Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
By Deivoos
#123140
Tlačítko OK vede pouze k opětovnému naskočení hlášky... -_-

Zkoušel jsem to vysunout/zasunout, ale nepomohlo. Stejně jako nepomohlo přesunutí souborů a pokus o vytvoření ISO souboru.
Asi si fakt počkám na STEAM verzi, jestliže ve slevách, který snad každou chvíli začnou, stojí pouze 5 eur, tak mě to nevytrhne. Jestli na to fakt vycházejí updaty a má to lepší stabilitu, tak mi to možná i ušetří nervy při létání :)
Uživatelský avatar
By Datum13
#123142
tvuj problem s FSX bohuzel lezi ze mas Win8 :(
Nekdo ale ne kazdy ma prave tento problem a je toho na webu pomerne hodne co je treba zkusit.
By komplik
#123157
[quote="Daniel Tuma"]
Davide a nemuze byt take chyba ze mas poskrabane DVD?
[/quote]

FSX:SE je odpovědí na poškrábané či jinak znehodnocené DVD... výhoda elektronické distrubuce :)


[quote="Daniel Tuma"]
tvuj problem s FSX bohuzel lezi ze mas Win8 :(
Nekdo ale ne kazdy ma prave tento problem a je toho na webu pomerne hodne co je treba zkusit.
[/quote]

FSX:SE je odpovědí na W8 či W8.1. Jsou to podporované systémy. A W10 v preview verzích problém nebyl. DTG sice oficiálně ještě podporu W10 neoznámilo, ale téma řeší a po release budou, v případě potřeby FSX upravovat tak, aby žádné problémy nebyly.
Naposledy upravil(a) komplik dne 05 črc 2015, 19:18, celkem upraveno 1 x.
By Deivoos
#123158
No v počítači mám právě W10 TP :D
CD poškrábané je, ale zkusil jsem přetáhnout všechny soubory z něho do PC a vytvořit ISO a stejně nepomohlo takže v tom chyba asi není ne ?

Nejpraděpodobnější se mi tedy jeví problém se systémem.
By martintlolka
#123159
Možná ještě zkus stáhnout iso nějaké "vyléčené" verze. Koupené to máš, takže neděláš nic špatného a vyloučíš problém s poškrábaným DVD.
By komplik
#123160
[quote="David Krejčík"]
Tlačítko OK vede pouze k opětovnému naskočení hlášky... -_-

Zkoušel jsem to vysunout/zasunout, ale nepomohlo. Stejně jako nepomohlo přesunutí souborů a pokus o vytvoření ISO souboru.
Asi si fakt počkám na STEAM verzi, jestliže ve slevách, který snad každou chvíli začnou, stojí pouze 5 eur, tak mě to nevytrhne. Jestli na to fakt vycházejí updaty a má to lepší stabilitu, tak mi to možná i ušetří nervy při létání :)
[/quote]

A když tu instalaci shodíš z task manageru, tak pak FSX běží nebo ne?


Sleva byla před pár dny. Ano updaty na to vycházejí a bývají před jejich vydáním otevřené beta testy pro každého.
Stabilita... jak se to vezme... nainstaluješ FSX a pak potřebuješ aplikovat X tweeků aby to běželo dobře... Tohle u SE verze nehrozí, vše je implementováno a může být naopak kontraproduktivní.

Koukni na tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=OUxjBd4xz58 je to side by side porovnání Boxed a SE verze v poměrně vytížené situaci - letí nad nejnáročnější oblastí pro FSX (LAX) kde se se svou sestavou dostanu na 26FPS s default rogalem, on letí v heavy letadle nad několika placenými letišti a se zvýšeným LOD_RADIUSem (6.5 proti maximu nastavitelnému z FSX které je 4.5 - vyšší LOD = vyšší nároky na RAM, rychlejší OOM)... po pár minutách boxovaná verze padne na držku, s FSX:SE v pohodě pokračuje a nakonec let úspěšně dokončí, byť to taky bylo namále (VAS blízký 4GB)...
By Deivoos
#123162
Ještě mi zde jeden kolega přes SZ něco poradil, tak to zkusím, ještě se pak pokusím udělat něco s tím systémem a když to nebude fungovat přijde asi řada na steam :) Díky hoši za pomoc
Uživatelský avatar
By Speedy985
#123264
Ahoj,

