O tvorbě scenerií, letadel a jiných addonů do MS Flight Simulatoru.
#112377
Kdybych já si tak vzpomenul, jak jsem to řešil... Jsem si jistý, že jsem ten problém měl taky, dokonce jsem to psal Jindrovi do wish listu na stránkách scenérky.
Co když letíš ILS na AP s jiným letadlem, je tam ta chyba taky? Myslím, že i to, co píše výše Pavel K, by mohlo při té reinstalaci pomoc, protože mně se změny taky objevují nějak podivně, jakoby si to pamatovalo, co už tam kdysi bylo, a automaticky to načetlo stejně, a ne s novými změnami (u mně se to vždycky dělo např. v souvislosti s rekonstrukcemi a uzavírkou hlavní dráhy, přinutit FSX zobrazit změny byl vždy nadlidský výkon, několikrát jsem různě přeinstalovával, měnil cesty apod, až se to nakonec chytlo). Nevím, jestli to taky nějak nesouvisí s UAC a umístěním složek FSX. Zkrátka zkoušej , přeinstalovávej, přepisuj a uvidíš. Hodně trpělivost a štěstí.
By nejshopy
#112378
[quote="Pavel"]Ahoj, doplnit jméno do profilu v souladu s pravidly, díky.

Nemáš nááááhodou aktivní DirectX 10 v nastavení FSky? Pokud jo, tak vypnout.

PB[/quote]


Ahoj ,diky uz jsem na to prisel-problem je pri aktivnim directx 10 - v nastavenim ve FSX ! MELO BY NA STRANKACH BYT v comment :(

v denim rezimu jede bez problemů. !


resim posledni problem - dnes laboruji uz po 5 reinstal... Stale posunute svetla (smer nahoru) cca o 1m nad uroven drah ,gate a parkingu, jedna se o vsechny taxi a pozicni ....

videl jsem tu na foru ze to nekomu take delalo ..psal WIN 7 x64 + FSx , pozn , vzdy cista instalace : fsx+ SP1 +SP2 + ADDON LKPR 12-30 PLUS UPDATY

nejaka rada?dekuji
Uživatelský avatar
By Jindřich
#114126
Takže na spadnutí je verze 1.2. Není to žádný převrat, který nás čeká od FSDT, ale freeware bude vžycky potřeba. Byly opraveny průsvitné textury jak na chobotech pieru C, tak třeba vozíků apod, oprava textur mizejících na drahách, doplněna J orange/blu mezi H a G vymazány některé zbytečnostě, které stejně nebyly vidět a díky tomu dohromady máme cca o 7-10 FPS nahoru, plus další drobnosti. Čekám ještě na jeden email a pokud cca do středy nepřijde, pude to ven.
Taky jsem chtěl předělat ta neštastná světla, ale tolik času na to nemám (DC-9).
Kdyby ještě něco někoho napadlo, dejte vědět.
Uživatelský avatar
By mipeba
#114152
Smazal jsem staré Scenery a Texture a nahrál nové. Nic víc jsem nedělal. A zjistil jsem, že někdo během kopírování ukradl všechny stavby (terminály, věž, parkingy...) jen hasičárna zustala.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#114156
[quote="mipeba"]Smazal jsem staré Scenery a Texture a nahrál nové. Nic víc jsem nedělal. A zjistil jsem, že někdo během kopírování ukradl všechny stavby (terminály, věž, parkingy...) jen hasičárna zustala.[/quote]
FSX nebo FS9?
Uživatelský avatar
By vojav
#114158
[quote="Jindra"]LKPR 12-30 released, novinky v readme. Konečně korektně funguje updater, tak ho používejte ať máme dráhy hezky pomalované smykama jako v reálu :)
K dispozici v donload sekci vacc-cz[/quote]
Nádhera Jindro ;)
Uživatelský avatar
By Jakub Jiřička
#114161
[quote="mipeba"]Smazal jsem staré Scenery a Texture a nahrál nové. Nic víc jsem nedělal. A zjistil jsem, že někdo během kopírování ukradl všechny stavby (terminály, věž, parkingy...) jen hasičárna zustala.[/quote]

