Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By Pavel
#127927
Oficiální vyjádření dnes na Laminar Research facebooku:

X-Plane 11 for desktops & laptops is coming in November! X-Plane 11 includes:
• A new, intuitive user interface
• An overhauled aircraft fleet, plus 4 brand new aircraft
• High-resolution exteriors and detailed 3-D cockpits on all included aircraft
• European buildings and roads
• and more!
We'll be releasing a new detail about X-Plane 11 every week so make sure to check X-Plane.com often.

https://www.youtube.com/watch?v=4bpSR-AKncQ

PB
Uživatelský avatar
By Schindler
#127928
Wow! No, pokud by mi to takhle jelo, tak neváhám a kupuji! ... Pokud bych měl tedy finance na jídlo :D
By Biblbrox
#127930
Tak už vím, o co si napíšu Ježíškovi :)
Já pevně doufám, že budou mít realističtější defaultní textury terénu.
Ty hnědo-oranžový pole v XPL10 jsou fakt hnusný.
Uživatelský avatar
By Pavel
#127931
Mě spíš mrzí, že ladí světla, mlhu a defaultní letadla, namísto toho aby vyladili věci ve kterých je to průšvih, jako defaultní GPS, fyzikální model pojíždění a roční období...

Raději bych viděl aby to byla solidní platforma pro vývojáře, tedy kvalitní fyzikální modelování, využití hardware, plně zdokumentovaná SDK, atd. Konkrétní vzhled default letadel, domečků a textur mi je upřímně jedno, to řeší addony.

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 08 říj 2016, 15:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By vinil
#127935
Skoro mam chut ti odpovedet... ale vest restauracni reci na internetech jsem si zakazal :-)
By mano
#127976
pavel a co ti chyba u GNS v xpl 11 ? ze vraj ju komplet prekopali a doplnili funkcie ktore chybali .. ako sid star atd .. v defaultnom bude aj G1000.. komplet prekopali FMC, nebude sa musiet pouzivat x-fmc... za zmienku stoji aj to ze defaultna GNSka sa bude dat na iny monitor :) a vela dalsieho
Uživatelský avatar
By Pavel
#127979
Jsou někde další informace o té defaultní GNS v X-Plane 11? By mě zajímalo jak hodně jsou ty SID/STAR použitelné, jestli to umí terrain display, radius-to-fix legy a jestli se mapou dá posouvat kurzorem jako u skutečné 430/530... Mě se o tom nedaří nic vygooglit. Tohle jsou pro mě zatím důvody, proč létat třeba podle Reality-XP GTNky až vyjde i pro 64bit. Ale přesun GNSky na jiný monitor teda zní hodně dobře, to mi uniklo.
By mano
#127981
ja som sa pytal priamo na fb stranke, kde mi bolo odpovedane ze okrem sid/star treba ocakavat aj vela dalsieho .. takze oficialne nieje nikde nic napisane.. nieco malo je spomenute v tych prezentaciach
Uživatelský avatar
By Pavel
#128299
Právě vyšla veřejná beta jedenáctky. Ke stažení na webu LR.
Lze nainstalovat buď jako demo, nebo prozatím zdarma registrovat licenčním klíčem k desítce. Ale je to stále beta, takže spíš na hraní než na seriózní létání. Velmi sympatický krok toto, to se mi líbí.

Já budu stahovat v neděli  8)

PB
Uživatelský avatar
By Pavel
#128305
No, takže jsem to do neděle nevydržel a nainstaloval X-Plane 11 beta/demo.
Co mne opravdu mile překvapilo je uživatelské rozhraní, systém nastavování simu, joysticku, atd. Vše je přehledné, na první pohled je jasné co se jak dělá, a přitom se v tom dá najít stejně podrobná funkcionalita jako dříve, naštěstí již v rozumnějším zpracování než zaškrtávátka zelených políček. KONEČNĚ to má možnost nastavit, co na kterém monitoru poběží. Tzn lze defaultně uložit, že se xplane spouští ve fullscreenu na sekundárním monitoru, zatímco na primárním není nic. Taktéž lze nastavit, co na každém z monitorů bude - tzn můžu mít na jednom fullscreen sim, na druhém instruktorskou stanici, nebo také fullscreen sim, nebo samotný 2D panel (uživatelé FSky nejásat - stále nelze přetahovat "panely" mezi monitory, ale aspoň toto je dost velký posun (takže ano, na druhém monitoru může být třeba 2D okno s GPSkou, nebo jakákoliv jiná gauge). Nelze udělat dva nezávislé 3D pohledy, tzn že bych na jednom měl třeba jen scenérku (ale mohl se otáčet) joystickem v kokpitu, a na druhém měl 3D kokpit.
Stíny jsou super (takové pěkně ostré jako v Prepar3D), "haze" je ok (není vidět 200 mil dopředu ani při CAVOK), odlesky a kovový vzhled senzační.
Výkon - u mě je něco špatně, přijde mi že se mi to spouští na procesorové grafice namísto na nvidii, mám cca 0,5 - 1 FPS. Ale jiní uživatelé hlásí, že to běží normálně.