teďka mi přišla do mailu nabídka na FSX Steam za 7,5 Eur (přes Just Flight). Chci se zeptat jestli do toho mám jít. Přestože to bude do budoucna asi stabilnější než boxed atd, tak předpokládám do Steam verze nepůjdou nainstalovat ty stovky free scenérek. A to by pak bylo k ničemu, když já osobně zrovna létám do mnoha destinací. Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
By aldamat1
#123266
FSX steam je stejnej kód jako krabice, jen opravujou chyby, takže samozřejmě fungujou všechny scenerky co fungujou v krabicovce
By komplik
#123271
[quote="Aleš Matušík"]
FSX steam je stejnej kód jako krabice, jen opravujou chyby, takže samozřejmě fungujou všechny scenerky co fungujou v krabicovce
[/quote]

Není to stejný kód... dost základních knihoven prošlo výraznými změnami.

Se scenérkami vesměs problém není. Některé addony - ty které vkládají do startu FSX své knihovny, ale na Steam verzi nejedou právě proto že jádro bylo přepsáno. Například na tom neběží GNS430/530 od RealityXP, neběží tam FSRecorder... Air Alaska od TakeFlight taky není podporovaná (tihle zvažují steam DLC)... určo se najdou i jiné. Problém dělají addony, které kontrolují verzi FSX... pokud na to autoři pečou, tak pak třeba addon nefunguje s novým patchem a chvíli trvá než novou verzi zaregistrují a addon začne reflektovat novou verzi... Příklad je FSPassengers, ActiveSkyNext... tam se hlídají verze... Minimálně ASN ale vychází s předstihem, tedy podporují verze FSX které ještě nejsou oficiálně vydány.

Free scenérky by měly běžet bez problémů, to jsou jen hrubé data... leda by měly nějaké custom knihovny které by si nerozuměly s přepsaným kódem Steam Edice, ale takových moc nebude...
Uživatelský avatar
By Speedy985
#123296
OK, dík za odpovědi. Ale na to konto mám další otázky - z placených add-onů mám: PMDG 737NGX, LevelD 767, ASN, Aerosoft: Madeira+Brusel, France VFR Tillé/Beauvais.

Z toho co píšete mám otázku hlavně na dva nejdražší add ony. NGX a ASN - budu si muset zakoupit novou kopii NGX speciálně pro FSX SE nebo mi ta současná verze, po odinstalování původní (krabicové) FSX, půjde naistalovat do FSX SE? Ono 70 babek není zrovna málo  8)

Tutéž otázku mám i ohledně ASN.

EDIT: Tak jsem to koupil a děj se vůle boží :) No takhle - za 200 Kč to je snad moje nejmenší útrata za sim létání ever. Uvidíme, jak se vyplatí. Pak asi odinstaluju boxed verzi a začnu ladit :)
Naposledy upravil(a) Speedy985 dne 17 črc 2015, 10:51, celkem upraveno 1 x.
By komplik
#123306
[quote="Přemek Janša"]
OK, dík za odpovědi. Ale na to konto mám další otázky - z placených add-onů mám: PMDG 737NGX, LevelD 767, ASN, Aerosoft: Madeira+Brusel, France VFR Tillé/Beauvais.

Z toho co píšete mám otázku hlavně na dva nejdražší add ony. NGX a ASN - budu si muset zakoupit novou kopii NGX speciálně pro FSX SE nebo mi ta současná verze, po odinstalování původní (krabicové) FSX, půjde naistalovat do FSX SE? Ono 70 babek není zrovna málo  8)

Tutéž otázku mám i ohledně ASN.

EDIT: Tak jsem to koupil a děj se vůle boží :) No takhle - za 200 Kč to je snad moje nejmenší útrata za sim létání ever. Uvidíme, jak se vyplatí. Pak asi odinstaluju boxed verzi a začnu ladit :)
[/quote]


NGX a ASN mi ve FSX:SE funguje...

