Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By CSA222
#61854
Rozumím, že to není jednoduchý nicméně budu doufát, že to v pátek vyjde.
Uživatelský avatar
By PavelS
#61946
Na zítře, tj. pátek se bohužel nenašlo dost ATC.
Jako náhradný termín navrhujeme Neděle, cca 07.02.10, od 20:00, kdy je garantováno TWR+APP+CTR.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#63851
Čtvrtek 25.3.2010 od 2000loc termín zkoušek.

Na termín se přihlašte na našem webu.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#64390
Pondělí 5.4.2010 od 2000loc termín zkoušek.

Je počítáno s Radimem Bradáčem. Dozor pravděpodobně Filip Červený.
By rc_czech
#69824
[quote="Roman Szotkovski"]Jestli tím probíraným licencovaným FO pilotem myslí amálka mou bytůstku, tak se musím ohradit. Dneska se mi totiž podařil teoretický testík na SFO. Ačkoli až na 5. pokus, tak i ten se počítá!

V kalendáři akcí ovšem zatím nejsou žádné zkouškové termíny, žádní další piloti zřejmě nemají nalítáno 30 hodin, anebo se jim nechce výš, možná mají problém s angličtinou (tady nechci nikoho zesměšňovat). Zajímalo by mě, kdy bude možno provést praktickou zkoušku - tedy jestli s tím mám počítat až po prázdninách, kdy se zase vrátí osazenstvo z řad pilotů k simulátorům, nebo napsat na jinou sekci fóra - prosím poraďte.

Čest[/quote]
Slozeni teoretickeho testu (obecne) je jen "vstupenkou" do povysovaci procedury. Po testu nasleduji "sezeni" i instruktorem a pak inspekcni let, po kterem instruktor rozhodne, zda je uchazec pripraven na vykonani prakticke zkousky (ktera se tak stava jen tresnickou na dortu).
Uživatelský avatar
By ardnocz
#69828
Tímto bych rád apeloval i na to, aby si každý uchazeč přečetl požadavky pro svou hodnost, kde mimo jiné je uvedeno, jak celá procedura vypadá.
Uživatelský avatar
By Filipos
#69917
Zítra, tj. neděle 18. července od 20:30 loc se uskuteční praktická zkouška Ondřeje Kurce na hodnost SFO.

Vážené pilotstvo, přijďtě zkoušku řádně podpořit a vyrobte provoz, pokrytí ATC je zaručeno. Případní další zájemci o povýšení, kteří byli svými instruktory uznáni za dostatečné, se mohou po domluvě taktéž zúčastnit.
By Roman Szotkovski
#69920
Já vyrobím \"nějaký\" provoz. Vzhledem k tomu, že ta zkouška je psaná od 20:30, tak si na tu dobu naplánuju tradiční výlet do Bratislavy. Snad tam Jozef bude. A jestli nebude, tak je to stejně jedno. Včera jsem letěl do Amsterdamu, že se zúčastním toho eventu do Vídně, ale jaksi mi to překazila silná bouřka, co se přehnala na trojmezí. Doufám, že se stejná bouřka nezformuje taky dnes při té doufejme povyšovací zkoušce.

Takže já se svým tradičním defaultem B738 budu kolem osmé večer připravovat let do Bratislavy na Ruzyni.
Počítám s tím, že stihnu i zpáteční let do Prahy, takže vzdušný prostor zahustím :-)

Osobně bych taky rád dělal zkoušku, ale to bych nejdřív svého instruktora nesměl slušně řečeno naštvat :-(

Já až se naučím s Wilco B734 startovat motory a používat FMC, tak možná bude mít smysl bavit se o nějaké mé zkoušce na SFO. Do té doby budu zkoušky jenom podporovat svým provozem.

Čest
Uživatelský avatar
By Pavel
#69925
Nic proti tobě, ale přístup \"naplánuju si do EHAMu po RNAV tratích, v LKPR si v klidu nechám dát RNAV SID a pak to letím \"tak nějak\" s tím že \"on tam je řídící, tak se o mě postará, přece vůbec nevadí že letím po trati na kterou defakto nesmím\" mi přijde docela absurdní i na F/O... :) problém je v tom, že se to na vatsimu vyskytuje docela často, jen za včerejší večer takto nádherně letěli 2 piloti :(
By Roman Szotkovski
#69926
Na to musím reagovat:

Normálně používám default GPS z FSX - tam jde naplánovat SIDy a STARy docela přesně. Dříve jsem používal k označení výbavy letadla simple RNAV a bylo to celkem OK - tedy než mě na to upozornil instruktor. Teď tam mám na jeho doporučení jen DME a transpondér s módem C. Připadá mi to nefér, že ve Squawkboxu zkrátka není něco mezi DME a Simple RNAV - prostě default GPS - takhle je v tom guláš a každý řídící k tomu potom přistupuje podle svého uvážení. Jedni mě pošlou do háje, druzí mi dají instrukce ať letím k tomu a tomu bodu, zeptají se, jestli jsem se svou výbavou schopen, a pak je ještě třetí sorta řídících, co s touhle výbavou mají zkušenosti a dobře vědí, jaké jsou moje možnosti. Já nijak nezpochybňuju fakt, že pokaždé, co letím s defaultem, dělám chybu - jednou je označení výbavy podhodnocené, podruhé zase nadhodnocené. Tohle lze vyřešit pouze tím, že budu lítat s letadlem co má FMC - tedy plně RNAV. Jenže já rád lítám s defaultem - a tak to prostě během toho letu bude vypadat :) Pro GPS není problém letět RNAV.