Mám ten samý problém, FS9
Uživatelský avatar
By Jindřich
#114163
[quote="ok-jar"][quote="Jindra"][quote="mipeba"]Smazal jsem staré Scenery a Texture a nahrál nové. Nic víc jsem nedělal. A zjistil jsem, že někdo během kopírování ukradl všechny stavby (terminály, věž, parkingy...) jen hasičárna zustala.[/quote]
FSX nebo FS9?[/quote]
Tuším, že Michal má FSX , v archaický FS9 je tomu taky tak. Zřejmě něco opravdu uteklo ze složky scenery. Pokuď stačilo do původní jen přepsat vše new. data roku 2014 , tak pak to zatím funguje.[/quote]
Aha, tak je tomu tak, jak píšeš. Takže pro FS9 platí přepsat původní soubory, nic nemazat.
Uživatelský avatar
By Jakub Jiřička
#114164
[quote="Jindra"][quote="ok-jar"][quote="Jindra"]
FSX nebo FS9?[/quote]
Tuším, že Michal má FSX , v archaický FS9 je tomu taky tak. Zřejmě něco opravdu uteklo ze složky scenery. Pokuď stačilo do původní jen přepsat vše new. data roku 2014 , tak pak to zatím funguje.[/quote]
Aha, tak je tomu tak, jak píšeš. Takže pro FS9 platí přepsat původní soubory, nic nemazat.[/quote]


sakra už sem smazal tu starou
Uživatelský avatar
By Schindler
#114166
Teď jsem narychlo zkusil tu verzi pro FSX a zaznamenal jsem nárůst asi 4 FPS u PMDG 737NGX a 6 FPS u PMDG 777, což je pozitivní, škoda, že to nejde ještě víc :)

Bylo by dobré udělat updater jako nějaký modul do FS, který by se pouštěl při spuštění FS a automaticky by kontroloval aktualizace, skidmarks atp. Pak ještě vždy aktualizovat nějaké nastavení uzavírek dle notamů a bylo by to super ... Šlo by teď alespoň uzavřít LKPR dle současných notamů?

Díky :)

EDIT: Přidáš tedy ty původní soubory pro FS9 do toho balíčku?
Uživatelský avatar
By Macek
#114284
Ahoj, stáhl jsem novou scenérku (FSX) a zmizely mi naváděcí čáry z dráhy na exity v té části, která má asi být použita pro updater povrchu dráhy.
Co zas dělám blbě :( :( :( ?
By poudera
#114288
Dnes jsem zkusil scennerku LKPR FSX 1.2. Instalace dle návodu, tedy odhlášení LKPR 1.1b v addon manageru, která chodila OK. Následně smazání adresáře s LKPR 1.1b, vytvoření nového adresáře pro LKPR 1.2, nakopírování a přes addon manager přidání nové. Vše OK. Vyberu free flight, LKPR, Gate atd .... dám fly now a po načtení dat okamžitě crash. A to na jakémkoliv gate s jakýmkoliv érem. I defaultním ve FSX. Poradíte někdo ? Po návratu k LKPR 1.1b vše zase běží jak má. Mám Win 7 64bit, FSX SP2, REX 2. Do této doby běželo vše, vyjma nějaké HEMA free scenerky.
By poudera
#114303
Další postřeh: můžete někdo prosím vyzkoušet, že lze s letadlem stát, případně narolovat na GATE 50-54 .... dále jsem zkoušel ještě některé na prstu B. Jakmile se na tento GATE postavím, nebo na něj naroluji s letadlem při pojíždění, tak ihned crash. Samozřejmě když ve FSX crash vypnu, tak se nic neděje. Vzkoušejte prosím někdo, že lze pojíždět na mnou ozkoušené GATE. Přepínač DirectX10 na to nemá vliv. Prostě někde OK a někde okamžitě crash. Ve verzi 1.1 bylo vše OK, jinak ve verzi 1.2 nárust FPS o cca 6-8 a celkově je vše plynulejší bych řekl.
Díky.
Uživatelský avatar
By Pavel
#114304
Tyhle crashboxy tu stále opakujeme už od FS2002 - vypnout crashe, je to všude možně... A obzvlášť při provozu na vatsimu, kdy se na mou stojánku kdykoliv může někdo připojit.

PB
By poudera
#114305
Jasně to vím a několikrát jsem to četl. Každopádně dělá mi to i bez vatsimu. A nikdy jsem s tím problém neměl, ale pokud to vypnu tak můžu při přistání s érem mlátit jak chci. Jenom žádám jestli je to vada scenerky, což mi nevadí obzvláště když ji někdo dělá zadara a LKPR je super, a nebo je vada u mne v mé instalaci.
By ASG29
#114306
Tady: http://www.leteckemotory.cz/fs/fshelp/index.php , odstavec \"Crashboxy a kolize s objekty i daleko od nich (GMAX)\" - snad ti to pomůže pochopit podstatu crashboxů...

Je to problém spousty scenérií, úplné odstranění není možné a optimalizace je dosti \"piplavou prací\", kterou autoři nechtějí z různých důvodů podstoupit. A je třeba zdůraznit, že hlavní vinna je na straně programátorů FS.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12