ASN licence platí jak pro FSX/FSX:SE tak pro P3Dv1 a P3Dv2... U PMDG je licence buď FSX/FSX:SE nebo Prepar3D, která stojí o několik desítek dolarů víc (mnoho addonů, které musí být specificky upravené pro P3D stojí více než stejná věc na FSX)

Aerosoft scenérky by měly běžet bez problémů. Sice oficiálně ne všechny FSX:SE podrporují, ale z vlastní zkušenosti vím že to jde.. například Insbruck...FraceVFR bych tipnul poběží bez problémů, jako teoreický problém vidím to LevelID na webu nic o SE nepíší, nebo jsem to přehlídl...

Až budeš odinstalovávat boxed FSX, dej si pozor na registry. často lidi měli problém že zůstaly nějaké záznamy v registrech a Steam verze pak haprovala. Někde se dá stáhnout nějaká utilitka na promazání registrů.


Ladit na SE nemáš moc co... tweeky nutné pro "bezproblémový" chod FSX jsou obsažené - uiautomationcore.dll, affinity mask (lze nastavit, pokud chceš jinou, defaultně počítá automaticky správně, ale ASN tě seřve že to nemáš v cfg), highmemfix....

Hlavně si dej pozor na různé návody a rady k tweekování FSX. Cokoli co vzniklo dřív než letos automaticky zahoď - není to pro FSX:SE... nejlepší je se v tom vůbec nehrabat.

Já nastavil jen widescreenaspcect (což je osobní preference a není na to volba v menu tak jak v P3D), dal jsem affinity mask kvůli ASN a pak jsem akorát povypínal otravné červené texty při změně pohledů, informace o pauze, overspeed, stall atd... Nic víc, nic méně.

tady je mé nastavení pro i7-4790k + GTX970 a vyšší: https://www.youtube.com/watch?v=YUkOvGA1KYg
Uživatelský avatar
By Speedy985
#123310
[quote="Jiří Kocman"]
[quote="Přemek Janša"]
OK, dík za odpovědi. Ale na to konto mám další otázky - z placených add-onů mám: PMDG 737NGX, LevelD 767, ASN, Aerosoft: Madeira+Brusel, France VFR Tillé/Beauvais.

Z toho co píšete mám otázku hlavně na dva nejdražší add ony. NGX a ASN - budu si muset zakoupit novou kopii NGX speciálně pro FSX SE nebo mi ta současná verze, po odinstalování původní (krabicové) FSX, půjde naistalovat do FSX SE? Ono 70 babek není zrovna málo  8)

Tutéž otázku mám i ohledně ASN.

EDIT: Tak jsem to koupil a děj se vůle boží :) No takhle - za 200 Kč to je snad moje nejmenší útrata za sim létání ever. Uvidíme, jak se vyplatí. Pak asi odinstaluju boxed verzi a začnu ladit :)
[/quote]


NGX a ASN mi ve FSX:SE funguje...

ASN licence platí jak pro FSX/FSX:SE tak pro P3Dv1 a P3Dv2... U PMDG je licence buď FSX/FSX:SE nebo Prepar3D, která stojí o několik desítek dolarů víc (mnoho addonů, které musí být specificky upravené pro P3D stojí více než stejná věc na FSX)

Aerosoft scenérky by měly běžet bez problémů. Sice oficiálně ne všechny FSX:SE podrporují, ale z vlastní zkušenosti vím že to jde.. například Insbruck...FraceVFR bych tipnul poběží bez problémů, jako teoreický problém vidím to LevelID na webu nic o SE nepíší, nebo jsem to přehlídl...

Až budeš odinstalovávat boxed FSX, dej si pozor na registry. často lidi měli problém že zůstaly nějaké záznamy v registrech a Steam verze pak haprovala. Někde se dá stáhnout nějaká utilitka na promazání registrů.


Ladit na SE nemáš moc co... tweeky nutné pro "bezproblémový" chod FSX jsou obsažené - uiautomationcore.dll, affinity mask (lze nastavit, pokud chceš jinou, defaultně počítá automaticky správně, ale ASN tě seřve že to nemáš v cfg), highmemfix....

