O tvorbě scenerií, letadel a jiných addonů do MS Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Marty
#75863
Zdravím všechny
Jsem ve vaší společnosti něco přes měsíc a krom toho, že je mi zde moc dobře tak jsem doslova nadšen pomocí, kterou jsou ochotni všichni kdykoli poskytnout, jak při online tak především Vláďa Oupický, který si mě vzal na starost a se kterým jsme toho už popsali asi tunu na ICQ. Jakoby nestačilo, že se toho musí člověk tolik učit, aby si ve vaší společnosti nepřipadal totálně neschopný...:-) ale taky musí být dle mého názoru zdatný IT aby dokázal rozchodit všechny ty věcičky kolem... Tímto tedy chci poděkovat všem pilotům a především ATC, kteří mají a do budoucna doufám ještě budou mít neskonalou trpělivost. Věřte, že všechny chyby si poznamenávám a ihned se to snažím odstraňovat a zlepšovat.
Nyní k Věci...LKPR scenérka-stáhnul jsem si ji z našich stránek a mám problém, že nemám korektně zobrazené pojížděcí trasy. V průběhu minulých dvou dnů mě na to upozornilo několik ATC a včera Jan Fiala. ˇProtože jsme byli na frekvenci měl jsem toho plné ruce..:-) a nechtěl jsem moc zdržovat, dozvěděl jsem se že musím přepsat nějaké bgl. soubory. Já jsem už tu scenerku 3x přeinstalovával a vždy se to nakonec zobrazilo stejně tak jsem se rozhodl požádat vás o pomoc touto cestou.
Mám FSX na VIN 7. Po instalaci LKPR letiště se mě jakoby zdvojily pojížděcí trasy s novou scenerkou a defaultem. Pak se stane že např. stojanky 15 16 21 jsou naprosto přesně, ale nenajdu je v nabídce při spuštění FS. Stojánka 34 která mě naskočí v nabidce je ve skutečnosti o 1,5 delky letadla posunutá dozadu a tedy zasahuji do pojížděcí HOTEL. Když pojedu přesně po HOTEL budu mít v cestě L křídla osvětlení které má být asi taky mimo tuto dráhu :-) A nakonec když jsem opouštěl RWY24 po výjezdu C tak mě ATC hlásil že jedu po trávě ale z mého pohledu jsem byl přesně na středu C. Později jsem si všiml že se někde objevuje souběžně s drahami jakýsi stín další cesty. Pokud tedy budete někdo vědět jak to vyřešit, budu rád. Případně můžu poslat PriScn abych to zde nezahltil. Už tak jsem toho napsal dost....:-)
Tak zatím díky a hodně potěšení všem ve vzduchu.
Martin
Uživatelský avatar
By Marty
#75871
Ahoj Pavle
Díky za rychlou odpověď. Scenerky nemíchám a odkaz, který jsi mě poslal jsem četl. Já jsem si celý ten postup na instalaci vytisknul a přesně podle něho jsem postupoval. Jak jsem se již zmiňoval předělával jsem to 3x a vždy se stejným výsledkem. Před chvilkou jsem to vyzkoušel znova a to jen podle bodu 2.1 Základní instalace. Je to pořád stejné. Mám tam myslím všechny pojížděcí trasy ale jsou posunuté. Buď je na stojánce 34 ocas B737 v pojížděcí Golf, nebo čumák v pojížděcí Hotel. Je ale možné že přes to, že se mě to vždy zeptá zda chci soubor přepsat, tak vlastně jen přepisuji pořád stejné soubory. Jo a ještě jedna věc, dočetl jsem se o crash boxech. Dost se mě stává že B737 Wilco při pojíždění samo zabrzdí a zakouří se od gum. Nevím jestli to s tím souvisí ale na novém LKPR to dělá nejvíc. Jakoby letadlo přejelo neviditelnou překážku.... Jak říkám místo učení pravidel létání nejvíc ladím FS a sys. A to nemám ještě vyřešené počasí atd... :-)
By bulik4lg
#75884
[quote="Marty"]Jo a ještě jedna věc, dočetl jsem se o crash boxech. Dost se mě stává že B737 Wilco při pojíždění samo zabrzdí a zakouří se od gum. Nevím jestli to s tím souvisí ale na novém LKPR to dělá nejvíc. Jakoby letadlo přejelo neviditelnou překážku.... Jak říkám místo učení pravidel létání nejvíc ladím FS a sys. A to nemám ještě vyřešené počasí atd... :-)[/quote]

