Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By penickao
#128735
Díky všem za vyčerpávající informace.. Udělám to tedy tak, že budu lítat tu IXEG 733 dál, dokud nevymyslí něco modernějšího - ten stroj je v pohodě opravdu jediné co mi na něm malinko vadí je, že už je trošku "oldschool" :)
Uživatelský avatar
By CSA075
#128737
[quote="Prokop Lamser"]
Čte to PK? Klasika a oldschool...  ;D  ;D  ;D
[/quote]

Cte
Uživatelský avatar
By penickao
#128738
Sorry kluci, nemám zájem nikoho urážet :D ale uznejte.. CRT monitory, steam gauges a celkově ten oldschool design tomu dávají nádech minulosti :D musím uznat, že v porovnání s jinými letadly ho mají fakt skvěle udělané, ale já bych raději, kdyby X-AVIATION udělal ve stejné kvalitě tu osmistovku :)
Uživatelský avatar
By Schindler
#128739
[quote="Pěnička Ondřej"]
Sorry kluci, nemám zájem nikoho urážet :D ale uznejte.. CRT monitory, steam gauges a celkově ten oldschool design tomu dávají nádech minulosti :D musím uznat, že v porovnání s jinými letadly ho mají fakt skvěle udělané, ale já bych raději, kdyby X-AVIATION udělal ve stejné kvalitě tu osmistovku :)
[/quote]

Nádech minulosti? Tak se podívej do současných flotil řady společností :D Navíc chudák PK, takových hodin, co na tom v reálu měsíčně nalétá a ty bys ho vlastně nepřímo nazval leteckým veteránem :D A přitom je to takový mladík  8)
Uživatelský avatar
By CSA075
#128740
[quote="Pěnička Ondřej"]
Sorry kluci, nemám zájem nikoho urážet :D ale uznejte.. CRT monitory, steam gauges a celkově ten oldschool design tomu dávají nádech minulosti :D musím uznat, že v porovnání s jinými letadly ho mají fakt skvěle udělané, ale já bych raději, kdyby X-AVIATION udělal ve stejné kvalitě tu osmistovku :)
[/quote]

Nikoho neurazis, B737 do XPLANE neznam, ale ono jako naucit se letat s klasikou, jeste non-rnav navigaci ( VOR - VOR ) radialy, kdyz napriklad vypadnou IRS a nelze je inicializovat zpet, a zadavat pouze HDG, , ladit VORy, a vedet kde se mi co ukaze a hlavne vedet jak letet a kam letim... a jen pro info, NG ma sice GPS, ale pozice si bere stale z IRS, takze postup pri vysazeni je stejny jako na CL....
Uživatelský avatar
By penickao
#128744
Nikoho neurazis, B737 do XPLANE neznam, ale ono jako naucit se letat s klasikou, jeste non-rnav navigaci ( VOR - VOR ) radialy, kdyz napriklad vypadnou IRS a nelze je inicializovat zpet, a zadavat pouze HDG, , ladit VORy, a vedet kde se mi co ukaze a hlavne vedet jak letet a kam letim... a jen pro info, NG ma sice GPS, ale pozice si bere stale z IRS, takze postup pri vysazeni je stejny jako na CL....
[/quote]

Diky za osvětlení.. Uznávám že VOR-VOR létání po raidálách a podobné neumím - jsem nahlášený na školení k Petře :)
Uživatelský avatar
By penickao
#128756
K tomu IXEG 733 Classic - dneska jsem narazil na zvláštní problém - Approach ATC mě upozorňoval na špatně nastavené QNH - přestože jsem dvakrát kontroloval správnost nastavení, ATC mi hlásil, že mě vidí jinde. Nestalo se Vám to někomu? Nedělám něco blbě?

Díky,
On.
Uživatelský avatar
By penickao
#128760
Ne Pavle, letěl jsem Mošnov, při přistání jsem nechytl lokalizér a šel go around, při downwindu mi Petra řekla, že mě vidí níž než ve skutečnosti jsem, nedovedu si to nijak vysvětlit.. Při cestě zpět na LKPR jsem nastavoval pro jistotu i copilotův a záložní altimetr....
By Araneus
#128762
Ano, měl být ve 3000 a viděla jsem ho ve 2600, což už je rozdíl který se řeší.
Uživatelský avatar
By penickao
#128774
Kdyby nekdo shanel licenci na X-Plane 10 tak mam jednu na prodej, cena 800, soucasna cena v shopu pres 1200,-
Uživatelský avatar
By Jurawood
#129647
Kdo hledate 737-800 srovnatelnou s pmdg, zkuste ten mod zibo
Sice jeste nefunguji vsechny systemy na 100% napr prepinani displayu, vypocet trimovani,  ale zase se to chova jak letadlo. Ma to lepsi podsviceni, nacucnete hejno ptaku do motoru. Opravdu jsem se vydesil ;D
Uživatelský avatar
By JKol
#129648
Srovnatelnou s PMDG, když nefungují všechny systémy?  c'mon  ;D
Uživatelský avatar
By kissman
#130414
Ja ho vidim za 24€ :)