Hlavně si dej pozor na různé návody a rady k tweekování FSX. Cokoli co vzniklo dřív než letos automaticky zahoď - není to pro FSX:SE... nejlepší je se v tom vůbec nehrabat.

Já nastavil jen widescreenaspcect (což je osobní preference a není na to volba v menu tak jak v P3D), dal jsem affinity mask kvůli ASN a pak jsem akorát povypínal otravné červené texty při změně pohledů, informace o pauze, overspeed, stall atd... Nic víc, nic méně.

tady je mé nastavení pro i7-4790k + GTX970 a vyšší: https://www.youtube.com/watch?v=YUkOvGA1KYg
[/quote]

Vyčištění registrů problém není - to bych udělal tak jako tak. Další důležitá otázka před odinstalováním boxed je, jak si to rozumí s nějakým připojovacím SW k Vatsimu. FSInn určitě fungovat nebude. Ale ten vPilot by mohl.

No a zjistil jsem, že vlastně poslední update NGX nabízí instalaci Steam verze, takže v tomhle směru OK.
Kdybych měl ještě nějaký otázky, tak ti napíšu SZ ať tu nespamujeme fórum.
By komplik
#123322
[quote="Přemek Janša"]
Vyčištění registrů problém není - to bych udělal tak jako tak. Další důležitá otázka před odinstalováním boxed je, jak si to rozumí s nějakým připojovacím SW k Vatsimu. FSInn určitě fungovat nebude. Ale ten vPilot by mohl.

No a zjistil jsem, že vlastně poslední update NGX nabízí instalaci Steam verze, takže v tomhle směru OK.
Kdybych měl ještě nějaký otázky, tak ti napíšu SZ ať tu nespamujeme fórum.
[/quote]

Myslím že téma FSX:SE bude stále aktuálnější a aktuálnější.. není snazší a většinou i nejlevnější cesta jak se dostat k FSX legálně, navíc s jistotou že budou vznikat opravy a supportem, který reaguje poměrně rychle...


vPilot běží.. tímhle jsem se připojoval. Nicméně pokud vím tak i ten FSInn s FSX:SE běží bez problémů http://www.hovercontrol.com/artman/publ ... _186.shtml
By Araneus
#123323
[quote="Jiří Kocman"]
[quote="Přemek Janša"]
Vyčištění registrů problém není - to bych udělal tak jako tak. Další důležitá otázka před odinstalováním boxed je, jak si to rozumí s nějakým připojovacím SW k Vatsimu. FSInn určitě fungovat nebude. Ale ten vPilot by mohl.

No a zjistil jsem, že vlastně poslední update NGX nabízí instalaci Steam verze, takže v tomhle směru OK.
Kdybych měl ještě nějaký otázky, tak ti napíšu SZ ať tu nespamujeme fórum.
[/quote]

Myslím že téma FSX:SE bude stále aktuálnější a aktuálnější.. není snazší a většinou i nejlevnější cesta jak se dostat k FSX legálně, navíc s jistotou že budou vznikat opravy a supportem, který reaguje poměrně rychle...


vPilot běží.. tímhle jsem se připojoval. Nicméně pokud vím tak i ten FSInn s FSX:SE běží bez problémů http://www.hovercontrol.com/artman/publ ... _186.shtml
[/quote]¨

My osobně tedy nemyslíme, ale domníváme se, že téma FSX:X-Plane je jedním z nejaktuálnějších témat na Zemi a Marsu obecně. Co si o tom Jirko myslíš ty?
Uživatelský avatar
By Datum13
#123324
Jestli se teda muzu take přidat i já.  Jako uživatel FSX i X-Plane vás asi sklamu ale budoucnost bohužel leží nejspise v P3D ;)
Již i já přecházím na P3D :)
Uživatelský avatar
By JKol
#123325
P3D? Ani náhodou. Licence P3D ho zakazuje používat legálně pro zábavu. Osobně si myslím že budoucnost je fsx pod podmínkou že se budou dělat kvalitní addony běžící mimo FSX (A2A cessna, Airbus FSLabs, XHT Labs LKPR). Nebo na stejném principu běžící addony pro Xplane. Obecně každý sim má vadu
FSX: neoptimalizovany, limitované možnosti letových výkonů
X Plane: sám si spočítá letové výkony (nestačí pro náročné addony co chtějí být 100% accurate)
P3D: licence pro addony pouze education/training.
Takze řešení - BS naprogramuje nový SIM bez chyb :D
Uživatelský avatar
By Datum13
#123326
[quote="Jakub Kolář"]
P3D? Ani náhodou. Licence P3D ho zakazuje používat legálně pro zábavu.
[/quote]

Ano to mas pravdu ale i tak se vyvoj ADDonu pro P3D nezastavil, preci je to zalozene na FSX source codu.

