Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By vinil
#131783
Obrázek

http://store.x-plane.org/A320-Ultimate_p_688.html

Tak jsem to nevydrzel a tuhle letajici playstation zakoupil. Panove, 90 dolaru! To je v podstate padesat piv. Nebo dve tretiny prostitutky. Snad s timto Airbusem bude tedy alespon srovnatelna zabava...

Nejprve kratky Pepik-flight.

Rovnou v zakoupenem letadle mate temer kompletni ground handling.

Obrázek

Vse snadno ovladate z notebooku po stranach kokpitu. Vcetne loadsheetu a vypoctu pred letem.

Obrázek

Pojizdeni je jednoduche. Jede to i na volnobeh a hezky zamerujete pomoci sroubu uprostred palubovky.

Obrázek

Po vzletu staci zapnout autopilota a ten se postara uplne o vse. Jen ta svetla vypnete rucne.

Obrázek

FMC... pardon, samozrejme FMGSZVKHCHKRDTN, ... je misty az srandovni. Kazdy z nas ma pocit, ze je odbornikem na usabilitu, a ja to nechci jeste podporovat. Ale pravdou je, ze ten pan, co navrhnul puvodni FMC v Airbusu, musi proste milovat sifrovacky a krizovky.

Obrázek

Zhasnute je dobre, ne rozbite. Ryba je kamos, ne zradlo.

Obrázek

Z videii na youtube jsem pochopil, ze nejvic se o simulatoru dozvite pohledem z okenka. Voila!

Obrázek

Kazdy instrument muzete "popupnout" do samostatneho okna. Pro me tyhle praktiky moc nejsou, ale nekdo to tak rad.

Obrázek

Je na case zamirit dolu, do Maticky, nasi, Stovezate.

Obrázek

PFD a ND prichazim rychle na chut. Oproti FMC jsou prudce prehledne a dostatecne.

Obrázek

Pristani je stejne snadne jako vzlet. Kdyz se na playstation zapne APPROACH, vse se odehraje jen se symbolickou ucasti pilota.

Obrázek

A driv, nez clovek rekne: "Sacre bleu, Mon Dieu, Depardieu!" -- uz je u gatey.

Obrázek


Musim rict, ze me FF A320 vlastne mile prekvapilo. Sice je to (obavam se, ze jen docasne) nejdrazsi letadlo pro X-Plane, ale je v nem v podstate vsecko (chybi weather radar, ale i ten ma byt v blizkem updateu). A neni uplne brutalni na HW pozadavky.

Funguje hezky s ostatnimi pluginy (napriklad Better Pushback, ktery jsem si velmi oblibil a nechapu, jak jsem bez nej mohl kdy zit :-). A nektere cizi pluginy (X-RAAS, X-TCAS) obsahuje primo v sobe.

Mimochodem, RAAS, tedy Runway Awareness and Advisory System, funguje opravdu pekne. Kdyz se napriklad rozhodnete pristat na taxiway, RAAS vas na to spravne upozorni. A Airbus pochopitelne doda, ze jste uplny retard, retard.

Neat!

Zkousel jsem take povestne airbusi omezeni letove obalky. A skutecne. Az s usmevnou urputnosti se A320 snazila zamezit mym prvkum vysoke pilotaze. Samozrejme, kdyz se hodne snazite, tak i tuhle zabranu obelstite -- nas zadne stroje zachranovat nebudou!

FF A320 funguje skoro bez problemu i s FSEconomy, coz je velmi mile prekvapeni.

Celkove musim rict, ze me FF A320 velmi nadchla. Nenajdete aspekt, ve kterem by toto letadlo bylo prumerne nebo dokonce slabe. Zatim jsem s nim spachal jen par letu a vypada to, ze jej hned tak do hangaru neodlozim :-)

Pokud s FF A320 zacinate, vrele vam doporucuji (nyni) petidilny youtube serial od cloveka, ktery A320 pilotuje i v ramci sveho zamestnani:

https://www.youtube.com/watch?v=EWKGMlP ... OoYFFUo17T