Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By tmx
#62787
Tak musím říct, jen co mám 3 jádra (celkem 10,8 GHz výkonu) skoro čistě na generování textur, je to super! Jen tedy jsem zjistil, že party 1 a 3 obsahují něco úplně jiného, než je avizováno (severní část partů 2 a 7), čili na západě nám kus ČR chybí. Neví někdo, jestli to nebylo nějak patchnuto?
Uživatelský avatar
By tmx
#62906
Pro srovnání, zdroj je stejný - LOD15 = 1 m/px:

Maps2bgl 1.8 - cca lod13:
Obrázek


Maps2bgl 2.6 - cca lod15:
Obrázek

Rozdíl viditelný je, navíc starší verze to vytváří tak nějak zvláštně a možná i proto se mi tam místy udělaly viditelné předěly. Starší verze vytvoří scenérku možná 5-10x rychleji, novější verze je mnohem pomalejší (taky pravda, je kvalitější). Teď to nejpodstatnější, scenérka z novější verze, čili ten LOD15 při kompresi 80, je 10x větší než starší verze, neboli provedení stávající vfr čr. Celá ČR v lod15 tedy bude mít cca 30-35 GB... Což... Je mazec...
By Unnamed
#62937
Je nějaký způsob jak dnes používat Tileproxy a stahovat google mapy? Bez nich je to pro mě nepoužitelné, protože ostatní dostupné mapy nejsou tak kvalitní nebo alespoň ne ty oblasti, které bych potřeboval... Nejde to např nějak importovat do Tileproxy z Googleearth nebo googlemaps? Díky
Uživatelský avatar
By tmx
#63171
Tak moje scenérka už se stahuje... Cca 40% ČR nataháno v LOD15, co nejdřív zkusím vytvořit karlovarsko a případně pro otestování poskytnout. Pro nahrání asi budu muset zneužít eduroam... :)

Obrázek
#63191
[quote="tmx"]Pro srovnání, zdroj je stejný - LOD15 = 1 m/px:

...

Rozdíl viditelný je, navíc starší verze to vytváří tak nějak zvláštně a možná i proto se mi tam místy udělaly viditelné předěly. Starší verze vytvoří scenérku možná 5-10x rychleji, novější verze je mnohem pomalejší (taky pravda, je kvalitější). Teď to nejpodstatnější, scenérka z novější verze, čili ten LOD15 při kompresi 80, je 10x větší než starší verze, neboli provedení stávající vfr čr. Celá ČR v lod15 tedy bude mít cca 30-35 GB... Což... Je mazec...[/quote]

Zapni si ten anizo. filtr. Horní polovina obrazu jsou jen šedivé fleky kde není nic poznat.
Uživatelský avatar
By tmx
#63445
Obrázek

Size: 3,92 GB
contains 403 files


Jde to děsně pomalu a žere to jen jedno jádro a já netuším, jak spustit 4 různé úlohy, protože to vždy bere ze složky Temp, kde se vzájemně přepisují... Každopádně hraniční bgl jsou 100% identické, takže těch 20 jednotlivých částí používaných při tvorbě jde vrazit ve výsledku do jedné složky. :) Plus případně by i šlo některé ty zahraniční bgl odmazat. :)
Uživatelský avatar
By tmx
#63448
Předměstí, odhadem 1/8 ČR.
Je to LOD15, komprese 80.
Jelikož se mi tu válí 3x PATA HDD WD (20GB, 40GB, 120GB), tak asi pak udělám putovní vacc-cz HDD, nebo za těch cca 300 Kč, za kolik se na Aukru prodávají, koupím vždy 40GB disk a scenérka se bude šířit na něm. :D
Uživatelský avatar
By tmx
#63516
Tak první test za mnou a je to lepší, než jsem čekal! :) Loading 1 minuta 26 sekund (oproti nějakým 10 minutám u VFR ČR pro fs9), disk je potichu, žádné úděsné hrabání, přestože není defragmentovaný. Sice se to občas mazalo (respektive nestíhalo \"čistit\"), ale vzhledem k počasí jaké je (ASE+REX2) a rychlosti cca 240-280 uzlů obvykle ve výškách 300-700 metrů agl (čili nějakých 1000-2000 stop) je to myslím solidnín výkon. Celkový dojem je u mě v L-39 tak o 50 % lepší než s původní VFR ČR.

pack screenů zde - http://www.edisk.cz/stahni/14954/orthot ... .09MB.html


elektrárna Tušimice (1600x900)

Obrázek
By kratochj
#63523
Je to parada - dobra prace.

Jinak pokud by byl zajem muzu poskytnout server, kam by slo scenerku umistit (server je na pateri a mam v cechach neomezeny trafic).
Uživatelský avatar
By tmx
#63593
Vše kromě \"rozšířeného předměstí Ostravy\" hotovo (http://img52.imageshack.us/img52/1789/partyz.jpg). Tento poslední part by se měl dokompilovat cca v 19 hodin. Večer proběhne testovací let, část Morava, zhruba po trase Čáslav-Olomouc-Mošnov-Zlín-Nové mlýny-Náměšť (pokud to bude na VFR).
Očekávám konečnou (nezabalenou) velikost 22 GB a zhruba 2700 souborů.

A můžeme začít řešit distribuci. :) Z mé strany by byl možný rapidshare, ale nahrával bych to tak týden. :D Nebo pokud by to jelo dobře ve škole, bylo by to v pondělí večer nahraný. :)
Uživatelský avatar
By Pavel
#63595
Seš dobrej! No nevim, rapidshare je poslední dobou takovej divnej, pokud všichni nemáme premiumko (což předpokládám většina lidí nemá), tak je to na zbláznení. O 2 posty výše nabízí kolega free server, to by bylo ideální, ne? Večer pustím stahování, ráno mám, pohoda :)
Uživatelský avatar
By tmx
#63781
Tak scenérka je hotova, Amálka už jí má ode mě na HDD, takže je možné se s ním nějak domluvit na předání disku. Případně jestli Jirka může tedy poskytnout server, to by bylo též super. Poslední možností by bylo vypálit na 4 DVD, ale to by dotyčný musel hodit opravdu psí oči. :)
Zatím negarantuji, že tam nejsou chybky (malá žlutá pole, kde se nestáhl celý jpeg), ale to, pokud dostanu přibližnou lokaci (s přesností tak na 10 km) není nejmenší problém opravit. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9