"Prepar3D furthers the development of Microsoft® ESP™ while maintaining compatibility with Microsoft Flight Simulator X, allowing many thousands of add-ons to be used within Prepar3D."

Jak i sam vys tak vice mene vsechny full scale cocpit prechazeji pomalu na P3D a ne na FSX nebo X-Plane prave ze zminenych duvodu vyse.
Uživatelský avatar
By Speedy985
#123327
To se nám tu hezky rozhořela diskuze jako už dlouho ne. Takovýhle různý debaty a dohady o všem možným, si pamatuju ze svých začátků na Vatsimu před 3 lety  8) Ale já osobně zůstanu u FSX (nyní tedy SE) proto, že jsem ten největší fanda Microsoftu na Zemi - mám i Windows phone :D Xplane jsem zkusil a nebylo to ono.

Já mám jasno: černovlásky, guláš, Pilsner, Hradec a FSX :D A málem bych zapomněl na vRyanair
By komplik
#123328
[quote="Petra Ondráčková"]My osobně tedy nemyslíme, ale domníváme se, že téma FSX:X-Plane je jedním z nejaktuálnějších témat na Zemi a Marsu obecně. Co si o tom Jirko myslíš ty?[/quote]

Tomu nerozumím, primárně používám P3D. Oproti FSX P3D vypadá o dost lépe a XPL je pro mě uživatelsky nepřívětivý + má z mého pohledu hodně sterilní grafické podání, což je subjektivní názor. Chybí mi scenérie ve stylu ORBX a vůbec výběr komerčních addonů. V zásadě je tam pár velkých letišť, které mě nezajímají a letadel je jen pár hlavně Carenado/Alabeo (kdo zkusí RealAir nebo A2A už nechce jiné). Mě v XPL hlavně chybí Turbine Duke s sexy GTN750.


[quote="Jakub Kolář"]
P3D? Ani náhodou. Licence P3D ho zakazuje používat legálně pro zábavu. Osobně si myslím že budoucnost je fsx pod podmínkou že se budou dělat kvalitní addony běžící mimo FSX (A2A cessna, Airbus FSLabs, XHT Labs LKPR). Nebo na stejném principu běžící addony pro Xplane. Obecně každý sim má vadu
FSX: neoptimalizovany, limitované možnosti letových výkonů
X Plane: sám si spočítá letové výkony (nestačí pro náročné addony co chtějí být 100% accurate)
P3D: licence pro addony pouze education/training.
Takze řešení - BS naprogramuje nový SIM bez chyb :D
[/quote]

Spíše je to tím jakou smlouvu má LM s MS... Ta je určena pro pro použití. Takže LM P3D jinak licencovat nemohou. To že se de facto pro zábavu používá ví všichni a LM s tím problém nemá... ono by to asi jinak mohli zapíchnout. Těch skutečně profi instalací zase tak moc není a oproti XPL, který stojí cca 1000USD pro profi použití P3D stojí jen 200 (neberu military výcvik v Pro Plus, tu licenci je lepší koupit jako developerskou s měsíčním poplatkem... vyplácet se to přestane až po cca 9 letech používání, navíc v ceně 20USD/měsíc jsou rovnou dvě instalace). Dokonce nemají problémy s akademickými licencemi, které používáš doma.