Mimochodem včera v Amsterdamu to nebyla katastrofa, jak sis možná myslel - ono někdy jsou řídící rádi, a někdy ne - v mém případě byli rádi, že mají při nízkém provozu práci :) Už od NORKU jsem dostal vektor, sice jsem to trošičku přehnal s bržděním - a tak mi dal APP jeden vyčkávací okruh, abych před sebe pustil někoho, kdo nezpomalil pod předepsanou rychlost. Měl jsem zpomalit z 220 na 180 - a já letěl chviličku 160 - a tak přišel čas na vyčkávací okruh vzhledem k dalšímu letadýlku, co letělo za mnou. Pak nastal menší chaos, když jsem uvolnil runway 27 - Ground si právě dával 10 minutovou přestávku :) a tak jsem pojížděl na stojánku pochopitelně bez výslovného povolení a navíc podle vlastního uvážení, což v takovém případě dělám jen nerad. Let zpátky už byl v pozdních nočních hodinách - akorát jedno KLM se právě vrátilo, tak jsem kolem půlnoci letěl s 70 uzlovým větrem v zádech domů.

Ono když je v poznámkách napsáno default FSX GPS navigation - tak by měl ATC už vědět, že jsem schopen i víc, než jen od VOR k VOR. Jinak by to asi nebyl člověk na správném místě, ne?

Čest
Uživatelský avatar
By PavelS
#69927
[quote="Roman Szotkovski"]
Ono když je v poznámkách napsáno default FSX GPS navigation - tak by měl ATC už vědět, že jsem schopen i víc, než jen od VOR k VOR. Jinak by to asi nebyl člověk na správném místě, ne?

Čest[/quote]

Nehodlám řešit ideologii k tomuto, ale :

a) se do poznámek nedívám
b) letadlo je pro men buď RNAv bez dalšího a nebo je NONRNAV - dostává nemilosrdně vektory. žádný vymoženosti typu GPS nehraju.
Uživatelský avatar
By Filipos
#69928
[quote="Roman Szotkovski"]Ono když je v poznámkách napsáno default FSX GPS navigation - tak by měl ATC už vědět, že jsem schopen i víc, než jen od VOR k VOR. Jinak by to asi nebyl člověk na správném místě, ne?

Pro GPS není problém letět RNAV.
[/quote]

To je právě ten problém, samotnou GPS prostě k RNAV použít nelze. A už vůbec ne tu defaultní (která mimochodem ani neobsahuje ty fixy, které je nutné k RNAV v databázi mít). Ty jsi s defaultem zkrátka jen non-RNAV.

Tímto diskusi na toto téma v tomto vlákně uzavírám, pokud k tomu máš nějaké přípomínky, klidně založ vlákno nové a probereme to tam.
By Norman Ramsey Briggs
#71117
[quote="Roman Szotkovski"]Jinak by to asi nebyl člověk na správném místě, ne?[/quote]

To chceš říct, že PS, ketrý výborně zvládá silný provoz a ještě u toho nové piloty, kteří ale o výuku mají zájem, něco naučí, není na správném místě, protože nečte slátaniny, které si do poznámky píšeš? To, že jsi FO ČSAv opravdu nikoho nezajímá a napsat, že řídící jsou rádi, že jim děláš práci, no to je asi jako je uklizečka ráda, že se pes podělá do půlky chodby a ona má co uklízet.

Jinak samozřejmě ten, kdo není na pravém místě, jseš ty, protože nesimuluješ, ale hraješ, viz jak jsi mi napsal, že si lítáš jak chceš, zvlášť, když není ATC.
Uživatelský avatar
By Čondra
#71131
Ano, Roman je \'\'hardcore Call of Duty\'\' pilot. jeho způsob, že mě dožene, mě se může TCAS po*rat. A on z toho má srandu?
By Norman Ramsey Briggs
#71133
Já nevim, co tu dělá, ať si jde hrát ňáký pseudohry s cílem rozstřílet Pearl Harbour.
By oupa
#71136
Pánové, já myslím, že to již jako off-topic celkem stačilo, dejte si na sebe ICQ a můžete to rozebrat tam. Tady to bude zřejmě pročištěno.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#71140
Obrázek

Vážení piloti, přijďte dnes přispět svým provozem praktické zkoušce CSA776 Pavla Zemana na hodnost Senior First Officer.

Začátek akce: 2000loc LKPR.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9