Forum o reálném, nikoliv virtuálním, létání. Pro všechny problémy, zážitky a informace o opravdovém létání.
Uživatelský avatar
By Luboš Kučera (LK 154)
#72854
Možná už jste slyšeli o možnosti stát se na zkoušku pilotem cessny nebo vrtulníku a mít možnost ty letadla řídit v reálu. Pokud ne, více informací najdete pomocí Google, akce se jmenuje Pilotem na zkoušku. Stojí to 5 nebo 6 tisíc, ale dneska je webu Slevomat (opět najdete v Google) možnost zakoupit na to pilotování nebo i další adrenalinové záležitosti (let balónem, zorbing apod.) poukázky, díky kterým to pořídíte za polovinu (cessna za 2500 mi přijde už docela slušná). Mrkněte na to, platí to ale jenom dneska!!! Ještě chci podotknout, že ani s jednou z těch společností nemám nic do činění a že jimi nejsem placený za reklamu, našla to manželka a zvažovali jsme to jako dárek pro mne, a tak mě napadlo, jestli byste to nechtěl taky někdo využít.
Uživatelský avatar
By amalka
#72858
Pilotem na zkoušku (aeroplane) mohu na požádání poskytnout z Benešova (včetně odvozu tam a zpět, teoreticky lze vyzvednout i na jiném letišti kolem Prahy) taky. Pochopitelně bezúplatně, pouze za spoluúčast na úhradě nákladů na letadlo... Kdo by měl zájem tak ICQ na mě.
Uživatelský avatar
By Pavel
#72865
Já letěl v úplně první rundě, letělo se to s Aerowebem (M. Kuba pilotoval), z LKTC. Tehdá to stálo 2000 CZK, a rozhodně to stálo za to, na půl hodiny mi půjčili pilotovat C172 + nějaký předletový a poletový pokec - pro mě vlastně poprvé, co jsem se dostal ke skutečnému letadlu na dosah ruky. Jak JM říká, cca půl roku po této akci jsem měl první sólo na větroni :) takže rozhodně velmi dobře zvážit, je to strašně návykový.
By martintlolka
#128063
Ahoj,

před pár dny jsem na tachometru přetočil druhou cifru zprava a chtěl jsem si nadělit dárek - piloťák na zkoušku.
Z nabízených možností Země Moravské se mi líbil
BemoAir - http://www.aerozazitky.cz/pilotemnazkousku.htm
a
AC Fly - http://www.acfly.cz/na-zkousku-pilotem/ ... l-letadla/

Rád bych si toho vyzkoušel více než jen podržet na chvilku knipl ve vzduchu. Tj. přistání, vzlety, okruhy a možná i nějaký navigační let.
Máte někdo nějaké tipy, nápady, případně zkušenosti, o které se můžete podělit?

Předem děkuji.
By Araneus
#128064
No a nemohl by ses prostě s někým, kdo lítá, domluvit, ať tě sveze? Za stejné peníze bys pořídil mnohem víc zábavy.
By Huck Finn
#128068
Pokud nejsi extrémě talentovaný, tak bych si s těmi vzlety, přistáními a okruhy na první let moc nefandil. Z vlastní velmi čerstvé zkušenosti musím říct, že s opravdovým letadlem to nejde tak lehce, jako se simulátorem. Takže na první hodině je to o tom, udržet to letadlo v přímém letu a zkoušet si mírné zatáčky. A doporučil bych zkušeného instruktora. Jinak, jak už tady padlo, je to návykové, takže pokud člověk nemá jasný plán, jak tu závislost dále živit, tak do toho radši ani nelézt :-)
Uživatelský avatar
By vojav
#128069
Jako z mé zkušenosti se chová reálné letadlo lépe než na simulátoru :D :D :D

