Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
#115233
Pavle díval jsem se ještě na Tvůj LZBB vektor pro FSX, je velký rozdíl mezi FSX + vektor a VFR Slovakia? Na Slovensko letím VFR velice zřídka a neumím podle fotek porovnat, jestli rozdíl ve zobrazení je stejně velký jako rozdíl ve velikosti souborů.
M.
#115234
No, rozdíl je to poměrně zásadní. Všechny moje \"VECTOR\" jsou jen numerické údaje, které v FSce nějak rozmísťují defaultní silnice, louky, jezera, lesy, atd - prostě z toho co FSka sama o sobě umí se na základě přesných mapovách dat snaží něco vykreslit, kdežto VFR Slovakia v tomto vláknu je letecká fotomapa z Google maps promítnutá na FSku. Prostě jeden \"pasivní\" obrázek. Takže výhoda mého VECTOR X je funkce v noci, téměř nulový vliv na výkon, rychlé načítání, malý objem dat, sezónní textury, atd. Výhoda tohoto je, že to vypadá vizuálně lépe v létě ve dne - protože fotku prostě nic nenahradí. Volba je na tobě. VECTOR X byl původně zamýšlen jako řešení pro IFR letce ve vysokých hladinách, kteří nepotřebují najít kažou vesničku, ale chtějí pod sebou mít něco trochu odpovídajícího, kdežto VFR Slovakia je čistě pro \"malé\" létání. Ale vzhledem ke kvalitě dat, ze kterých je VECTOR X vygenerován se ti i podle něj podaří najít téměř vše - ačkoliv to může vypadat trochu jinak než ve skutečnosti.

PB
#115235
Ten rozdíl ve funkci mi jasný je - fotka je fotka, spíše mi šlo o to \"malé lítání\" a s ním spojenou věrnost vykreslování objektů FSkou. Zkusím napřed vektor, při pár letech na Slovensko navíc s ICAO mapou se snad neztratím :)
#115241
Ztratíš a dokonce dost rychle i v místech, o kterých si myslíš, že je znáš. Používal jsem UTEX, což je vlastně placená obdoba Pavlových vectors. Problém je v tom, že se zobrazují všechny silnice stejně a jsou výrazné. Stačí se chvíli věnovat něčemu jinému než navigaci a kufruješ. K pořádné navigaci je potřeba zobrazení vícero navigačních bodů (objektů, řek, železnice, kopců, lesů...). Takže chce to ortho, mesh, autogen.
Uživatelský avatar
By Pavel
#130090
Mě by spíš zajímalo, proč legální věci dávat ještě dnes na torrent, když je okolo tolik možností to zdarma a kvalitně nahrát.

Souhlasil by autor s tím, že bych to stáhnul z torrentu a nasypal na ulozto? Z něj si to může kdokoliv přes noc free stáhnout, nebo po zaplacení (dost nízké) ceny stáhnout plnou rychlostí, pohodlněji než z torrentu...

PB
Uživatelský avatar
By Jindřich
#130604
[quote="Jaroslav Šubert"]
[quote="Eduard Horak"]
Jeste by me zajimalo, jakej smysl ma balit 199kB .torrent do 170kB zipu  :o
[/quote]

Pro jazykovou hlídku: já bych nenapsal: Jeste ale dal bych tam něco jako háček.  :P
[/quote]
Já bych tam dal rovnou Ještěd :)