít Xplane nebo ten Sbox problémy s dvěma zvukovkama ? Já abych slyšel zřetelně ATC, tak na sluchátka s mikrofonem mám zvukovku v USB a na zvuky ze hry mám X-FI do reproduktorů - máte to někdo takto a funguje to s Xplane ?[/quote]

Ahoj. Řešil jsem podobný problém, že mi kvůli xsqbx padal x-plane. Pomohlo toto:

1. spouštět x-plane jako správce - jinak si Xsqkbox nevytořil xsqwkbox prefs a nic si nepamatoval
2. přenastavit priority zvuků ve win tak, aby USB zvukovka nebyla primární a zároveň byla zapojená před spuštěním x-plane
3. smazat ze složky xsquawkboxu soubor mac.xpl

udělal jsem toto a běží to jak po másle. Mimochodem pomoc jsem našel na fóru xplane.cz
By Araneus
#114018
Radku, já jsem měla svého času hodně velké problémy s XSB ve 32 bitu. V XSB je taková chybka, která zřejmě nevadí každému počítači, ale mému vadila hodně. V adresáři XSquawkBox Resources (v adresáři Plugins) je soubor CLS a v něm soubor Jets. A tento soubor Jets nějakou chybou obsahje v sobě vnořený ten samý adresář Jets. Zkus ten vnořený adresář celý smazat včetně obsahu. Mně to pomohlo, od té doby je X-Plane stabilní. Nevím, jak je to s XSB pro 64 bit...
Jinak XSB pro 64-bit způsoboval ze začátku hodně problémů, ale ne každému uživateli. Nemám už přehled, v jakém stavu se situace nachází nyní, ale doporučila bych stejně jako Pavel XSB odstranit a zkusit, jestli to bude padat bez něj. Případně, pokud je to možné, vyzkoušet 32-bitovou verzi. Tam by XSB neměl způsobovat problémy žádné.
Obecné doporučení je, pokud X-Plane padá tak odstranit všechno, co je tam nainstalováno navíc (pluginy, scenérky, addony) a postupně to tam nahrávat zpět a mezitím lítat.
Dvě zvukovky by měly být v pohodě, mám to nastavené přesně jako ty a jsem naprosto spokojená. Rozhodně by kvůli tomu X-Plane neměl padat. Jo a to co píše Přemek \"přenastavit priority zvuků ve win tak, aby USB zvukovka nebyla primární a zároveň byla zapojená před spuštěním x-plane\" je důležité pro to, aby zvuky jely na příslušném výstupu, ale pokud to není nastavené správně, tak to určitě k pádu X-Planu nepovede.
Uživatelský avatar
By firlet
#114021
Tak jsem přeinstalovat XSquawk box .. vyhodil USB zvukovku a vypadá to, že už to funguje .. respektive jeden let se povedl bez havárie PC .. tak to budu zkoušet dál ...
Uživatelský avatar
By firlet
#114043
Jsem teď pár dní mimo sim, ale mám ještě dotaz ohledně 757 - jak je k tomu takovej ten konfigurační panel v Pluginech, tak mi tam příjde že na něm spousta tlačítek nereaguje - zadal jsem tam ručně palivo a ani nevím jestli se \"natankovalo\" a přijde mi že když kliknu na uložit něco nebo načíst, tak že to nedělá vůbec nic ...
Uživatelský avatar
By vinil
#114049
Doporucuji kouknout treba na nejake lehce instruktazni video:

https://www.youtube.com/watch?v=8jUKgFIOqS4

V kostce lze rict, ze vsechny ty volby funguji, ale musi to davat smysl v realnem svete. Napriklad \"load plane\" potrebuje \"fuel truck\" a \"gateway\" nebo \"bus\" a \"stairs.\" Take je nutne otevrit dvere, aby lide mohli nastoupit. Na tom jsem se zasekl asi 20 minut ;-) Nastesti uz tusim Phillip nekontroluje, jestli jste otevreli ty spravne dvere... Take je treba komunikovat s vrchnim letusakem. Ta FF 757 je vubec dost vtipne letadlo. Chystal jsem se napsat nejakou minirecenzi, ale nevim, jestli to pro dva ctenare ma smysl ;-)
Uživatelský avatar
By Speedy985
#114056
Taky nesmíš zapomenout přehrát safety instructions - páč jinak ti bude neustále letušák hlásit, že jsi zanedbal bezpečnostní rutinu. Jinak na tom load plane, jsem taky několik desítek minut strávil - nejdřív musíš letadlo natankovat a pustit do něj lidi - pak to jde uložit :). Ale jinak si FF 757 nemůžu vynachválit.
Uživatelský avatar
By firlet
#114108
Hmm .. tak zdá se problémy vyřešil přechod z Win 8.1 na Win 7 .. dokonce jsem už zvedl textury na very high a pod Win7 zabírají v GK jen 500 MB paměti ...

