Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
By jari.r
#128634
Měl bych ještě 2 dotazy k PMDG 737 NGX.

1) I když mám dost paliva ve všech nádržích a zapnuté všechny pumpy, svítí mi na panelu nápis Fuel (na overhead panelu kontrolky nesvítí) nevíte co s tím?

2) nejde mi osvětlení overhead panelu, jen podsvícení knoflíků atd. Je to chyba u mě nebo u PMDG.

Díky.
Uživatelský avatar
By JKol
#128635
Hoj, ad. 1 pošli prosím fotku
Co se osvětlení týče, overhead má jen podsvícení. Osvetlit celý kokpit můžeš pomocí dome lights dole na aft overheadu.
Naposledy upravil(a) JKol dne 28 led 2017, 15:03, celkem upraveno 1 x.
By jari.r
#128636
Obrázek zde

Obrázek

snad jsem to vložil správně. To palivo svítí i když mi došlo v centr a vypnul jsem pumpy. Jde vypnou tlačítkem Master Caution ale když zmáčknu vedle do toho panelu tak se znovu rozsvítí. Tak nevím jestli to tak má být.

dome lights jsem v 737 NGX nenašel, vím že je v 773.  Zde je jen toto

Obrázek

spodním to podsvítím a vrchní nereaguje.

Navíc při posledním letu se mi rozsvítilo i anti-ice (nebo spíš nezhaslo hned po nastartování) i když bylo +26 C a nešlo s tím nic udělat.
Uživatelský avatar
By Speedy985
#128637
Ahoj,

ad Fuel: Nechám na povolanějších

ad osvětlení: Circuit braker ti neosvětluje overhead, ale panel pojistek za pilotním sedadlem. Nahoď FS ve tmě a otoč si pohled směrem od cpt na sedalo fo, otoč circuit braker a uvidíš co se rozsvítí. Overhead už víc rozsvítit nelze - ten je pouze podsvícen.

Edit: pošli ještě screen, kolik máš ve který nádrži paliva, když ti toto udělá. Možná, že je dost paliva v centrální nádrži, ale ty máš i přesto center pump off... možná je to tím..ale to jen tipuju
Naposledy upravil(a) Speedy985 dne 28 led 2017, 18:15, celkem upraveno 1 x.
By jari.r
#128639
ad osvětlení: OK, to jsem potřeboval vědět, to mi stačí.

ad Fuel: Ano mám pumpy vypnuté, protože v centr došlo palivo ( budík ukazoval 0 a na overhead se rozsvítily kontrolky) po vypnutí pum zhasnou ale dole fuel pořád svítí.

Asi zkusím cele PMDG přeinstalovat a uvidím, protože dřív to nedělalo, to samé anti-ice.
Uživatelský avatar
By Speedy985
#128641
Kvůli tomu Fuel není asi potřeba PMDG přeinstalovat.

Když dojde v Center palivo, tak se rozsvítí Fuel a Master Caution-návěstidlo, to je OK. Ty pak vypneš center pumpy a odmáčkneš Master Caution a tím by to mělo být vyřízené - mělo by to oboje zhasnout (MC i Fuel). Pokud ne je asi chyba jinde...
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#128647
Přesně tak, ale pokud ti nadále blbne více věcí jako anti-ice apod. koukni do fmc - simulation - a někde tam jsou závady. PMDG má svoje nastavení náhodných chyb, lze to uplně vypnout ... proto je možné, že ti těch poruch přibývá.
By jari.r
#128648
Závady jsou všechny vypnuté. No zkusím si s tím pohrát. Možná mi to začalo dělat po stažení poslední liverky (jestli to obsahuje i nějaké nastavení, nevím).
Uživatelský avatar
By JKol
#128649
Na EICASu (motorový displej) ti nic nesvítí? Měl jsi palivo jen v křídlech, nebo i v centru?
By jari.r
#128653
Na EICASu (motorový displej) ti nic nesvítí? Měl jsi palivo jen v křídlech, nebo i v centru?

Na EICASu nic nesvítí, (teda co co má ano). Palivo jsem zkoušel jak v křídlech, tak i v křídlech a centru. Letadlo nahazuju jako vždy. (měl jsem uložený profil CLDDRK který jsem používal a vždy fungoval až teď to začalo blbnout.
Teď jsem udělal nový profil (přes FMC) CLDDRK a už to zase funguje, přes ten starej pořád ne.

Takže závada odstraněna. Díky všem.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19