Vše co nepatří jinam a přesto může ostatní zajímat.
Uživatelský avatar
By ADIO man
#50720
Slovník slušného pracovníka

Vážení,
již několikrát jsme byli upozorněni na skutečnost, že řada z Vás používá neslušné výrazy při komunikaci s kolegy. Proto vás žádáme, aby jste si dávali pozor, jak se vyjadřujete a nabízíme několik frází, které nahradí ty Vámi používané:

zkuste říci: „ k tomu bychom si asi měli sednout“
místo: „ zase zasraná porada!“

zkuste říci: „ kolegyně se pravděpodobně dopustila drobné chybičky „
místo: „ ta kráva pitomá to už zase zkurvila“

zkuste říci: „tak já tu dnes zůstanu déle, a dodělám to“
místo: „ a jak to mám do prdele asi stihnout ?“

zkuste říci: „ nejsem si jist(a), zda je to vůbec možné“
místo: „ nezájem, seru na to“

zkuste říci: „ opravdu ?“
místo: „ no ty si snad ze mě děláš prdel!“

zkuste říci: „ domnívám se, že to takhle asi nepůjde“
místo: „ to je na hovno“

zkuste říci: „ promiň, chtěl(a) jsi se na něco zeptat ?“
místo: „polib mi prdel a nevotravuj !“

zkuste říci: „ kolega bohužel není z nejbystřejších …“
místo: „ většího debila jsem fakt neviděla“

zkuste říci: „ zdá se, že jsi výjimka z přísloví „ ve zdravém těle zdravý duch“
místo: „ ty to máš v tý palici úplně vypatlaný“

zkuste říci: „ snad by bylo lepší, kdyby ses tak zbytečně nerozčiloval“
místo: „ … aby si se z toho neposral, blbečku“

zkuste říci: „ domnívám se, že to není zrovna nejlepší řešení“
místo: „ kterej blbec to zase vymyslel“

zkuste říci: „ asi bych potřeboval(a) pár minut nerušeného soukromí“
místo: „ táhněte všichni do prdele !“

zkuste říci: „ dnes zřejmě nemám svůj nejlepší den“
místo: „ dneska se mi všechno sere pod rukama!

zkuste říci: „ domnívám se, že můj plat neodpovídá mému pracovnímu nasazení“
místo: „ za to hovno, co tady beru se na to můžu akorát zvysoka vysrat“

Uvidíte, že se to nakonec bude líbit nejen Vám, ale i Vašim kolegům.


Marcela Piňosová odd. péče o zaměstnance ČRa a.s.


K tomu nemám slov :D
Uživatelský avatar
By Čondra
#50732
Moc pěkný :lol: Občas (neberte to zle), se v tom vidím, když pročítám tohle (to minulé) :-P fórum.
Uživatelský avatar
By Pavel
#53760
ATC: Pan Am 1, descend to 3,000 ft on QNH 1019.
Pan AM 1: Could you give that to me in inches?
ATC: Pan Am 1, descend to 36,000 inches on QNH 1019
Uživatelský avatar
By Čondra
#54475
Machale, už ti nikdo nesmí nadávat. Podle tohodle jsi výjmečný člověk :P
Uživatelský avatar
By Jindřich
#54483
Oprava JiMy, který na to hraje 20 let a stejně už hraje (jen) punk-rock :) PUNK (((((rock)))))

voe, je to vyblitý - koupíš zpěvákovi zelenou a zeptáš se, jak mu chutnala
hraje to jak kýbl - to mi bylo 16 let
to sou krabice - to mi bylo 10 let
je to sračka - \"Kirra, fuj!!!\"
sou to šitový škopky - nejsou to moje bubny
píša - (píša, to bylo dobrý) = povedlo se to zahrát
hovno - \"Kirra, bobek!\"
vyhnědnout, vysrat se - ???
zvuk že bych blil - bicí na koncertě nebyly slyšet



