O tvorbě scenerií, letadel a jiných addonů do MS Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Macek
#122382
Včera jsem dostal od pana Šubrta tři z jeho scenérek - LKZA, LKRY a LK69. Jsou povedené, realita velmi dobrá, cena ideální  :D :D :D :D :D :D
Jen trochu podpořit to VFR lítání formou eventů - včera jsem tak pozdě nemohl  :( . I když chápu, že když jsme na LKPR - LKBE eventu někdy před pár týdny byli tři, žádný extra zázrak není možno čekat ani v budoucnosti. Nicméně - co takhle aerotaxi v návaznosti na linky v Ruzyni??
Uživatelský avatar
By Jakub Jiřička
#122385
vcera to nahodou uz bylo trochu lepsi rekl bych, kdyby byl kazdej VFR event takovejhle provoz tak by to asi bylo dobry :D myslim ze bylo tak 5-6 vrtulniku, a minimalne tri cessny
By Araneus
#122387
No, všimla jsem si, že u těch VFR eventů je potřeba napřed sehnat piloty (minimálně 5), kteří odpřisáhnou, že poletí, domluvit s nimi datum a pak vyhlásit event. A pak je i vyšší pravděpodobnost, že se přidají další piloti. A dál je asi lepší to vyhlásit na všední den než na víkend (narozdíl od IFR eventů).

Myslím, že aerotaxi nepomůže, ale klidně to můžeme zkusit. Jaká by byla základní myšlenka?

Nebo můžeme zas vrtulníky s přidruženým ostatním VFR provozem nebo něco onačejšího? ČR nebo z ČR do zahraničí?
Uživatelský avatar
By Macek
#122388
Základní myšlenka - k IFR eventu mít obsazeno i nějaké lokální letiště (s ohledem na realitu a obvyklou dobu VFR noc). Je to blbost??
By Araneus
#122389
Není to blbost a není to ani neproveditelné. Asi by to nefungovalo u typického IFR eventu z Prahy někam do ciziny a zpět. Respektive pokud by to někdo letěl, tak jenom naši piloti tak nějak privátně v rámci oznámení na VACC-CZ, protože partnerský FIR by nestál při IFR eventu o nějaké VFR dodatky v ČR, jestli rozumíš. Prostě partnerské FIRy chtějí klasické RNAV IFR eventy mezi hlavními/velkými městy s pěknými scenérkami bez nějakých NON-RNAV/VFR/procedurálních/circle to land a jiných experimentů.
Průchodnější by to bylo při nějakém IFR eventu pořádaném jenom VACC-CZ (něco jako byl ten LKPR a LKMT Ice Hockey nebo nějaké Real Ops). Ale i tomto případě se obávávám, že účast cizinců bude nulová. Ale v tomto případě to bude jenom náš experiment a tedy si můžeme dělat, co chceme. Žádný takovýto event už ale asi do prázdnin nebude.

Mimochodem co se týče tady toho vrtulníkového eventu, tak jsem zkusila dát oznámení všude, čímž myslím i méně obvyklá místa, jako je VATUK fórum a VATTASTIC. A ze zahraničních pilotů letěl 1 (slovy jeden) pilot.

Pokud by byl zájem, tak můžeme nějaké aerotaxi uspořádat začátkem června. Situace je momentálně taková, že venku je relativně hezky a piloti nelítají tolik jako v zimě a řídící nemají moc čas řídit. Čímž přestává mít smysl tlačit na víkendy jiné, než klasické RNAV IFR eventy s partnerskými FIRy, kde je zajištěna alespoň jakás takás účast pilotů a tedy i řídících. Za mne bude nejlepší udělat takovýto event ve všední den. A asi nejlépe bude směrovat to na čtvrtek, kdy bude v rámci CODu návaznost na běžný IFR provoz. Co vy na to? Můžeme klidně hned teď toho 4.6. Zkus sem třeba ty Martine nahodit nějakou myšlenku k tomu aerotaxi - kam se poletí a proč se poletí. Udělám banner a hodím to na fórum a případně udělám i nějaké oznámení na vRoute atd.
Uživatelský avatar
By Macek
#122391
Ještě mne napadla varianta jediného řídícího, který by měl třeba půlhodinový slot na odlety z letiště odletu a přelevitoval by na letiště příletu a zase by měl půl hodinu/ hodinu zábavu.
By Araneus
#122395
No to by sice šlo, ale je to...divné :) Navíc co kdyby se odlety protáhly do většího časového úseku nebo by někdo jako PB letěl zpět, když ostatní se ještě málem neodlepili z letiště. Dva řídící se určitě seženou. Spíš aby měli co řídit. A pokud budou mít co řídit, tak si myslím, že jim půlhodinka bez provozu vadit nebude.

Tak co tedy toho 4.6.? Vrtulníky? VFR? Aerotaxi? Destinace? Kdo slíbí, že určitě poletí?
Uživatelský avatar
By Macek
#122404
Pokud budu tak určitě, C 172. Jenom mám ještě drobounký problém, 3.6. jdu k panu leteckému doktorovi, snad projdu  ;) ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
By Macek
#122757
Šubert bez Šuberta nebo Šubrta??? Na to nestačí ani maturita z češtiny, pravda složená v roce 1980  :-\ :-\ :-\ :-\.