O tvorbě scenerií, letadel a jiných addonů do MS Flight Simulatoru.
#97541
[quote="Jindra"]
Aha. To jsem tam zapoměl dát texturu.
Zde: http://vtmarvin.asp2.cz/LKPR_Updater/Skidmark.zip
Patří do složky texture
Co se týče té chyby, mrknu na to.
Co se týče posunutých světel, tak jsem odpovídal, že nevím. Dělá to ještě někomu s FSX?[/quote]

Tak čáry už jsou v FS9 OK.

[quote="Jindra"]Můžeš zkusit toto?
http://vtmarvin.asp2.cz/LKPR_Updater/Updater_011b.zip
Je tam jen jedna "nebezpečná" konvere. V případě chyby to vyhodí okno s chybou. Napiš mi sem, co to napsalo, nebo okno vyfoť.[/quote]

Toto zkusím později...
#97543
[quote="Jindra"]K tomuto: cca mezi TDZ 24 a logistic parkem jsou 2 červenobílé budovy, které mají červená světla. Tyto jsou taky mimo nebo na místě?[/quote]

Takže tyhle světla jsou v FSX taky mimo.
Obrázek

Provedl jsem novou instalaci FSX pouze s LKPR a updaterem a čáry už jsou vidět (ten odkaz výše jsem nezkoušel, pokud to ještě potřebuješ, tak to zkusím...). Jenže mizí části rwy (značení, asfalt...).
Obrázek

Už v předchozí verzi LKPR jsem si všiml podivného chování stromků u Airport Logistic Parku.
Obrázek

Neber to jako nějaký štourání se v mouchách. Jsou to mouchy vzhledem k celku jako takovému a musím smeknout na tím, co se na původní scenérce "vytunilo" a nově vyrobilo.

A ještě v FSX nastupují lidi z nového terminálu do letadel pod otevřeným nebem...
Obrázek
#97544
Ha, teď jsem provedl ještě jiný test a zjistil jsem, že jsem nemusel přeinstalovávat FSX. Chyba mi tam naskočí v případě, že jako startovací pozici dám přímo dráhu (v tomto případě h/p). Testnul jsem to pro rwy 24 i 06, v obou případech vyskočila chyba. Když vyberu nějakou stojánku, tak je to OK. To bude asi potřeba někde zdůraznit (i když většina zkušených startuje na stojánce. Já chtěl být co nejblíž, abych to rychle otestoval... :D ), pokud se neodhalí příčina a neodstraní se. Nevím, jestli to obecně nebude dělat v těsné blízkosti rwy.
#97545
#97552
Udělal jsem menší sbírku osvětlení. Je tam nějaká deformace. Kupodivu světla na dráze vypadají skoro v pohodě. Teda podle center line.
Obrázek

Jsou jen trošku nad zemí...
Obrázek

Tak jako TWY lights...
Obrázek

PAPI lights jsou mírně vysunutý.
Obrázek

Největší deformace je vidět na approach světlech. Nejprve jsou světelné body za nimi:
Obrázek

Postupně se ta vzdálenost zkracuje:
Obrázek

Až konečně na dráze jsou ve správné poloze:
Obrázek

Takže těžko říct, co je příčinou. Nejspíš by musela být zvlášť verze pro FSX. Možná by stačil jen jinej AFCAD...
#97555
Aha, takže problem s texturou halo.bmp - nejspíš.
Máš opravdu čistou instalaci FS a vše kolem jsi vyházel, nebo tam máš třeba activesky, nebo - nezapoměl jsi na něco? Protože to je známý bug - on AS \"zlepšuje\" některé textury, ale ty pak nejsou na svém místě. A právě halo.bmp je textura světla. Evidentně z tvých screenů jsou uplně všechny světla posunutý.
#97559
Zvláštní je, že fsdeveloper (který má většinou spoustu keců ohledně čehokoliv co je problem) - tak v tomto případě mlčí. A týká se to všech gmax objektů typu \"light\"... Zkusím jiný typ světla a hodim ven bgl. Cca zejtra. A pak uvidíme.
#97566
On někdo přistával na APRONu? :D
Obrázek

BTW Jindro tvoji práce si cením a určitě bych ti poslal byť jen to kilčo, takže respektuji jakékoli tvoje rozhodnutí. Je to hlavně tvůj čas věnovaný nám, létání chtivých...
#97568
[quote="Jindra"]Pokud tedy již máte to, co máte, tak jste vyhráli. Další uživatelé dostsanou jen slabý vývar.[/quote]

Rozhodnutí nijak nekritizuji, je plně v dikci autora, ale...

...prosím, aby nejpozději k 15 MAY 12 byl veřejně přístupný a dostupný onen slabý vývar, jinak se nám ten systém s updatem map zhroutí.
#97576
Ahoj přátelé,
především bych rát touto cestou poděkoval Jindrovi za velmi pěkně udělanou scenerii. Samozřejmě si rád odkoupím scenerii i když mám staženou současnou verzi, popřípadě při zaslání č. účtu odešlu i v součastnosti finanční dar. V momentální podobě mi scenerie jede v pohodě, divím se že stále někoumu něco vadí pokud to dosud bylo ještě k tomu z darma. Pro mne je ještě otázkou zda to PC zvládne při větším provozu nahrávat, pro FS9 a mojí potřebu je to prostě n á d h e r a.
Jindro přeji hodně dalších sil a úspěchů v další činnosti.
#97578
Tiež mám stiahnutú tú free verziu,a musím povedať,že super práca Jindro.A tvoje rozhodnutie spoplatniť dalšiu verziu plne rešpektujem,a nemám problém si to kúpiť.Len si to asi mohol spoplatniť hned od začiatku,bo jak sám píšeš je vonku cca 500 kopíí a teraz už v tých updatoch nebudú zas také zásadné zmeny jak boli v tej úvodnej verzii aspoň teda nejaký čas.
Tak aby to nebolo trochu kontraproduktívne v tom ,že sa bude po nete šíriť ta plná free verzia,a spoplatnená s updatami bude mať len pár nákupov.
Inak držím palce nech sa to dobre predáva,a vela chuti do dalšej práce.
#97580
Ahojky, prosím nechci vypadat jako b...c, ale nerozumím tomuhle: \" V regionálním nastavení je potřeba mít jako oddělovač desetinných míst tečku\" poradí mě někdo ještě více polopatisticky? Regionální nastavení čeho?, oddělovač čeho? Děkuji a přeji hezký den.
#97583
[quote="CSA021"]Ahojky, prosím nechci vypadat jako b...c, ale nerozumím tomuhle: " V regionálním nastavení je potřeba mít jako oddělovač desetinných míst tečku" poradí mě někdo ještě více polopatisticky? Regionální nastavení čeho?, oddělovač čeho? Děkuji a přeji hezký den.[/quote]

Regionální nastavení = nastavení jazyka, zobrazení času, čísel, měny, oddělování tisíců, oddělovač desetinné části v číslech, atd.

OVLADACI PANELY -> MISTNI A JAZYKOVE NASTAVENI -> tlačítko VLASTNI NASTAVENI a tam DESETINNY ODDELOVAC (v ČR jsme zvyklí na čárku, ale jinde anglicky hovořících zemích i jinde se používá TEČKA)