Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
Uživatelský avatar
By amalka
#63912
Vono to letadlo po vzletu bere už v 1600ft (1013). Dubajsi je to nějak zpožděný vůči reálu?
Uživatelský avatar
By dubajss
#63916
Asi to neni zpozdeny, co sem poslouchal scanner tak to sedi.

By me zajimalo kde ty data berou.

Tak to sedi skoro jako radar, overeno vizualne.

Ale nejsou tam vsecky lety. Ted letelo ATR z 13 a to tam nevidim.
Uživatelský avatar
By amalka
#63919
Protože ATR nemá S enhanced odpovídač?

Tohle je výstup z toho příjmače odpovědí transponderu.
Uživatelský avatar
By amalka
#63920
Teda tam sou vidět věci...

GWI7P (A319) ze STARu na ETATu ještě před Kralupama sklesal na 3000ft nad Maslovicema (finále dráhy 10 v LKVO) a pokračoval přímo po řece přes Libčice, Řež (!!) ve 2500 ft a 210 kias a dále klesal až na prodlouženou osu 24 kde zfleku zbrzdil na 150kias. Slušný...

obrázek akce zde

P.S. Adresa umístění příjmače: :P

http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq ... 26489@z=13
Uživatelský avatar
By PavelS
#63921
No, je to i na aderse http://www.flightradar24.com/ (je k dispozici už déle).

Pochopitelně tam není nic bez S.

Projevuje se to dvěma věcma:

a) objevují se holdy, které jsou zdánlivě nesmyslné (nejsou vidět letadla mezi)
b) je významně málo přílstů od BODAL, což patrně nějak souvisí s tím, že letadla z východu nemají S-mode.
Uživatelský avatar
By mipeba
#63922
Je tam u některých letů zpoždění informací i v řádech minut. V některých oblastech se letadla ztrácí.
Mám samozřejmě na mysli naše Brno a okolí.
By bulik4lg
#63924
[quote="mipeba"]Je tam u některých letů zpoždění informací i v řádech minut. V některých oblastech se letadla ztrácí.
Mám samozřejmě na mysli naše Brno a okolí.[/quote]

Jo, Brno.. To je Bermudský trojúhelník České republiky..:)
Uživatelský avatar
By kopcimek
#63926
Flightradar mam v merku už taky delší dobu...musim říct, že pokud vidim letadlo nad Plzní tady na webu a kouknu z okna, najdu ho tam...parádní, taky sem to konfrontoval se skenerem a mluví to pravdu :)
Dobrá utilitka toto :-P
Uživatelský avatar
By Stanislav Pour
#63928
a jste si jistý že jsou vidět aktuálně všechny lety - třeba ted se mi zdá nějak málo letadel, a příletů do LKPR je naprosté minimum?
Uživatelský avatar
By PavelS
#63929
Dyť to píšu nahoře: pochopitelně tam nění nic bez odpovídače S.

Pak ještě počet letů závisí na tom, zda je v chodu stanice LKPR3, pokud vypadne, většina letů nad ČSR zmizí.
By svaton
#63930
Jo to vypadá fakt pěkně a neni to moc opožděný jako byla SBS-1 online..
Uživatelský avatar
By mipeba
#63977
[quote="bulik4lg"][quote="mipeba"]Je tam u některých letů zpoždění informací i v řádech minut. V některých oblastech se letadla ztrácí.
Mám samozřejmě na mysli naše Brno a okolí.[/quote]

Jo, Brno.. To je Bermudský trojúhelník České republiky..:)[/quote]
A teď to prasklo, pokoušíme se napodobit chlapíky ze Somálska. Oni lodě, my letadla. Rozdíl je ještě v tom, že jim výkupné platí, nám se jen smějí. :D
By wolfv
#64677
A nedá se na nějaké stránce poslouchat ATC rozhovor s pilotama online? Existuje nějaká taková stránka? Díky
Uživatelský avatar
By Radizz
#65243
PS, zvýrazni mi tohle vlákno. ;) :) Je to fakt dobrý! :)
Uživatelský avatar
By George_L
#90034
Lze nějak udělat PLAYBACK? Zajímá mě 4 motorák dnes kolem 15:30 nad Jižním městem. Vpravo nahoře jsem něco našel, ale když jsem tam dal čas, tak nevidím letadla. Předem dík za help.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#90035
Jestli znáš volačku, zadej ji přímo tam. A jestli ti nepomůže ani ten playback, jak jsi popsal, tak už nevím.
Jedině snad zkusit jiné servery, ale osobně si myslím, že FlightRadar je v tomto ohledu nejlepší.
Co ale trochu i nechápu je to, že některé lety z/do PRG nevidím, například let z Varšavy, prostě veškerá ATR-ka.
By radbrad4
#90037
[quote="marenadl3"]...nechápu to, že některé lety z/do PRG nevidím, například let z Varšavy, prostě veškerá ATR-ka....[/quote]

Pro zobrazení na flight radaru musejí mít letadla odpovídač v módu S-Enhanced (tedy datalink), což ATRka a letadla z CCCP nemají, takže je ta SBSka nemůže chytit.
By rc_czech
#90038
[quote="marenadl3"]
Co ale trochu i nechápu je to, že některé lety z/do PRG nevidím, například let z Varšavy, prostě veškerá ATR-ka.[/quote]

[quote="Flightradar24"]
Which aircraft are visible on Flightradar24?

Common aircraft models that are visible on Flightradar24 (have an ADS-B transponder):

All Airbus models (A300, A310, A318, A319, A320, A321, A330, A340, A380)
BAe ATP
BAe Avro RJ70
BAe Avro RJ85
BAe Avro RJ100
Boeing 737
Boeing 747
Boeing 757
Boeing 767
Boeing 777
Boeing 787
Most new deliveries of Embraer E190
Fokker 70
Fokker 100
Gulfstream V
Gulfstream G500/G550
McDonnell Douglas MD-10
McDonnell Douglas MD-11
Sukhoi SuperJet 100
Some newer Ilyushin and Tupolev for example Il-96 and TU-204


Common aircraft models that are NOT visible on Flightradar24 (no ADS-B transponder):

ATR-42
ATR-72
Boeing 707
Boeing 717
Boeing 727
Boeing 737-200
Boeing 747-100
Boeing 747-200
Boeing 747SP
All CASA models
All Bombardier Dash models
All Bombardier CRJ models
Dornier 328
All Embraer models (except most new deliveries of Embraer E190)
Jetstream 32
Fokker 50
McDonnell Douglas DC-9
McDonnell Douglas MD-8x
McDonnell Douglas MD-9x
Saab 340
Saab 2000
"Air Force One"
Most older aircraft
Most military aircraft
Of course there are lots of exceptions.
For example one Lufthansa CRJ900, one LOT ATR-72, one Wideroe Dash, some MD8X from Onur Air, some Saab 340 in Australia and several private Cessnas are visible.
There are also some older A300, A310, A320, B737, B747, B757, B767 aircraft without the ADS-B transponder, and that makes thoose aircraft invisible on Flightradar24.[/quote]
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7