Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By Tommy
#61639
Omlouvám se,nevim jestli to sem patří,ale nejde mi založit téma(jak to mám udělat? :) dík),tak to píšu sem.Zaregistroval jsem se na IVAO,ale ten jejich software blbne(IvAp 1.4.2)(nebo blbnu já).V instalačním procesu mi to nabídne dvě možnosti:instalovat multi-PC FS2004 without Flight Simulator a to samý pro FS2002.Pak když je to instalovaný tak zapnu FS2004 ale žádný okno IVAO nebo tak něco tam není.A už vůbec nechápu MTL a Teamspeak RC2.Nevím ja to používat.Včera jsem tam zaregistroval.U ČSAv taky ale zatím nemám PIC 737 takže to vlastně nejde.A ty zkoušky na First Oficer se dělaj jak? :)

Díky.Je toho celkem dost,takže jsem vděčnej za každou radu.
By oupa
#61650
Tomáši, zkusím se tvým dotazem prokousat a odpovědět.

1. Pro ČSAv jednoznačně doporučuji VATSIM. Mrkni zde: http://new.csav.cz/vyukove-centrum/skol ... iti-vatsim a registruj se na Vatsimu. Pak pro začátečníka doporučuji nainstalovat Squawkbox, ke stažení zde: http://new.csav.cz/media/download/categ ... eni-vatsim
Více o připojení zde: http://new.csav.cz/vyukove-centrum/soft ... sit-vatsim

2. Otázku s PIC737 si nejsem jistý, že chápu. Volba letadla je čistě na tobě, můžeš létat s jakýmkoli letadlem, které ti vyhovuje - podporovaná jsou všechna běžná dopravní letadla. Pro začátek na kratší lety může být i defaultní.
3. Zkoušky na First Officer se dělaj tak, že se na webu přihlásíš a v sekci Výuka pilotů / Kariéra projdeš testem.
Uživatelský avatar
By PavelS
#61651
V souvislosti s tím, bych zde odkázal na vlákno v sekci \"Oznámení\" , kde je zvýrazněné vlákno \"Jak se připojit k VATSIMU?\", které obsahuje snad všechno podstatné pro základní použití sítě VATSIM, včetně odkazů na software a návody. Vlákno se vyznačuje tím, že je průběžně aktualisované podle nových poznatků a podle připomínek , co jsou řešeny zde nebo v provozu. Víceméně vše, co je tam napsané, by mělo být obecně dodrženo i když nejsi členem žádných VA.

Obecně ten odkaz je dobrý pro všechny.

Pochopitelně CSAv mají pak ještě další pravidla a další softwary, které ale musí být možné dodržovat a provozovat za dodržení výše uvedených pravidel.
By Tommy
#61720
Tak jsem si teda udělal registraci na VATSIMU,stáh jsem Squawbox 4.Jenže u instalace mi to píše,že nemám nainstalovanou FSku(mám FSX i FS2004).Nevíte teda co stim?

Dík.
By Tommy
#61722
A valid version of Microsoft Flight Simulator does not appear to be installed on your machine.

To je ta hláška,pak tam ještě je o tom kterej FS musim mít.
By radbrad4
#61726
Zdravim, tak jsem dnes delal opet funkci test na SFO a bohuzel jsem znovu neuspel. Dnes jsem se na to vsak jiz opravdu pripravil, ba dokonce jsem i podle toho byl uspesny. Uteklo mi to o 1 otazku a tez tam byla jedna velmi zavadejici, znejici nejak takto: V jake vysce ma pilot resetovat na 29.92 in? A bylo tam na vyber jen z nekolika vysokych vysek, 24 000 etc, coz je myslim hloupost protoze u nas je 5 000ft (v USA je 18 000, nepletu se?). Do USA se jako SFO stejne nedostanu :). Nyni bych jiz musel cekat 30 dni na dalsi zazadani, proto bych vas timto chtel pozadat zdali byste mi nemohli tuto restrikci zrusit ci alespon zkratit :). Dekuji, R.
By DngrsKuzle
#61727
tu jsem mel taky spatne :D Zadal jsem vsechy tri. Rikal jsem si, ze ve vsech nabizenych hladinach uz bych mel mit standardni tlak nastaveny. Kazdopadne spravna odpoved me zajima :)
Uživatelský avatar
By ardnocz
#61729
No jedná se o USA, tudíž 18 000 ft, do otázky to doplníme.. avšak nutnost toto vědět je to pro SFO důležitá, a to i z důvodu, že v rámci naší akce Caribbean Blue má i SFO možnost pendlovat v exotice.

