Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Pavel
#114496
Tak já netuším, jak ta scenérka vznikla... ale většinou když to v nějaké fázi generuje landclass (jelikož celá \"voda\" není nic jiného než landclass s definovanými hranicemi) tak se ten typ landclassu dá změnit (takže není problém například na území vody vygenerovat co já vím poušť, cokoliv). Uměl bych to v SbuilderX...

PB
By hanysz
#114497
Delam to rucne přes resampler.exe + inf soubor na konfiguraci a cela voda je rastr s barvou r45 g60 b60 - tu silene modrou vytvori fsx. Konkretne voda je Channel_LandWaterMask - NENI to vektor! Resample a inf pouziva i sbuilder, muzes zkusit udelat vodu, která by se ti libila a poslat mi ten inf, ale moc sanci tomu nedavam. Hledal jsem a ve fsx zrejme není mozne prekryt orthophoto vektorovou vodou.
By ZbynaP
#114507
Zdravím
Ta voda vypada velmi slušně, určitě ji rád vyzkouším. Doufal jsem, že se někomu podaří využít vektorová data pro vodu na orto. Zkoušel jsme masky dělat ručně obkreslováním orta 0,5m/px a byla to fakt pakárna velmi náročná na čas.

Ukázky zde:
http://zbynap.rajce.idnes.cz/Flight_Simulator_X_voda/
Pár nádrží na S Moravě zde:
http://uloz.to/xh3iLiYt/cz-water-rar

Obrázek

Jinak ale voda na ortofoto myslím není záležitost landclassu, spíš se podkladovému obrázku přidají \"vodní vlastnosti\" (odlesk, vlny, modrý odstín, kterým prosvítá podklad apod,).

Možná bych zkusil místo barvy r45 g60 b60 použít něco více světlejšího více do hnědo/zelena, jestli to nebude míň modré, případně v INF souboru by snad mělo jít nastavit jak moc má prosvítat ta podkladová barva.

A jestli to není tajné, kde se dají najít vektorová data vody pro ČR, kromě OSM? Docela rád bych to zkusil s ortofotem.

A ještě prosba - nešla by takhle udělat voda i pro Rakousko?
By hanysz
#114508
Vektorove vody jsem nasel na google. Tady mam udelany zdroj, ze ktereho delam ty bglka - je to z vice zdroju poskladane dohromady.

http://www.studioplesna.cz/Vody.zip

Je to tak jak pise ZP, obrazku se prideli vodni vlastnosti a obarvi se na modro. Ja udelal takovou prumernou barvu hlubsich nadrzi tak, jak je v ortu. Modry ostry odstin ma na svedomi FSx... Puvodni plan byl prekryt orthophoto v nizkem rozliseni, ale to je strasne zubate. Do rozliseni 1M/pix orthophoto nedostanu. Jsou to silene kvanta dat. Barva se da zmenit na jakoukoliv, ale vsude se hodi ruzne. U me v P3D je tahle barva pomerne ok. Celou CR delam z 8mi obrovskych gif souboru 1m = 1px, takze dohromady pres 100gigapixelu :-D. Prepocet jednoho na bgl zabere cca 70hodin :(. Barvu bohuzel necham takto, ale muzu poskytnout data a navod, jak si to muze kazdy udelat podle sebe :).
By olda9
#114723
Zdravím všechny virtual i skutečný letce.
Toto je skvělý počin. Děkuji moc.
Mám však jeden zádrhel a to viz obrázek. Mám CR SRTM Globa, VFR 2013, APX CR a scenerky.
Nevíte prosím, jak se toho zbavit?
Díky.
Uživatelský avatar
By Pavel
#114724
VFR ČR tohle způsbovat nemůže. Nevím co je CR STRM Globa - nějaký odkaz na to? Doporučuju vylučovací metodu - vypínat jednotlivé scenérky až najdu která z nich to způsobuje, a jejího autora potom kontaktovt.

PB
Uživatelský avatar
By Pavel
#114726
No, já tam vidím cedulku že je to kompatibilní s FS2004 a FS2002, tudíž by to byla první věc kterou bych ve FSX vypínal v případě problémů. Co je APX CR? Taky neznám.

PB
By olda9
#114732
Takže vylučovací metoda ukázala pachatele a to SRTM reliéf ČR.
Tyto \"hory\" se při jeho použití ukazovaly s určitou náhodností v umístění terénu, ale většinou na stejných místech.
By Kuba5
#119671
Neměl by někdo prosím odkaz na funkční torrent té novější verze pro FSX (55 GB)? Pod stejným názvem jsem to nenašel ani na nové doméně tpb .cr.
Díky
By Kuba5
#119673
Tak změna, trošku jsem procházel topic a přečetl jsem si svůj příspěvek o přeposlané flashce. Úplně jsem zapomněl na to, že dříve kolovala flashka a já si to dal na extérní HDD, takže to mám.  :)
By Edaa
#124070
Ještě jeden dotaz. Když mám koupenou verzy Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition, obsahuje tato verze Acceleration Pack? nebo má v sobě jiný SP?
By komplik
#124091
V neposlední řadě i funkční podporu reagující typicky do 24 hodin (v čechách hraje roli i časový posun) a ochotnou řešit i minoritní problém s poměrně fundovanými odpověďmi doplněné i názornými screenshoty kde co najít/nastavit/změnit i pro méně zdatné.

Například tento týden jsem hledal konfigurační nástroj jedné DLC scenérky protože tam kde jsem ho očekával jsem ho nenašel. Od podpory stačila odpověď Ve Steam klientovi jdido Library - Tools a tady najdeš požadovaný konfigurační tool. K tomu ale přidali hned dva screenshoty kde přesně mám kliknout a s velkou šipkou na řádek seznamu s daným konfigurátorem.

Navíc z toho screenshotu bylo vidět i FSX Active Sky Next Configuration Tool ale o tom že DTG plánují přinést ASN jako DLC na steam se zatím veřejně neví :)
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16