Jak píše Petra :) Jen na VATSIMu máš několik reálně létajících lidí :-)
Uživatelský avatar
By JKol
#128076
první hodině je to o tom, udržet to letadlo v přímém letu
Což je podle mě to nejhorší, když teda nepočítám prvních 10 zatáček, kde každý simulátorosta  není zvyklý šlapat nohy :-D
Uživatelský avatar
By Pavel
#128079
Martine, pokud ti jde o to vyzkoušet si to, tak asi nebude problém se dohodnout v libovolném aeroklubu. Snad každý aeroklub má aspoň jednoho motorového instruktora, a pokud vysvětlíš o co ti jde, tak věřím že se svezeš za běžnou komerční "vyhlídkovou" cenu co ten aeroklub lítá víc, než u zážitkové agentury.
U toho AC Fly je to na ultralightu, nikoliv na dospělém letounu. U toho Bemoairu jsem koukal na tu nabídku 1,5hod, to vyjde na 9000Kč na C150/152, což je dost mimo cena.

U nás v aeroklubu lítá C172 (což je přece jen dospělejší letadlo než C150/152) okolo 4800kč/hod jako komerční cena pro veřejnost, a podobná cena je běžná i v jiných aeroklubech. Takže bych to směřoval někam, kde ti za takovouhle cenu nabídnou letadlo s instruktorem na hodinu na blbnutí.

Být tebou tak bych se poptal v nejbližším místním aeroklubu za kolik a na čem ti to nabídnou. Nejdříve si to půjč ve vzduchu, zkus si s tím jen tak letět po okolí, udržet to v zatáčkách, rovném letu atd... a pak až si to osaháš tak si případně zaletět okruh a přiblížení, na vlastní dosednutí si to stejně ten instruktor asi vezme, třeba ti dovolí nechat ruce na řízení. Ono pokud jsi fakt nikdy skutečné malé letadlo neřídil, tak i po tom co si s tím poletíš "rovně" ve vzduchu budeš mít adrenalinu a zážitků až až, věř mi...

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 21 říj 2016, 15:43, celkem upraveno 1 x.
By martintlolka
#128081
Děkuji za příspěvky.
Popravdě jsem zvažoval spíše ten ultralight, neboť je větší šance v budoucnu zaplatit papíry na ULL než PPL.
Naštěstí jsem zvyklý kmitat nožičkama a držet kuličku uprostřed z X-Plane, tak snad nebude tak zle.
Myšlenka byla taková, že bych si vybral právě jeden z těch vícehodinových letů, kde nabízejí postupně to co v normálním výcviku.
Raději se neptejte, proč už rovnou nejdu do reálného výcviku  :D
Zřejmě prvně zkusím jednodušší variantu u aeroklubu a když to půjde dobře, tak zkusím jednu z těch náročnějších.
Uživatelský avatar
By vojav
#128082
Až tu variantu zkusiš, tak ti ten instruktor řekne 2 věci. Tohle byl seznamovák a příště přines Medical :D
Uživatelský avatar
By Pavel
#128083
Tak jestli jsi pro ULko, tak se zkus poptat v Medlánkách - pokud vím, tak mají Dynamic, což je taková kategorie sama pro sebe.

PB
By martintlolka
#128194
Jak zpívají Kabáti - Mám to za sebou.
Pocit - super, letadlo kp-2ur Sova (Skyleader 200). Ovládání mnohem jednodušší než v SIMu. Např. udržení výšky v zatáčce a pod.
Na čem bude třeba pracovat je hlavně ovládání v nižších rychlostech.
Grafika, textury super. kam se hrabe fullHD. Fyzika dokonce lepší než X-Plane ;-)
Letěl jsem s aeroklubem Slatina. A poletím zas.
Díky za tipy a těším se večer na frekvenci.
Uživatelský avatar
By roadmonster
#128696
Hele, další, kdo se tu v srpnu bude chlubit prvním sólem a příští rok papírama :D
Welcome in the club...

Jo a PB dostane za uši, že si dovoluje komukoliv k čemukoliv doporučovat Medlánky... tam je o strach letět i s vrtulníkem :P