Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
Uživatelský avatar
By Jakub Jiřička
#114628
Dle mého pozorování ( stál jsem na valu ) jsou to follow me car ale to co stojí za 12/30 se třeba vůbec nehejbe
Uživatelský avatar
By vojav
#114631
Něco takového jsme s Matym sledovali minulej tejden, jeden měl volačku FOLLOW3 a druhej něco takového --- Na LIVEATC.net bylo slyšet
\"Dobrá práce\", sokolníci ?
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#114633
Před chvilkou jsem hledal, co to může být, a teď se jdu podívat, co nového tady na fóru, a ejhle, nejsem jediný, komu to vrtá hlavou. :)

Našel jsem akorát tohle: http://www.airframes.org/reg/erasquid , ale vlastně se tam nic konkrétního nedozvěděl. V nějaké starší diskuzi na planes tvrdili, že jsou to opravdu Follow me, ale co tam nacvičují, je mi stále záhadou.

Edit: Netušil by MQ?
Uživatelský avatar
By Pavel
#114635
Hmm zrovna tou dobou jsem měl možnost pozorovat real A-SMGCS (GND radar) a asi to letadla nebyla, pohyboval se tam jen bílý kroužek bez labelu, a ten samý jezdil po dráze 30 - takže nejspíš nějaká vozidla nevysílající ani vlastní identifikaci pro ATC...

PB
Uživatelský avatar
By CSA075
#114661
To jsou stroje, ktere delaji doprovod nakladakum, ktere rozkopali drahu 12/30, a nemamji zadne volacky jako follow me, ale protoze to mit musi, proto to je videt na radaru....
Uživatelský avatar
By George_L
#115344
FR24 zas až tak moc nesleduju, takže mě dneska na mapě překvapil malý vrtulníček...
Uživatelský avatar
By George_L
#124886
Dnes "zajímavá" volačka nad Prahou...

i když, možná to tam přidává FR24 automaticky?
Přílohy
B744.jpg
B744.jpg (230.6 KiB) Zobrazeno 7682 x
Naposledy upravil(a) George_L dne 05 lis 2015, 13:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By George_L
#131872
Ahoj,

nemohli byste mi někdo dopředu zjistit, jaká konkrétní letadla poletí v níže uvedených dnech PRAHA-MALTA a zpět?

25.7. 11:10 KM539 Praha-Malta

1.8. 07:50 KM538 Malta-Praha



Předem díky.
Uživatelský avatar
By anhista
#131873
George_L píše:
18 črc 2018, 08:26
Ahoj,

nemohli byste mi někdo dopředu zjistit, jaká konkrétní letadla poletí v níže uvedených dnech PRAHA-MALTA a zpět?

25.7. 11:10 KM539 Praha-Malta

1.8. 07:50 KM538 Malta-Praha


Předem díky.
Ahoj, Malta k nám létá 320kou, jestli Ti jde o imatrikulaci, tak to není tak úplně jednoduché, protože ani ta společnost si takhle dopředu není jistá, jaká mašina poletí, jestli se něco nerozbije, jestli nebude ta naplánovaná natolik zpožděná z nějakého příletu, že tam dají jinou, která bude třeba volná atp.. Takže imatrikulaci posílají většinou až tak hodinu do odletu, kdy je malá šance, že by se něco změnilo. :)

25. nejsem v práci, ale někoho se zeptám, když si vzpomenu.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7