Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
#107654
Mosty příležitostně _možná_ odstraním, ale třeba v Praze to má jednoduché řešení - stáhni si VFR objekty pro Prahu (např někde na péráku), autogen funguje tak, že pokud tam je nějaký pevný objekt, tak se tam autogen nevykreslí. Takže pokud tam je VFR most, tak to tam nebude dělat autogen most. Stejné řešení i s tou hrůzou na Petříně.

PB
#107726
[quote="Pavel"]... nakopírujte do Scenery/Global/Texture....PB[/quote]

Původně je soubor s tímto názvem (roof_europe_northcentral.dds) umístěný ve složce Texture v hlavním adresáři FSX. S tím se nemá dělat nic?
#115609
Zdravím přítomné pilotstvo. Používám tuto scenérku a autogen pro VFR k naprosté spokojenosti. Skvělá práce. Časem jsem chtěl dodělat nějaké objekty pro lepší VFR orientaci. Použil jsem Instant Object Studio 1.02 od Flight1 a dobastlil jsem pokusně na kopec nějaký hrad (Helfštýn). Bohužel autogen mi to osází stromečkama i domkem (přesně na místě zbytku hradu), přestože je tady někde výše psáno, že pokud autogen najde nějaký objekt, tak ho nepřekrývá ničím jiným. Tudíž z toho mám hned ruinu zarostlou v lese. Prioritu scenérie VFR ČR mám nastavenou na 1, prioritu mého pokusného hradu mám aktuálně 4. Pokud to dobře chápu, tak by se měl nejdřív nakreslit hrad (4) a následně autogen (1) by měl poznat, že už tam něco je a nesázet tam les. Uvažuji špatně anebo se ten autogen dá nějak jednoduše na nějakém konkrétním prostoru omezit/zakázat ?
#115613
To na 95% nebude mít vliv. Ten každý objekt potřebuje nějakou svou autogen exclusion, nějaký polygon který je součástí toho domečku a který definuje, že v něm \"neporoste\" autogen. To je potřeba tam nějak přidat, ideálně v programu ve kterém ten domeček vzniká. S F1 IOS neumim, a tudiž to bude asi spíš dotaz na výrobce tohoto SW.

PB