Tvůj test je uznán za splněný. Rozhodl jsem se z důvodu, že v poslední kategorii jsi dostal dvě velmi podobné otázky (ač jsi na ně odpověděl špatně), ale s přihlédnutím ke zbytku testu, který byl v naší toleranci, není důvod proč neuznat.
By radbrad4
#61731
Děkuji mnohonasobne, popravde jsem spis cekal ze si budu muset pockat :). Kazdopadne se tedy hlasim na praktickou cast, tak od 10.2. bych mohl prakticky kdykoli. :) . Jeste jednou diky, zatim R.
Uživatelský avatar
By PavelS
#61733
[quote="OndraS"]No jedná se o USA, tudíž 18 000 ft, do otázky to doplníme.. avšak nutnost toto vědět je to pro SFO důležitá, a to i z důvodu, že v rámci naší akce Caribbean Blue má i SFO možnost pendlovat v exotice.

Tvůj test je uznán za splněný. Rozhodl jsem se z důvodu, že v poslední kategorii jsi dostal dvě velmi podobné otázky (ač jsi na ně odpověděl špatně), ale s přihlédnutím ke zbytku testu, který byl v naší toleranci, není důvod proč neuznat.[/quote]

Jako jestli máte v testu našich pilotů, že na standardní tlak se přechází v 18000feetech, tak nasrat a okamžitě to slikvidujte, protože to pak dělají blbě, nebo jsou zmateni. Když to nenastaví AAL254, tak to zkousneme, ale když to nevědí CSA, tak to jako prosim opravte.

děkujeme
ATCs
By oupa
#61736
Ta otázka je tam \"odjakstěživa\". Jejím úkolem není otestovat znalosti ohledně TA/TL. To se naopak zkouší už v úvodním testu a velmi zevrubně, nahoru i dolů. Toto se objevuje až při přechodu FO > SFO, kde to buď ví, nebo byl x-krát zjebán za špatně nastavený výškoměr.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#61738
Ano, test na FO obsahuje kompletní školičku co se týká veškerých základních pojmů.. proto u SFO se nic mazat nebude, ale při neznalosti se bude buzerovat (sám teda předpokládám, že s hodností SFO se to stát ani nemůže).

Dále bych rád poprosil piloty o to, aby připomínky s konkrétními testovacími otázkami směřovali přes mail (kontakty jsou na webu ohledně podpory), a tedy testovací otázky zde nezveřejnili. Děkujeme.
Uživatelský avatar
By CSA222
#61739
Přesně tak!

A tudíž pokládám relevantní dotaz hodný tohoto tématu!

Tedy hlásím se na zkoušky SFO-CPT
Uživatelský avatar
By ardnocz
#61757
Zatím se můžete přihlásit na předběžným termínu, ať se ví, kolik vás půjde.
Uživatelský avatar
By PavelS
#61763
Jako k té otázce:
Pokud je tam uvedeno \"V jaké výšce pilot resetuje na 29,92 (1013) ?\" a je tam jakákoliv hodnota, je ta otázka špatně položena a nelze ji zodpovědět.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#61764
[quote="PavelS"]Jako k té otázce:
Pokud je tam uvedeno "V jaké výšce pilot resetuje na 29,92 (1013) ?" a je tam jakákoliv hodnota, je ta otázka špatně položena a nelze ji zodpovědět.[/quote]

Jo samozřejmě, proto byla otázka upravena.
Uživatelský avatar
By CSA222
#61840
Ahoj, chci se jen zeptat ke těm zkouškám, jestli se budou konat, abych si udělal případně čas. Zatím jsou přihlášený tři piloti včetně mě.

MK
Uživatelský avatar
By ardnocz
#61852
Termín je většinou napevno zajištěn určitě den předem... No ve čtvrtek asi takhle: 1. nevím, zda to cpát zrovna do provozu, který tam bývá a za 2. by museli nejlépe souhlasit ostatní zkoušení + FČ jako dozor, neb ve čtvrtek dorazím později.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9