Ovšem za letu se mi nevímproč vypnul jeden motor ... ačkoli mám poruchy vypnuté .. a nešel už nahodit .. tak bylo nouzové přistání :-)
Uživatelský avatar
By vinil
#114109
Tak to uz zni lepe.

FF 757 ma jeste sve modelovani poruch. Viz zalozka \"Failures\" v menu pluginu. Doporucuji zejmena vypnout \"high challenge\" na zalozce \"General\"
Uživatelský avatar
By firlet
#114135
Jsem narazil ještě na jednu divnost a tím jsou \"tlaci\" .. Když si nastavím QNH podle infa ve SQboxu, tak mi 757 píše ALT disagree, pokud si nastavím tlak správně podle simu, zase se to jeví špatně v Šemíkovi ... dá se to někde sjednotit ?
Uživatelský avatar
By vinil
#114137
\"Alt disagree\" znamena, ze nesouhlasi tlaci napric vsemi altimetry na palube. Takze, tlak nastav spravne, avsak vsude ;-)

P. S.
V PDF manualu funguje i CTRL+F :-)
Uživatelský avatar
By Speedy985
#114141
[quote="vinil"]"Alt disagree" znamena, ze nesouhlasi tlaci napric vsemi altimetry na palube. Takze, tlak nastav spravne, avsak vsude ;-)

P. S.
V PDF manualu funguje i CTRL+F :-)[/quote]

Přesně tenhle problém s výškoměry teď řeším taky. Já jsem si ho totiž všiml nedávno. Když se totiž přihlásím na Vatsim a Xsquawkbox nastaví počasí, tak výškoměry začnou stávkovat. To tak, že já můžu kroutit s nastavením tlaku výškoměru jak chci, ale výška na něm se nemění... To jak u levého výškoměru tak u pravého pro FO. Jediný výškoměr, který reaguje na "kroucení" je záložní výškoměr u levé sedačky. Ostatní oba dva hlavní, jak Cpt., tak FO nereagují na změnu nastavení změnou zobrazené výšky- pouze se - pokud je tam nastavený jiný tlak než +/- 1013 hPa - rozsvítí nápis na EICASu - alt disagree. Jsem rád, že v tom nejsem sám. Pokud jsem v offlinu, tak se v pohodě nastavení výškoměrů mění. Výše popsané by ale znamenalo, že dva hlavní výškoměry by na Vatsimu ukazovaly stále FL a jen ten jeden altitude...
No a pořád je tu možnost, že to prostě tak má být a já tomu nerozumím :D
Uživatelský avatar
By vinil
#114143
Nepouzivas nejaky plugin, ktery by zasahoval do nastaveni altimeteru?

U me se chovaji zcela korektne. Pripojim se na Vatsim -- v takrka nulove vysce -- nastavim spravny tlak a voila!

Obrázek
Uživatelský avatar
By vojav
#114402
Čau, Tak dneska nastal i \"den D\" pro mě :) Pryč od zabugované a zasekané FSX :-), ale k věci... Potřeboval bych nějakej šikovnej, free, jednoduchej program na vytvoření .iso(zatím jsem našel jenom placené nebo nefungující), hučet v mechanice to nechci, zvlášť s NTB... :)
By Araneus
#114404
Tak si to .iso prostě stáhni. Přece když máš ten X-Plane koupený, tak jestli si to .iso stáhneš nebo uděláš sám je snad jedno, ne? To už není pirátění.
Uživatelský avatar
By Gustav
#132681
Zdravím
poctivě sem si přečetl "pro začátečníky" zkusil sem vyhledat a nenašel.
Uměl by mi někdo poradit jak naprogramovat Gamepad a ideálně i pomoct přeložit názvy ovládacích prvků, hodně vím, ale ne vše, nebo spíše vysvětlit jak to v XPlane funguje ideálně v Chatu třeba na FB, nebo kdekoliv jinde Skype atp.
Díky za snahu a ochotu.
PS: nevím jak sem nahrát obrázek
Uživatelský avatar
By Pavel
#132683
Ahoj,
gamepadem se lítá dost blbě, neztrácel bych tím čas. Lepší řešení je koupit za pár stovek nějaký levný joystick, a s tím pokračovat.

PB
Uživatelský avatar
By Gustav
#132684
Pavel píše:
23 lis 2021, 08:33
Ahoj,
gamepadem se lítá dost blbě, neztrácel bych tím čas. Lepší řešení je koupit za pár stovek nějaký levný joystick, a s tím pokračovat.

PB
na to sem se neptal