Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Dovolil jsem si založit extra B744 téma... (můžete se ptát)

První dotaz směřuje i na majitele a provozovatele FSInnu. Jak jste si mohli přečíst v jiném tématu, zkusil jsem si nainstalovat FSInn. Zatím ho neprovozuji a jedu stále přes SB, ale pozoruji jeden rozdíl proti předchozímu stavu: funkce spoilerů je významně omezena proti tomu, co jsem byl doposud zvyklý.

Např. když pojíždím před startem po txwy a zkusím dát spoilers, tak se nevysunou. Teprve když stáhnu motory na nulu, tak se s nima dá manipulovat. To bych ještě přežil, ale když jsem pak na příletovce a potřebuji snížit rychlost, vysunu spoilery, letadlo brzdí, ale když pak chci spoilery zase zasunout (sklopit), tak to už nejde. Se vysunutýma až na zem :(. Sklopit jdou zase až při motorech naprázdno. Děs, nemá někdo podobné zkušenosti? Asi nahodím zpátky backup image.
Ještě abych to upřesnil... Mně se to jeví, jako by po instalaci FSInnu došlo k namapování stejné klávesy pro FSInn jakou používá FS pro spoilers. Ale zas mi v tom nesedí to rozdílné chování při engines iddle, klesání, pojíždění, kdy to v některých z nich i funguje. Třeba se někomu přihodilo něco podobného i na jiném letadle B73x PMDG(?).
To ne, netvrdím, že za to FsInn přímo může... Tvrdím, že za to patrně může přemapování ovládání letadla. (Nevím, třeba je možná souvislost s rozhozením mapování funkcí a instalací FsInn, případně instalace nějakejch AImodelů)
[quote="ihrdlicka"]To ne, netvrdím, že za to FsInn přímo může... Tvrdím, že za to patrně může přemapování ovládání letadla. (Nevím, třeba je možná souvislost s rozhozením mapování funkcí a instalací FsInn, případně instalace nějakejch AImodelů)[/quote]

Já právě tento problém pozoruji od letu na EDDI a právě předtím jsem instaloval jen ten FSInn. Při tomto letu jsem to bral jako zásah FSpax, i když jsem si na akci Failures vypínal. Ale stále se to opakuje, takže to zásahem FSpax nebude. Po startu FSInn se mi vpravo dole spustí nějaké dvě utilitky FSInnu, ale já dám na obou QUIT. To by snad ale vadit nemělo, když pak lítám s SB...
Já se pokusím spekulovat - jestli se ti nepřemapovalo ovládání spoilerů na tlačítko pro plné vysunutí spoilerů při doteku. Je v tom rozdíl (FSka to rozlišuje). pokusil bych se spoilery znova namapovat.
s těma dvěma utilitkama běžícími na pozadí by to nemělo mít nic společného..
Jako mozno blbost, mal som podobne problemy v inom addone, kde funkcionalita bola podmienena prvotnou inicializaciou cez 2D panel (stacilo zobrazit). Nato som mohol prepnut do 3D a slo to :) ale prv bolo treba nacitat default flight s Cessnou... Ako vyrobcovia tychto addonov zlepsuju realistickost (ine prvky ovladania) nejakou fintou, zatial neviem ako, ale cez 2D panel ju inicialuziju. Nepomoze po chybe prepnut do 2D panelu, musi sa najprv nacitat default Cessna Flight, vsetko vypnut (motory,...) a nato zmenit to konkretne lietadlo. Dat 2D panel, popr nato 3D prepnut a init je spravny.
[quote="Davi410T"]zkousel si je zavrit normalne na panelu s mysi? u PMDG dou snad pres klavesu vysunout ale ne zavrit...teda ne zaletu[/quote]

Přes myš to nějak blblo i u 737. Mám to nastaveny na paku. Jak si pamatuju tak za letu je normalně nevysuneš úplně. To se ti právě podaří jen při staženym plynu po dosednutí - zasunou se při pojíždění přidáním plynu (tuším).
Právě proto si myslím, že to máš někde blbě namapovaný buďto přímo ve FSce, nebo v tom FSUIPCčku. Jde o to, že můžež mít někde namapovanou klávesu na plné vysunutí (v tom případě se to v plném vysunutí zaaretuje a jde to stáhnout jen přes plyn). Prostě bych to všude zrušil (zkontroloval že to není nastaveno na žádnou klávesu (poťák a t.d.)) a znova namapoval. Pozor na to aby si to zrušil všude FSUICP i FSka (může se stát, že v každym to máš nastavený jinak).
Zdravím
Mám problém s FSPAX.Po spustení a nastavení mi to nechce naložiť paxíkov.Píše ,že sú zatvorené dvere,ale ja som skúšal pootvárať všetky možné,a stále to nepomáha.Jak to mám nastaviť aby mi tých paxíkov naložil?Bez FSPAX to je hrozná nuda... :(
[quote="George_L"][quote="torpy68"]SHIFT+E som skúšal,a nefungovalo to.Budem používať immediately,to funguje.
Díky moc :)[/quote]

Nemapují se náhodou klávesové zkratky i v FSpax? Mně SHIFT+E při REAL TIME normálně funguje.[/quote]

Mno v FSPAX som nič s dverami nenašiel,takže používam okamžité nastúpenie pax
[quote="torpy68"]Píše to na všetkých okrem PMDG747.Tak neviem čím to je.Asi preto to ten PAX neberie,lebo mne sa dvere síce vizuálne otvoria,ale kedže to nenapíše,tak FSka ich registruje asi ako zatvorené[/quote]

Volaké čudné. Ještě na to dneska mrknu, jsem to včera zkoumal jen krátce, těsně před vypnutím PC (když už nebylo moc času). Ale podle toho co píšeš, Ti ta FS u 744 neotevírá dveře (MAIN EXIT...). Zaměřil bych pozornost tímto směrem.
Problém vyriešený :D Ono stačilo v natavení PMDG DOORS nastaviť nejakú inú skratku ako SHIFT+E.Neviem jak to je možné,ale teraz sa mi po stlačení SHIFT+E dvere neotvoria vizuálne,ale FSka vypíše EXIT OPEN,a paxící nastupujú,na vizuálne otvorenie dverí používam tú novo nastavenú skratku ktorá ich otvorí vizuálne,ale zase to nič nevipíše.Síce mi to hlava nebierie,ale podstatné je že to funguje aj bez LOAD IMMEDIATELY :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7