Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
#55326
Tady v LKTB je to naprosto normální věc, na 99% pokud to vítr dovolí koordinují TWR na přání pilotů dráhu s APP. Skoro nikdy (teda pokud vítr dovolí) neplatí rwy in use - chápeš jak to myslím...
Je to hlavně ale díky daleko menšímu provozu.
#55422
Dnes dopoledne na LKPR byla tedy krásně vidět krize ;) Starty a přistání probíhaly souběžně na 24, 31 i 13. Chvílema člověk nevěděl, kam se dívat dřív.
Ještě vloni (alespoň vždy, když jsem na Ruzyni byl) byla \"in use\" vždy jen jedna rwy. Teď se asi zkracuje jak to jde...
#55447
určitě je náhoda že před. doz. rady čsa je příbuzný s majitelem Travely, a že s jejich Cessnou lítá na dovolený. určitě je náhoda že všichni z \"Toskánska\" lítají tím samým letadlem. kdybys viděl kdo s kym (politik/podnikatel, politik/zpěvák,..) lítají na dovolené tak to člověk nevychází z úžasu. pokud je to řízená privatizace z téhle strany tak určitě za 1kč by se to Travele hodilo, ale i když prodali budovy výcvikového, stejně jsou tam simulátory čsa a k tomu pilotnímu A320 přibyly další dva od Airbusu MFPD 2D a MFPD 3D, které mají v Toulouse a pak Praha. když se půjdeš kouknout do Toulouse a přihlásit se na kurz, který ten samý bude probíhat v Praze, mají rozvrh, že můžeš na pár hodin do Francie a pak na pár hodin (učební) do Prahy . to jsem zatim nikde moc neviděl a pochybuji že by to byla levná záležitost. dokonce firma Airbus měla spec. požadavky na učebnu, kolik má být kde míst, a vzdálenost od sebe a pod. Ale pokud Travela nebo ty za tohle nabídneš \"jednu\" korunu, tak já nabídnu \"dvě\" a jestli má zvítězit vyšší nabídka tak bych tohle koupil. :)
slyšel jsem dvě verze jak by se to mělo prodávat (čsa), určitě se toho dá dočíst spousta na internetu, takže nebudu psát dvě teorie. tedy jestli už to dávno neni někde bokem rozhodnutý kdo komu to za kolik prodá. čemu bych se vůbec nedivil.
#55598
Jinak tenhle sudovy vykrut je strasliva vec, pokud si to pilot nespocita. Dojde k odtrhnuti na kridle a letadlo jede k zemi... Tohle sem videl podobne u hawka 200 u nas v Blave 1999 a dopadlo to taky hrozne... Kde jsou ty casy, kdyz to letal za Ukrajince Ivan Cernenko, jo ten to umel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 189