Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
#58169
Tak video nebude, během natáčení mě navštívil příslušník ochranky (evidentně cizinec ze země původu letadla) a ...

Podtrženo sečteno, byl jsem tam zbytečně dvě hodiny - příště na letadla onoho státu kašlu, to se mi nestalo ani u AF1
#58174
[quote="George_L"]Tak video nebude, během natáčení mě navštívil příslušník ochranky (evidentně cizinec ze země původu letadla) a ...
[/quote]

... a? co se dělo? :) byla osobní prohlídka nebo co?
#58179
[quote="Stanislav Pour"][quote="George_L"]Tak video nebude, během natáčení mě navštívil příslušník ochranky (evidentně cizinec ze země původu letadla) a ...
[/quote]

... a? co se dělo? :) byla osobní prohlídka nebo co?[/quote]

Ještě to tak ;). Ne, ale prostě diskuze, nesmíte natáčet, nesmíte poslouchat, vy slyšíte tamto letadlo, dosah scanneru, organizace na M., atd.
Ale musím říct, že to bylo v celku přátelské popovídání - nechoval se ke mně nijak zle, jen mi prostě neumožnil záznam.

[quote="amalka"]Coo? A PCR volal? Nějaký bezpečnostní příšlušník jakékoliv země ti v ČR muže tak akorát vylízat... To mluvil česky?
[/quote]

Jasně, byl jsem 30 m od plotu, ale nechtělo se mi s ním dohadovat. Jo, mluvil docela slušně česky.

Jinak se mrkněte na diskuzi na PLANES.CZ (začátek včera mezi 13÷14 hod., tam jsem to řešil trochu více). Z příspěvků ostatních vyplývá, že je to bohužel standard.
#58180
...ještě mě fascinovalo, že dalších 30m (od plotu možná jen +20 m proti mé pozici) ode mě se fotilo bez problémů a podle rozměrů tipuji na slušné sklo, takže mohl mít fotograf i fotku pilota ;) Nevím proč jsem se jim nelíbil zrovna já, asi ten scanner(?).
#58196
[quote="George_L"]...ještě mě fascinovalo, že dalších 30m (od plotu možná jen +20 m proti mé pozici) ode mě se fotilo bez problémů a podle rozměrů tipuji na slušné sklo, takže mohl mít fotograf i fotku pilota ;) Nevím proč jsem se jim nelíbil zrovna já, asi ten scanner(?).[/quote]

Tuto je bohužel poměrně diskutovaný problém - někteří fotografové jsou vyvolenější, než jiní. Nejde o scanner.
#70066
[quote="Čondra87"]Live ATC jsou prakticky scannery...

Když to běží na liveatc. tak to MUSÍ být v dané zemi legální.[/quote]

Jen se ptám, nevím, ale nejsou náhodou ty záznamy nějak o 10(?) minut zpožděny? Tuším, že u "map s letadýlky" to tak mají.
#70067
To nevím, určitě tam bude nějaké sekvenční zpoždění. (I live TV vidíš cca 3 - 5 sekund po tom, co se to \'\'stalo\'\'). Určitě bude nějaká prodleva.
#70069
[quote="ADIO man"][quote="George_L"]Jen se ptám, nevím, ale nejsou náhodou ty záznamy nějak o 10(?) minut zpožděny? Tuším, že u "map s letadýlky" to tak mají.[/quote]

Osobně mám vyzkoušen http://flightradar24.com/ a tam je prodleva max. 1 minutu.[/quote]

To mohu potvrdit vlastním pozorováním a srovnáním stavu situace na nebi a na obrazovce.
#70070
[quote="Čondra87"]Live ATC jsou prakticky scannery...

Když to běží na liveatc. tak to MUSÍ být v dané zemi legální.[/quote]

Toto se řešilo už mnohokrát v minulosti.

V U.S.A. je právní úprava ta, že je legální poslech čehokoliv, co je v daném místě možné přijímat a současně je toto možné zveřejňovat, tj. i streamovat.

V E.U. je právní úprava taková, že je cca legální poslech čehokoliv, co je v daném místě možné přijímat, ale v důsledku obecného telekomunikačního tajemství, které je, na rozdíl od U.S.A., neseno příjemcem, nelze legálně zveřejnit obsah zpráv, ni streamovat (obchází se tím, že se streamuje na webech , umístěných v U.S.A - babo raď).

Mimo E.U. je právní úprava buď podobná U.S.A. (CH) , nebo je obecně nejasná (BLR, SSSR, RLR, ...). Podle nedávno zde vykopaného webu http://www.radioscanner.ru/ je v SSSR poslech minimálně legální a jakékoliv zveřejnování obsahu také.
#70095
Mám totiž strach aby mě neměli v USA za teroristu, když u mě uvidí scaner a nevyhodili zpět. Když si představím nějakou tlustou černošku na imigračním, která netuší že existuje něco jako scaner.
No stejně to asi radši nechám doma.
Ale do BLR to vezmu a problém snad nebude.
#70102
No v tom USA bych to taky neriskoval. Já si u gatu fotil A310 ČSA jak stojí naproti A380 emirates a hned na mě vyběhla černá policajtka-a to jsem tam byl dokonce s posádkou letadla. Určitě s tim nechoď po letišti. Když to budeš mít v kufru a pak budeš poslouchat někde mimo prostory letiště,tak by neměl být problém.
#71026
Jen obecný dotaz...

Na sobotu už předpovídají rozumné počasí, nechystá se někdo na LKPR?
Plánuji vyrazit abych stihl přílet/odlet A332 EMIRATES a mezitím i přistání B744F YANGTZE

Musím oprášit kameru, nějak to zanedbávám ;)
#71736
[quote="Nathaniell"]Na LiveATC je obnoven poslech Praha Arrival/Radar[/quote]

Taky jsem to náhodou zaregistroval a vrtá mi v hlavě jedna věc. Approach zpočátku předával letadla na Tower. Pak je ale začal dávat na LKPR Direktor Ruzyně radar 119.00. Po nějaké době ale zase předával rovnou na věž. Kdy se tedy používá Ruzyně radar? Přišlo mi, že to bylo , když byl větší provoz. Je to tak, nebo jak vlastně?