Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By vojav
#112454
nakonec jsem přistoupil k reinstalu windows :-). tak snad to zabere
Uživatelský avatar
By Datum13
#112457
[quote="vojav"]Dane - To je samozřejmnost :)[/quote]
to ja jenom....ale budes se divit ze samozrejmost to neni pro vsechny, najdou se i jedinci.... :D
Uživatelský avatar
By vojav
#112459
Simulátor se poté částečně vymazal (zanechal po sobě složky) - tudíž nejde pustit .A když chci dát DVD do mechniky a nainstalovat to tak mi to hlásí chybu 1607: Unable to install InstallShield Scripting Runtime - jdu spát :D vyřeším ráno...dneska to řeší od 2 hodin...snad to bude dobrý
Uživatelský avatar
By vojav
#112461
Díky moc Dane! :) Pomohlo to ... teď to instaluju a snad se nic nepos*** :D
Uživatelský avatar
By Schindler
#112463
Dane, ale to že to nainstaluje neznamená, že to pojede. Vojto, pokud se s tím nechceš trápit, tak to neinstaluj na Windows 8. Např. JK měl nový notebook s Windows 8.1 a ze začátku bylo vše v pohodě, ale pár dní na to mu to už začalo padat a nic se s tím udělat nedá, já měl to samé a třeba i nový piloti píšící mi na podporu mají tentýž problém. Pokud tedy chceš mít na počítači Windows 8, ale zároveň na tom samém počítači chceš provozovat FSX, tak doporučuji si rozdělit disk (dá se to udělat i při nainstalovaném OS) a na druhý prázdný oddíl si nainstalovat Windows 7 a nechat si to pouze pro lítání. Zaprvé ti to na Windows 7 nebude padat z důvodu nekompatibility a zadruhé tam můžeš mít jenom FSX a ostatní add-ony k němu a nebudou ti počítač zpomalovat nějaké ostatní nepotřebné procesy a aplikace, které vůbec nepotřebuješ ... Pak můžeš tweakovat nebo mi poslat čistý fsx.cfg na email s tvojí konfigurací a dalšími parametry a budeš za vodou. Viď PK? :)
Uživatelský avatar
By vojav
#112466
Jo no :) Jenže problém je v tom, že já Win7 nemám a než bych si je koupil - radši bych zainvestoval do X plejnu :)
Zatím to vypadá, že to jede v pohodě :) - Snad když tam dám scenerky tak to nezačne znovu padat - Jakub Kolář s tím problémoš nemá :)
Uživatelský avatar
By vojav
#112467
Aaaaa je to 24. hod co řeším problémy s FSX pokud nepočítám 7 hodinový spánek :D
Uživatelský avatar
By Pavel
#112468
Používej funkci \"Upravit\" pomocí které můžeš upravit předchozí příspěvek a dopsat do něj co potřebuješ abys nemusel posílat několik dalších za sebou, tohle se fakt nedá číst...

PB
Uživatelský avatar
By vojav
#112476
Jinak - když mi to padá tak jsem si otevřel podrobnosti
Chybějící modu: uiautomationcore.dll - takže jsem stáhl du knihovnu - ale kam jí mám šoupnout ?
Uživatelský avatar
By Schindler
#112477
Nic nestahovat, UIAutomationCore.dll má každý ve Windows ve složce C:\\Windows\\System32\\ a 64bit verze C:\\Windows\\SysWOW64\\, potom to napáchá možná více škody než užitku.
Uživatelský avatar
By Lapak
#112511
[quote="Schindler"]Nic nestahovat, UIAutomationCore.dll má každý ve Windows ve složce C:\\Windows\\System32\\ a 64bit verze C:\\Windows\\SysWOW64\\, potom to napáchá možná více škody než užitku.[/quote]

Problém s tímto je právě v tom, že různé systémy (a nějaké jeho updaty) mají jinou verzi toho .dll a některé verze dělají právě ty pády FSX. Takže řešení je opravdu stáhnout to .dll a dát ho do rootu FSX! (ne do té systémové složky!) Pak FSX bude používat tu verzi, kterou najde v rootu, zatímco zbytek systému může používat tu originální verzi v system32.