Jinak samozřejmě s těmi licencemi addonů P3D pro education/training nemáš zcela pravdu, většina vývojářů ji poskytuje právě pro entertainment... Například jeden z nejnovějších addonů - Air Alaska... to jsou jen zábavní mise... Alabeo/Carenado své letadla rozhodně neprodává jinak než pro zábavu... a takových addonů bude hodně... Pak třeba A2A... Chceš jejich Cesnu nebo jiné letadlo pro výcvik, ok nebude to stát 50 nebo 80 dolarů (academic/pro) ale rovnou krásných 800 za komerční licenci. Pak samozřejmě musíš získat certifikaci (ta se dává pro komplet HW+SW).

Nejvíce lidí co odcházejí od FSX odcházejí právě k Prepar3D a to nejen kvůli stálému vývoji, tak i kvůli lepšímu grafickému podání... a největší výhoda je, že velká část addonů jim bude fungovat, některé je třeba updatovat (za menší peníz), některé bohužel musíš pořídit zcela znova (PMDG, A2A...). Právě kvůli snadnému přechodu z FSX a kompatibilitě addonů není P3Dv2 64bit aplikace ale zůstali u 32 bitů - složitější addony tak není třeba zcela přepisovat, na většinu pak není třeba vůbec šáhnout.

P3Dv2 však potřebuje trošku lepší HW než FSX, hlavně grafickou kartu a pro namaxování to chce dvě high end karty ve SLI (Prepar3D je podporován v driverech nVidie). Tady je ukázka jak to běží na dvou TitanX (dnes by tam byly 2xGTX980Ti) a procesor má 6 jádrové i7 nataktované někde na 4,5-4.6GHz, všimněte si využití GPU, kde letí kolem nepříliš velké oblačnosti, zátěž je kolem 80% na každé kartě... https://www.youtube.com/watch?v=aJp7TjUVoWk a to zdaleka nemá plné nastavení... sice běží 4k rozlišení, ale nemá frame limiter (má VSync a monitor s refresh rate 30Hz) zvláště SGSS AA bych má jen 4x, na GTN jde ještě vidět lehký shimmering, v Turbine Dukovi je to ještě výraznější a nejen na GPS - to je problém velice kvalitně zpracovaných VC na přechodu tmavá-bílá-tmavá ten shimmering bývá nejvýraznější. Chtělo by to 8xSGSS, což zvedne zásadně zátěž GPU. Jedna karta sice stačí, ale člověk si musí hodně odříkat. Jako rozumné minimup považuji GTX970, ideálně však GTX980Ti, pokud má člověk zůstat jen u jedné GPU, v opačném případě by mohly stačit dvě GTX980 a top varianta dvě 980Ti. O AMD asi nikdo ve spojení s leteckými simulátory nepřemýšlí :) Tady je nějaké video z testování na mé sestavě a to pouze z předpřipravených témat počasí, ASN umí to počasí poštelovat tak že je daleko náročnější... za vymalované oblohy mám 50 FPS, při externích pohledech 70+, v mlze lehce přes 20 https://www.youtube.com/watch?v=HM8sQBnEBEA a to jsem tu kartu přetaktoval o 10% (cca výkon referenční GTX980Ti)

Cena P3D sice není nejmenší... Pokud si obhájíš Academic licenci tak 60, jinak 199 USD... V EU se ještě platí 19% DPH. Tzn 71,4USD nebo 236,81USD. Naštěstí mají 2 měsíce na vrácení peněz, takže se dá bezbolestně vyzkoušet. Myslím ale že P3D za tu cenu rozhodně stojí.



Bohužel FSX se už vyvíjet dál nebude. SE verze bude dostávat patche, ale rozvoj DTG dělat nemůže, developer je stále Microsoft a pro něj to nebylo lukrativní, proto to taky ukončil. Co ale DTG dělá a bude dělat, rozvíjet a podporovat, je nový, zatím pracovně nazvaný Dovetail Flight Simulator. Ten bude s největší pravděpodobností postavený na enginu Microsoft Flight, jehož licenci DTG od Microsoftu koupili.
Naposledy upravil(a) komplik dne 19 črc 2015, 15:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By LupinusCor
#123331
[quote="Daniel Tuma"]
Jestli se teda muzu take přidat i já.  Jako uživatel FSX i X-Plane vás asi sklamu ale budoucnost bohužel leží nejspise v P3D ;)
Již i já přecházím na P3D :)
[/quote]

I ty Brute? :-)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13