Hoj,
pro létání online je více než vhodné mít vypnutou detekci crashů jak ve FS, tak pokud používáš ve FS passengers. Jinak budeš mít s crashboxy velice nepříjemné problémy.
Uživatelský avatar
By Marty
#75894
Ahoj,
tu detekci mám taky pochopitelně vypnutou. Jak říkám letadlo nereaguje na jiné překážky, budovy, auta, lampy, jiná letadla apod. Jen se samovolně při pojíždění přibržďuje. Dokonce se mi to stalo i při take off z RWY24. Než dojedu na rwy tak to udělá tak 3x 4x a v různých místech. Jen nevím jestli to souvisí s tím posunutím scenerky LKPR nebo ne? Taky jsem myslel jestli letadlo nemá něco jako tempomat pro pojížděcí rychlost, ale nic takového tam prý není. Tak nevím..
Uživatelský avatar
By Jindřich
#75895
To vypadá, že tam máš \"nezpevněný\" povrch. V blátě a trávě to tak dobře jako na betonu nepojíždí.
Vše je nejspíš chyba AFCAD, nemáš správný BGL soubor. Viz readme přiložený ke scenerce.
Uživatelský avatar
By Marty
#75973
Tak už je to v pořádku. Problém byl v tom, že jsem se striktně držel readme a tudíž jsem zkopíroval celý adresář
AFD FSX nikoli jeho obsah tedy 1 soubor bgl. Proto jsem nevěděl o kterém souboru je tady řeč a kvůli nedostatku zkušeností jsem to prohledával jen ve Scenery. Vláďovi to jako vždy docvaklo a je to tam. Tak všem tímto děkuji za snahu budíž to ponaučením i do budoucna pro méně zdatné IT programátory.
By Tommy
#75989
Ahoj, vím že bych sem tohle neměl psát, ale budu šetřit s vlákny :) . Chápu že je plno práce s LKPR, nicméně bych se chtěl zeptat, proč mi na pojížděčkách na LKKV letadlo skáče jako na trávě? Mohl by to být problém s mojí instalací nebo to je lokálně u všech LKKV VATSIM scenérek? Dík
#75991
[quote="Tommy"]Ahoj, vím že bych sem tohle neměl psát, ale budu šetřit s vlákny :) . Chápu že je plno práce s LKPR, nicméně bych se chtěl zeptat, proč mi na pojížděčkách na LKKV letadlo skáče jako na trávě? Mohl by to být problém s mojí instalací nebo to je lokálně u všech LKKV VATSIM scenérek? Dík[/quote]
Mne to tam nechce jet vubec, asi jako bych jel v hlubokym bahne nebo pisku, plyn musim dat hodne naplno, abych se v tom rozjel. Cim to je nevim. Pouzivam FS 2004.
By Fabo
#90464
Tedy Jindro, videl jsem to a vypada to fakt paradne.

Jak to delas? Nebo jsou metody tajny? :) Poustim se totiz do delani zeme v Kosicich (3D modely dela jiny autor), tak bych se rad inspiroval :)
Uživatelský avatar
By Kučera
#90467
LKKV je v pořádku scenérka od Milana Půty, zkusil jsem pro kontrolu i pojížděčky , kam těžká letadla nepatří vše OK. Problém máte zřejmě s instalací scenerky.Přečtěte si poznámky, možná se vám kříží betaverse.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#90468
[quote="Fabo"]Tedy Jindro, videl jsem to a vypada to fakt paradne.

Jak to delas? Nebo jsou metody tajny? :) Poustim se totiz do delani zeme v Kosicich (3D modely dela jiny autor), tak bych se rad inspiroval :)[/quote]
ASM tweaking (nebo hledej ground polygons). Je potřeba mít FS2002 SDK gmax, protože jeho makemdl dokáže ponechat asm soubory. FS9 mkmdl je vymaže. Ty se pak natweakují (změní 2 řádky v kódu) a poté zkompilují do bgl pomocí bglcomp.
By Fabo
#90490
Jo, s tim pocitam, a uz jsem po trapeni v poslednich dnech upustil od sbuilderu uplne a zacinam se orientovat v gmaxu... :)

Spis by me zajimalo jak delas ty cary, obkreslujes proste nejaky podklad?

Ale hlavne svetla. Jak to ksakru delas? Ja nemoh prijit jak udelat taxi svetla reagujici na pocasi :)
Uživatelský avatar
By George_L
#90518
[quote="Pavel"]Bude v LKPR 2011 bazén vedle rwy 31, když budeme mít v notamu rwy clsd?

PB[/quote]

Bude, ale musí se jednat o letní měsíce a teplota vzduchu musí mít minimálně 25°C.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#95451
Takto vypadá oficiální release kandidát pro květen, kdy budeme měnit z 13/31 na 12/30. Jde o průnik původní scenerky, kterou má každý doma, mé práce a Kendyho LKPR Update s tím, že jeho povolení použít jeho objekty jsem dosud nepožadoval a tedy ho nemám.
Nicméně.. Nevypadá to vůbec zle a detaily si každý najde....
By Fabo
#97187
Jak se na to Pajo divam, tak to vypada ze modelarina je prozatim (bohuzel) cela puvodni/Kendyho.