Budu pokračovat v testování.
PB
By Huck Finn
#128315
Tak mě se to licenčním klíčem k X-Plane 10 odemknout nepodařilo, takže jsem spustil pouze demo.

Graficky to vypadá moc pěkně, fps o dost níž než u desítky, ale to se dalo čekat. Zkoušel jsem to na PC-12 od Carenada a na první pohled o hodně lepší anti-aliasing interiéru v 3D cockpitu, takže už se nemusí přibližovat pohled, aby člověk přečetl např. QNH na výškoměru.

Druhý monitor super, ale ten 2D cockpit mi tam naházel jakoby náhodně všechny přístroje, co jdou kliknutím dát do 2D okna, kromě GPS (G530), kterou bych tam potřeboval ze všeho nejvíc. Ale nedal jsem tomu zatím moc času, tak snad to nějak půjde donutit tam tu GPS dát.
Uživatelský avatar
By Pavel
#128439
Dočkali jsme se! https://www.youtube.com/watch?v=YfX6R4V3V_c
Ano, jsou tam SID/STAR. Už jsem ani nedoufal. A také radius to fix segmenty, cca první na flightsim trhu, nepočítám-li implementace reálných GNS trainerů jako RealityXP a Flight1...  A taky GBAS, tedy GLS přiblížení. Snad to moc nezprasili  ;D

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 22 pro 2016, 01:17, celkem upraveno 1 x.
By mano
#128445
sam som zvedavy, ale je v tom hlavne pokrok ! trosku som sklamany z G1000, cakal som minimalne nieco v tej kvalite ako GNS.. mozno casom sa dockame :)
Uživatelský avatar
By penickao
#128722
Zvažuju, že v létě si tu jedenáctku taky upgradnu - doufám, že když mám desítku tak na novou dostanu aspoň slevu? - testoval někdo IXEG B733 Classic, jestli vše jede, případně máte nějaký oblíbený Boeing, který na tom jede a nestojí majlant?
Uživatelský avatar
By penickao
#128727
Šlo mi spíš o to, zda ho někdo testoval :)

Každopádně ten XPLANE 11 jsem dnes zkusil demo a koupím ho taky.. Podle mě to za to stojí..

Rád bych ale přešel na B 737 800, protože ta třístovka už se mi nějak nelíbí, každopádně IXEG nemá.. Nevíte někdo kde koupit?
Uživatelský avatar
By penickao
#128729
Díky moc za tipy, vyzkouším. Jsem hlavně zvyklý z toho IXEG na plně funkční FMC, ILS, RNAV a možnosti přiřazovat k tlačítkám na joysticku různé pohledy kvůli orientace v kokpitu, takže nebudu nutně přecházet na nic co to nebude umět :)

[quote="Pěnička Ondřej"]
Šlo mi spíš o to, zda ho někdo testoval :)

Každopádně ten XPLANE 11 jsem dnes zkusil demo a koupím ho taky.. Podle mě to za to stojí..

Rád bych ale přešel na B 737 800, protože ta třístovka už se mi nějak nelíbí, každopádně IXEG nemá.. Nevíte někdo kde koupit?
[/quote]
Uživatelský avatar
By penickao
#128730
Tomas Dinkov: Do té defaultní 737 v XPL11 se dá dostat nějaké FMCčko a AIRACY?
Uživatelský avatar
By Pavel
#128731
Je tam default FMC, takže s tím zaletíš co potřebuješ, ale... Na default letadlo je to pěkné, ale s IXEG podle mne nesrovnatelné. To je jiná liga. Já letěl s IXEG prvně minulý týden v XPL10 a přijde mi, že to je prostě o úroveň jinde, než všechny ostatní addony do XPL - ať už opěvovaná 757/777, nebo poměrně pěkné 737-200 a 727. Prostě IXEG, pak dlouho nic, a pak 757 a zbytek. Upřímně s IXEG jsem zaletěl pár kompletních online letů a je to JEDINÝ addon dopravního proudového RNAV letadla v X-Plane (podle mne), který je plně srovnatelný se špičkovými addony pro FSX/P3D (PMDG, Majestic...).

PB
Uživatelský avatar
By penickao
#128733
Diky Pavle presne tohle srovnani jsem potreboval, asi u te tristovky jeste nejaky cas zustanu.