Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
Uživatelský avatar
By POndrej
#121693
Ahoj,

dneska večer jsem venčil psa a zrovna mi nad palicí celkem nízko profrčel nějakej turboprop, což v místě, kde bydlím není nic tak mimořádného. Ale tak mě napadlo se podívat na FR24 a ono se tam objevilo toto :

http://fr24.com/CBA41/5fe63fb    (Czech Aviation Authority??)

A v tu samou dobu se nad Kbely motalo něco podobného :

http://fr24.com/HANDY16/5fe379e

Má někdo nějakou informaci o tom, co to vlastně bylo a jaký účel to poletování mělo? Zajímá mě to z čistého fandovství. ;)
Uživatelský avatar
By Schindler
#121694
CBA je tzv. "calibra", v češtině je to ÚCL. Pravděpodobně zaměřovali radionavigační majáky pro ILS 28 ve Vodochodech.

PS: Podobné vlákno už tu je.
Uživatelský avatar
By POndrej
#121695
Calibra....neni to tak dlouho, co jsem mel auto stejneho nazvu :-).

Ale zupa, diky. A copa ten druhej krouzitel nad Kbelama? HANDY16 mi jako moc civilni volacka neprijde.

BTW. Cetl jsi PM ode me?
Uživatelský avatar
By Pavel
#121701
No, už to není UCL, Caliber je nekolik a vsechny patří ŘLP, oddělení letového ověřování.

PB
Uživatelský avatar
By Schindler
#121702
[quote="Pavel Brodský"]
No, už to není UCL, Caliber je nekolik a vsechny patří ŘLP, oddělení letového ověřování.

PB
[/quote]

Aha. Já myslel, že je to pořád ÚCL, když je to Czech Aviation  Authority.
Uživatelský avatar
By Pavel
#121703
To nevím kde vidíš, nicméně jeslti na Flightradaru, tak to mají blbě. Ale s ÚCL to spolupracuje, ÚCL vydává každý měsíc plán letů OLO, ale letadlo i posádky jsou našeho podniku... Jó, to by mohla bejt krásná práce tím lítat  ;)

PB
Uživatelský avatar
By anhista
#121727
Dneska stála na appronu s, bylo na ní vidět od nás z dílny. Pak docela zajímavě odletěla, v odhadem 300 metrech jí postavili na levé křídlo a levou stoupavou zatáčkou letěli někam na východ. :)
Přílohy
IMAG1807.jpg
IMAG1807.jpg (943.46 KiB) Zobrazeno 9894 x
Uživatelský avatar
By anhista
#121731
[quote="Ondřej Kurc"]
Hádam, že do Kunovic...
[/quote]
O malý kousek vedle.. podle flight radaru letěli do Brna.
Uživatelský avatar
By anhista
#122083
Máme to ale hezký počas, nemýlím se? :) Už se i holdí!
Přílohy
hold.PNG
hold.PNG (110.12 KiB) Zobrazeno 9868 x
Uživatelský avatar
By George_L
#122182
Byl jsem včera zrovna na Zahradním městě a všiml si tohoto drobečka v náklonu při 5000ft mezi obláčky... Tyhle větší stroje se neokoukají ;)
Přílohy
UAE139.jpg
UAE139.jpg (261.69 KiB) Zobrazeno 9840 x
Uživatelský avatar
By roadmonster
#128788
Sice to není FR24, ale snad nevadí. Má někdo rozumné vysvětlení pro tento úkaz? :-O
Být to před lety, hádal bych testování bdělosti soudruhů na ADIZ. Jenže tohle bylo teď na podzim...
Přílohy
_ufo.jpg
_ufo.jpg (677.9 KiB) Zobrazeno 9801 x
Uživatelský avatar
By anhista
#128792
[quote="Pavel Zeman"]
Sice to není FR24, ale snad nevadí. Má někdo rozumné vysvětlení pro tento úkaz? :-O
Být to před lety, hádal bych testování bdělosti soudruhů na ADIZ. Jenže tohle bylo teď na podzim...
[/quote]

Chemtrails...

Obrázek