Více zde: http://www.simforums.com/forums/the-fsx ... 46211.html CHAPTER 4, VERSE 2
Uživatelský avatar
By Schindler
#112513
[quote="Lapak"][quote="Schindler"]Nic nestahovat, UIAutomationCore.dll má každý ve Windows ve složce C:\\Windows\\System32\\ a 64bit verze C:\\Windows\\SysWOW64\\, potom to napáchá možná více škody než užitku.[/quote]

Problém s tímto je právě v tom, že různé systémy (a nějaké jeho updaty) mají jinou verzi toho .dll a některé verze dělají právě ty pády FSX. Takže řešení je opravdu stáhnout to .dll a dát ho do rootu FSX! (ne do té systémové složky!) Pak FSX bude používat tu verzi, kterou najde v rootu, zatímco zbytek systému může používat tu originální verzi v system32.

Více zde: http://www.simforums.com/forums/the-fsx ... 46211.html CHAPTER 4, VERSE 2[/quote]

V tom případě se omlouvám za mystifikaci. Každopádně jednou jsem to zkusil z nějakého fóra a byla to konečná. A FSX tedy používá tu 32bit verzi?
Uživatelský avatar
By Datum13
#112517
[quote="Schindler"][quote="Lapak"][quote="Schindler"]Nic nestahovat, UIAutomationCore.dll má každý ve Windows ve složce C:\\Windows\\System32\\ a 64bit verze C:\\Windows\\SysWOW64\\, potom to napáchá možná více škody než užitku.[/quote]

Problém s tímto je právě v tom, že různé systémy (a nějaké jeho updaty) mají jinou verzi toho .dll a některé verze dělají právě ty pády FSX. Takže řešení je opravdu stáhnout to .dll a dát ho do rootu FSX! (ne do té systémové složky!) Pak FSX bude používat tu verzi, kterou najde v rootu, zatímco zbytek systému může používat tu originální verzi v system32.

Více zde: http://www.simforums.com/forums/the-fsx ... 46211.html CHAPTER 4, VERSE 2[/quote]

V tom případě se omlouvám za mystifikaci. Každopádně jednou jsem to zkusil z nějakého fóra a byla to konečná. A FSX tedy používá tu 32bit verzi?[/quote]



UIAutomationCore.dll v6.0.6001. 18000 je 32bit Vista SP1 verze,a to z toho duvodu ze FSX je take jenom 32bit ;)
Uživatelský avatar
By Alexein
#113032
Nevim, jestli to tu už někdo nezmiňoval, ale za ty roky létání v FSX sem si ověřil, že co se výkonu týče, mě pomohlo toto:
[BufferPools]
PoolSize=0
[GRAPHICS]
HIGHMEMFIX=1 // to je celkem důležitá ochrana proti pádům grafiky (zobrazení)
[Main]
FIBER_FRAME_TIME_FRACTION=0.10

no a potom dát do kořenovýho adresáře FSX soubor UIAutomationCore.dll verzi 6.0.5840.16386 (zabrání CTD ve Win7)

A to je tak asi všechno co se účinnýho vylepšení týká. Ostatní rady a nápady mi nikdy nefungovaly, nebo měly jen placebo efekt ;)
Co se týče třeba AffinityMask, tak mě způsobovalo v podstatě jenom rozmazávání textur terénu :)
Uživatelský avatar
By Schindler
#113033
[quote="Alexein"]Nevim, jestli to tu už někdo nezmiňoval, ale za ty roky létání v FSX sem si ověřil, že co se výkonu týče, mě pomohlo toto:
[BufferPools]
PoolSize=0
[GRAPHICS]
HIGHMEMFIX=1 // to je celkem důležitá ochrana proti pádům grafiky (zobrazení)
[Main]
FIBER_FRAME_TIME_FRACTION=0.10

no a potom dát do kořenovýho adresáře FSX soubor UIAutomationCore.dll verzi 6.0.5840.16386 (zabrání CTD ve Win7)

A to je tak asi všechno co se účinnýho vylepšení týká. Ostatní rady a nápady mi nikdy nefungovaly, nebo měly jen placebo efekt ;)
Co se týče třeba AffinityMask, tak mě způsobovalo v podstatě jenom rozmazávání textur terénu :)[/quote]

Někde to tu možná bude, ale tweakování je země nepřeberných možností. AffinityMask je právě jedna z důležitých částí nastavení a představuje využití jader procesoru. Vypočítává se tak, že binárním číslem vyjádřím aktivní jádra, která by měla FS využívat a číslo převedu do dekadické soustavy.

