O tvorbě scenerií, letadel a jiných addonů do MS Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Hosak
#129478
Ahojte na LZIB je uz dlhodobo (od novebmra 2012) odstavena A300 spolocnosti DHL. Stoji na odstavnej plocha ktora je subezne z taxiway D. Tak ma napadlo Nedalo by sa niak toto do FSky pridat?

https://slovakaviation.sk/photos/civil- ... i-eac-4279
Naposledy upravil(a) Hosak dne 09 kvě 2017, 15:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Pavel
#129479
Když jsem četl název topicu, čekal jsem něco zajímavějšího než FSku, třeba že to chceš koupit, uříznout kokpit a udělat z toho simulátor (už jen proto, že mne to kdysi napadlo). Kdybys do toho šel tak dej vědět, mám jisté zkušenosti s transportem částí letadel, cpaním kusu letadla do baráku oknem, demontáže letecké konstrukce flexou, apod  ;D

Do scenérky to není taková prdel. Respektive když seženeš použitelný 3D model s DHL texturou v nějakém rozumném formátu, tak to jde.

Možnosti:
  • Vykrást nějaký model z FSky - komplikované, protože všechno včetně AI modelů (natož pak nějaké létatelné) má animace, které se nezobrazí když to překonvertuješ jako scenérku. Zkoušel jsem na rychlo A300 z IVAO MTL balíku, a výsledek je takový, že v FSce máš torzo trupu bez čehokoliv, co je animované (klapky, kola, motory). Tzn muselo by se to importovat do nějakého 3D editoru, a tam ty animace kus po kusu zrušit. Jenže importem do jakéhokoliv 3D editoru se ztratí info o texturách, a bylo by potřeba to znovu namapovat na texturu. Práce tak na dva dny.
  • Vzít něco z volně dostupné 3dwarehouse - jednoduché, ale nemají tam A300 zrovna v barvách DHL (být to KLM tak jsme za vodou) a NELZE na to dělat repainty. Tyhle sketchup modely totiž v 99% jsou udělané tak, že konkrétní barvy jsou přímo součástí modelu (a jsou vytvořeny jako barevné polygony, nikoliv "potah" nějakou bitmapovou texturou), takže je nejde upravit přemalováním nějakého obrázku (protože tam žádný obrázek není, a barvičky jsou přímo ve 3D datech).
  • Koupit nějaký dostupný 3D model A300 DHL, který je vhodný třeba pro knihovny 3D modelů... lze, cca 99 dolarů. To dělat nebudu.
  • Vymodelovat si to, respektive zkombinovat třeba jednoduchý 3D model ze Sketchupu, ale udělat k tomu vlastní textury v nějakém 3D editoru... Práce na 2 dny minimálně, nebo tak na týden, pokud to má vypadat k světu.
Výsledek - hodil jsem ti tam nějaký 3D model ze Sketchupu, sice to není žlutá DHL, ale aspoň tam něco stojí.
https://ulozto.cz/!49TU92gHmrc2/a300dhl-at-lzib-rar rozbalit, přidat jako scenérku. Mělo by být kompativilní s FSX a P3D. FS9 určitě ne.

Poznámka: Cessna není součástí balení.

PB
Přílohy
A300.PNG
A300.PNG (1.17 MiB) Zobrazeno 2675 x