palička - vysoustružené dřívko podlouhlého tvaru, kterých má bubeník minimálně 10 a vždy má svoji oblíbenou délku a šířku (já jsem A5)
kůl - v plotě
crash, kreš - činely 14-18 palců, minimálně 2 (jeden u Hi Hat, druhý u ride) Důležitá věc pro zvuk kapely
spleš, splash - maličký činel vhodný pro kapely hrající Brian Adams revival
rajd, ride - činel velikosti 22-28 palců, charakteristický zvukem (vhodný zvláště na refrény)
rajdka - stejné jako rajd, ride
hajtka, hi-hat - hodně důležitý nástroj sestávající se dvou proti sobě obrácených činelů veklikosti 12-15 palců různé jakkosti. Jde na to šlapat, různě to otvírat a zavírat a vůbec je to docela důležitá věc pro náladu skladby (vhodný pro sloky)
kaubel - to co vede kytaristovi do komba, my už ale dnes říkáme \"kabel\"
cowbell - tohle ještě někdo má? Zbytečně to zavazí a člověk se musí starat o mechaniku toho. My už dnes máme tzv sekvencery(viz níže), kde lze krom kravskýho zvonu nemuset ssebou tahat mnohem víc píšovin.
kopák, šlapák, basový buben, bass drum, bass - to, na co jsou připojený tomy a je v tom velký tlustý mikrofon. Naladit to je průser a trvá to minimálně hodinu. Někteří bubeníci mají 2, proto nepotřebují dvojšlapku (viz níže).
tomík, tom-tom, přechod - to co je je připevněno nahoře na kopáku a většinou se to ladí od 10 do 30 minut. Někteří bubeníci jich mají klidně 10 (na 2 kopáky vlezou 4, zbytek mají na speciálních stojanech). Kdo má víc než 2 tomy, hraje metal, kdo míň hraje jazz. Kdo má 1, nebo 2, je pankáč :)
kotel, velký tom-tom- velký tom-tom jsem nikdy neslyšel (kdyžuž tak floor-tom), ale kotel je taky tom ale větší a stojí sám na zemi.
vašek - jméno
šlapka - mechanický pedál, kde chod mechanizmu zajišťuje bubeníkova noha, mechanizmus rozpohybuje beater (viz níže), který udeří do blány velkého bubnu
dvojšlapka - drahé dvojkurvy stojí přes 50.000 CZK.
beater - občas nesprávně nazýváno palice, je úderná část, která zajišťuje úder do blány velkého bubnu
blána - Každý buben má minimálně jednu, ideálně mají všechny bubny 2 (dle předpisů, krom tamburiny). Docela drahé spotřební zboží každého bubeníka, zvláště na velkém bubnu, kdy rozvášněný hráč může během chvíle zničit blanku za 2 litry.
korpus - kurpusy jsou těla bubnů, složené z několika vrstev různě kvalitního dřeva, či překližky. Některé dobré korpusy s jistým zaměřením (viz snare) mají třeba 30 vrstev a stojí klidně 10 tisíc.
metr, metronom - dnes lze použít radši senkvencer. Metronom je pro klavíristy a flétnaře. Bubeník klasický \"metr\" neslyší, protože jeho tiky zabije svými přesnými údery.
rytmus - to co většina z Vás nemá :P
úder - zde lze rozvést, rim shot, přes ráfek, spousta různých hraní si s činely.. Krom toho tu vubec není \"Čína\"?
plech - také sluníčko, činel s prasklinami
amátky - mé první bubny :)
šibenice - dobrá šibenice je perfektní stojan na činel, který umožňuje jakokouliv polohu a přitom nezavazí žádná tyč při hraní rychlých přechodů. Osobně mám jen samé šibenice :)
pískovaná blána - blána přes kterou není vidět, protože je posypaná pískem (jednovrstvé blány)
modrá blána - \"hydraulické\" blány se dělají už strašně dlouho, jde jen o to, že evans tam teď dal modrý olej. Jde o blány které mají 2 vrstvy mezi nimiž je olej. Klidně může být průhledná a občas jsou v nich bubliny. Když rupne, je všechna mechanika bubnů okamžitě dobře promazána.
eMad - v životě jsem neslyšel, řek bych že to ne nová jehla do grmíků pro dížeje
šestnáctka - crash o rozměru 16 palců
triola - tři údery zahrané v jednom taktu
rovná čtvrtka - hehe, tu ta tu ta :)
nota - znám od šesti let, občas se hodí
Palec - není to taky bubeník?
Tuzar, Šprunk, Veselý, Latham, Garibaldi, Vajgl....... žádného jsem nečet.
virbl, malý buben, snare, snér - buben, který zvukaři neumí zvučit a vždycky ho podceňujou. Když je dobře nazvučené \"Céčko\" (jak mu taky říkáme), je půlka úspěchu kapely zaručena (druhou půlku dělají činely) :). Nejhůře laditelný nástroj. Horší než kopák.
úderná blána, batter head - blána do které se tloukne paličkami (viz výše)
rezonanční blána, resonant head, reso head - blána do které se netloukne (někteří tlučou i do té spodní, i když je asi 20x tenší než ta horní a pak se diví, že ta blána byla sice levná, ale hovno vydrží :)
bubeník - výjimečný člověk
bubenice - výjimečná člověk, žena
Uživatelský avatar
By roadmonster
#54525
[quote="rc_czech"]Vyzkousejte si praci eproucnika :)
Obrázek[/quote]
Masakr!!! Proseděl jsem u toho odpoledne, než jsem se dostal přes 200K... ;) Hlásím se na TWR, kam se posílaj přihlášky?
(ale ne na ten TWR, co jsem mu posílal přílety v ATC hře :D)
By rc_czech
#54563
[quote="DngrsKuzle"]jeste horsi(slozitejsi) ATC simulator
http://www.atc-sim.com/[/quote]
u toho by sel taky stravit vecer :D
ale radsi zustanu u litani a dam ten naplanovanej let, kdyz uz muzem od 20loc ocekavat ATCs v LKAA....
Uživatelský avatar
By George_L
#54624
Náhodou jsem natrefil na tento obrázek, který se vztahuje k začátkům provozu SC Pendolino...

Obrázek

Sice to není až tak aktuální, ale autoři si pohráli, tak proč to neukázat.
Uživatelský avatar
By Filipos
#54801
Perly mých přátel komentující FSku:

\"Měli by vám konečně udělat plugin šuk*ní letušek...\"

\"Co to je ten kvákbox?\"

(kamarád byl u mě zrovna když jsem žádal o letové povolení v Manchesteru na delivery):
Já: \"Co to kurňa říkal? Rozuměls mu?\" (kamarád je velmi zdatný angličtinář)
\"Já nevím, myslím že jen tak huhlal do mikrofonu\"

:D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 66