Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
Uživatelský avatar
By anhista
#106050
[quote="PBily"][quote="anhista"]Uzavřená bude podle E15.cz od 15.května do konce září.[/quote]

Ahoj Matyáši, mám jednu prosbu.....
Petr[/quote]
Wilco! :-)
By PBily
#106052
Díky moc,

ještě si to přejeď tímto a je to dokonalé.

\"Já vím, že neumím zrovna dobře pilotovat ani navigovat ani komunikovat. Fajn, nic neumím.\"

Petr
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#106053
[quote="anhista"][quote="PBily"][quote="anhista"]Uzavřená bude podle E15.cz od 15.května do konce září.[/quote]

Ahoj Matyáši, mám jednu prosbu.....
Petr[/quote]
Wilco! :-)[/quote]

Ideálně si to dej úplně pryč. Hlavu vzhůru a s čím si nebudeš vědět rady, my ti pomůžeme. Na žádný pesimismus nejsme zvědaví. Při správné snaze a píli je skoro vždy důvod k optimismu.
Uživatelský avatar
By George_L
#107242
Funguje vám na FLIGHTRADAR24 playback - oblast město Praha, dnes, čas: 4:50z ?
By ASG29
#107429
Koukám, že ten Flightradar nějak nefunguje. Před chvilkou koukám z okna - letělo něco menšího, s motorama vzadu, asi nějaký soukromý jet... Tak spustím Flightradar a nic. Jen Finair s autobusem na opačném konci Liberecké kotliny, než jsem viděl to letadlo. A pochybuju, že by něco takového nemělo odpovídač.
Uživatelský avatar
By JKol
#107431
[quote="ASG29"]Koukám, že ten Flightradar nějak nefunguje. Před chvilkou koukám z okna - letělo něco menšího, s motorama vzadu, asi nějaký soukromý jet... Tak spustím Flightradar a nic. Jen Finair s autobusem na opačném konci Liberecké kotliny, než jsem viděl to letadlo. A pochybuju, že by něco takového nemělo odpovídač.[/quote]
No ono to nebere všechna letadla ale pouze nějaká (nevim přesně proč/kdy/jak). Ale v Americe to bere všechny s pěti minutovým zpožděním...
By ASG29
#107432
Mělo by to brát ty, co mají (nevím název a technologii) GPS výstup z SSR. Ale myslel jsem, že ty ostatní, s klasickým odpovídačem, to zobrazí s tím zpožděním.
Uživatelský avatar
By Pavel
#107435
S \"klasickým\" odpovídačem je to, pokud vím, zobrazuje se zpožděním jen v USA, kde FAA poskytuje data. Tady v Evropě jsme odkázáni jen na ADS-B, kterou bohužel ještě nemají všichni...

PB
Uživatelský avatar
By Lapak
#107441
A druhá podmínka je, aby to letělo někde, kde to má flightradar zrovna pokryté (dobrovolníky). To taky zdaleka není všude a ve všech výškách.
Uživatelský avatar
By Pavel
#107467
http://www.liveatc.net/search/?icao=hf Tohle znáte? HF rádia budu teď asi chvíli poslouchat, přece jen je to pro nás trošku exotika, ty klasické APP a TWRs jsou všude stejné :)

PB

Na mobilní verzi liveatc to už nějakou tu dobu je, ale kvalita docela mizerná ... dva dny zpět si zkrátil spánek posloucháním, ale vůbec něco rozpoznat z toho šumu byl docela problém.
Uživatelský avatar
By Schindler
#109001
Tak doporučuji poslouchat Radar a Tower, koukněte se na ATIS a na minimální výšky, piloty už se začínají obávat, chodí okolo. No, začíná to být opět zajímavý.
Uživatelský avatar
By Schindler
#109002
[quote="Schindler"]Tak doporučuji poslouchat Radar a Tower, koukněte se na ATIS a na minimální výšky, piloty už se začínají obávat, chodí okolo. No, začíná to být opět zajímavý.[/quote]

@CSA527 - Podruhé se proletěl nad dráhou.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#109004
Áá CSA527 divertuje do Brna. Všichni přistáli, ale ATR ani podruhé.

Jinak jedna z prvních vět, která na radaru zazněla, byla: \"Cleared for ILS approach runway 30.\" A slyšeli jsme dobře, dokonce jsme to slyšeli dvakrát. Poté už se začal řídící normálně ptát, jestli RNAV nebo VOR approach. :)
Uživatelský avatar
By George_L
#109979
Na webu Flightradar24 lze nyní sledovat více letadel

Mezi leteckými nadšenci velmi oblíbená stránka Flightradar24 spustila minulý týden novinku v podobě přijímačů pracujících technologií multiaterace - MLAT. Z tohoto důvodu bude možné spatřit na aktivní mapě i dosud neviditelné civilní i vojenské letouny, jako např. An-124, An-225, ATR-42, DC-9, MD-8x apod., jenž nemají ADS-B odpovídač. Flightradar24 získává kromě ADS-B a MLAT také data od FAA.

http://www.planes.cz/cs/novinky/na-webu ... adel-8577/

Obrázek
Uživatelský avatar
By Schindler
#110048
DLH1UC, DH8D, emergency - víte někdo víc? Momentávlně v downwindu RWY 30.

Update: Engine number 2 failure.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#110049
[quote="Schindler"]DLH1UC, DH8D, emergency - víte někdo víc? Momentávlně v downwindu RWY 30. [/quote]
Hned jak jsem ti to reportoval, tak jsi začal poslouchat, co? :D

A jinak mají chcípnutou dvojku, shutting down. :)
Uživatelský avatar
By Tadeas01
#112254
Ahoj, nechystá se někdo zítra na PRG? Právě zítřkem- 22.12.2013- zahajuje pravidelku Bělehrad- Praha- Bělehrad Moskovia Airlines s typem Sukhoi Superjet, který tu bude vůbec poprvé. Mimo to přiletí i 2x C130 RAF, Air Serbia (JAT) s ATRkem a Saravia s YAK42 :)
Uživatelský avatar
By Pavel
#112255
A Superjet sem potom na té lice bude létat stále, nebo ho berou jen na zahájení?

PB
Uživatelský avatar
By Tadeas01
#112256
Není to nijak potvrzeno, ale skoro bych řekl, že podle zvyků co tady v tomhle směru tak nějak panují, bude tuhle linku obsluhovat vždy Superjet. Jen pro info jejich flotila čítá 1x B734, 2x B737 a 2x Superjet, ta pravděpodobnost je dost vysoká :) Mimochodem jsme společně s Dresdenem jediné letiště tady v okolí, co sem bude lítat tohle éro.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7