Každopádně jsou tu další věci ... Nevím jak jsou na tom teď, ale po tom, co jsem pár pilotům konfig předělal, tak si jen chrochtali - mně osobně to nepadá a funguje i na P3D v2.
Uživatelský avatar
By Alexein
#113034
AffinityMask do určitý míry funguje, to zase nepopírám. Mě to automaticky vypočítává a nastavuje licenční software dodávaný k QW 767, nebo GSX (Addon manager tuším). Nicméně to nepoužívám, protože zlepšení nebylo tak ohromný a jak sem psal, blurovalo mi to textury.
Já sem výkon dokonce u jednoho letadla řešil tak, že jsem mu v režimu VC smazal vše od kokpitu dozadu v prográmku ModelConverterX :) U mnoha letadel co mají pasažery a zbytek letadla i v režimu kokpitu to jde ale jednoduše vypnout. Jinak ModelCX je super prográmek. Totálně jsem si v něm předělal kokpit CS 767, který byl u verze 767-200 na špatném místě (protože používal stejný kokpit jako verze 300), tudíž při osvětlení kokpitu svítil čumák :) No a ještě jsem tam předělal blending textur, protože například při západu slunce nebylo vidět nic na displayích, byl tam starý kód z FS2002 :) Takže prográmek doporučuji, dá se v něm udělat snad vše, včetně nejrůznější konverze.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#113054
Čím může být způsobeno, že občas se mi sekne FSX, SB ztratí spojení s FSX, tím pádem mě to vykopne z VATSIMu? Poté, co mě to vykopne, znovu FSX jede a pořád takto dokola. Zkoušel jsem přeinstalovat addon na počasí (FSrealWX) a SquawkBox. Nic zatím nepomohlo. Co s tím může být?
Uživatelský avatar
By vojav
#113639
Měl bych problém s poklesem FPS - na Ruzyni hlavně... bojím se tam lítat s tím, že kvůli sekání tam ani nepřistanu( 10 FPS)
Proto bych prosil někoho kdo by se mě ujal a nějakej FPS boost našel, zakázal jsem Areo ( děkuji Jindrovi Machalínkovi ), ale to zvedlo +1,2 FPS - pouštět ve Fullscreenu se mi nechce, není to moc kamarádský s druhým monitorem...

Předem dík ;)
Uživatelský avatar
By Pavel
#113640
To je scenérkou LKPR, to se ví. Můžeš zkusit jít do Addon Scenery/LKPR/Scenery a mazat různá BGL obsahující jednotlivé objekty a sledovat co v FSce zmizelo a jaký vliv na výkon to má - tím můžeš vyhodit to, co osobně oželíš výměnou za lepší FPS (např. parkoviště, výtopnu,...).

Mimochodem, když jsme u LKPR - jsem si jist, že by šla konvertovat objekt po objektu stejně jako jsem udělal to \"nové\" Brno na FSX-native objekty, které by měly vliv na FPS podstatně menší, než současné recykláty po několika různých autorech. Ovšem tato metoda vyžaduje:
1) svolení autorů (nevím jak má Jindřich vyřešené, jeslti můžeme \"automaticky\" upravovat i cizí objekty (terminál,...)
2) dost trpělivosti (v Brně toho moc není, a dělal jsem to cca 8 hodin)
3) komerční produkt Instant Scenery 3 od firmy Flight1 (pozn. nelze nikde \"půjčit\", ani nahradit na internetu nalezenými pirátskými staršími verzemi) na znovuumísťování překonvertovaných objektu do FSX - tento lze nahradit nějakými free alternativami, které ale osobně nemám a tudiž nejsem schopen radit

Já na to v současné době nemám chuť ani čas, ale kdyby se našel dostatečně zodpovědný zájemce, tak mohu popsat step-by-step postup jak na to.

PB
Uživatelský avatar
By vojav
#113641
Zkusím promazat ty objekty :) Hold budu muset mít textury v LKPR na minimum... jinak v Brně to i při vzletu klape jak hodinky ( nebojím se dát i VC )
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13