Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#71204
Obrázek

I dnes žádáme piloty, aby vytvořili provoz v okolí Prahy během praktické zkoušky pilota Czech Airlines Virtual. Adeptem na hodnost Senior First Officer je zahraniční pilot CSA684 Luca Rossi. Začátek opět ve 2000loc.
By Dagger
#73056
Zdravím. Je možné teoretickou zkoušká (zajímá mě FO) udělat bez pozdějšího letu s instruktorem (a samozřejmě bez povýšení)?

Jde mi o to zkusit si, zda na to mám teoreticky a ještě pilovat praxi....
By oupa
#73057
Ano, nově to tak je. Platný teoretický test je podmínkou pro žádost o povýšení, ale zda ji podáš, je pouze na tobě.
Uživatelský avatar
By Filipos
#73058
Nicméně bych ti rozhodně doporučoval, abys do toho šel se vším všudy. Vždyť instruktoři mají právě toto za úkol - pomáhat nováčkům pilovat krom jiných věcí i praxi. Rádi tě uvidíme :)
By Dagger
#73059
Fajn, já to tak nějak pochopil, ale nebyl jsem si jist. Dík :)

edit: No dobře, uvidíme jak budu mít čas.... :)

Každopádně stále mám problémy s visual app.
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#73065
Po úspěšném složení teoretického testu na FO ti bude přidělen instruktor a ten to s tebou jistě vypiluje, když máš zájem(musíš to samozřejmě připomenout). A když nepujdeš touhle cestou, stačí napsat na help@csavirtual.cz a některý INstruktor se tě ujme.
By Dagger
#73067
Tak když jsou všichni tak ochotní, tak jakmile budu mít víc času, tak se na to vrhnu :)
By oupa
#73071
[quote="SenorAmigo"]Po úspěšném složení teoretického testu na FO ti bude přidělen instruktor a ten to s tebou jistě vypiluje, když máš zájem(musíš to samozřejmě připomenout). A když nepujdeš touhle cestou, stačí napsat na help@csavirtual.cz a některý INstruktor se tě ujme.[/quote]

Pouze upřesním, automatické přidělení instruktora není navázáno na splnění testu, ale na žádost o povýšení.
Uživatelský avatar
By Filipos
#73090
Jo, to zní dobře. Hlavně si nachystej QRH :)
By Dagger
#73417
Zdravím, přes týden nereaguje instruktor Rosťa Červenovskýna žádost o povýšení (vygenerováno automaticky) na FO. I podle posledních letů či příspěvků ve foru usuzuji, že bude asi v tuto dobu někde jinde, než ve vzduchu.

Mohu tedy požádat o jiného instruktora?

(P.S. - dnes mám odpoledne čas)
By oupa
#73418
Podle přezdívky lze těžko usuzovat o koho se jedná.
Měl bys tedy
a) podle pokynů urgovat Rosťu
b) napsat rovnou na help@csavirtual.cz s uvedením jména a čísla pilota, a volný instruktor se tě ujme.
c) upravit si profil na tomto fóru aby zobrazoval celé jméno

Protože RČ je aktuálně zaneprázdněn a piloti se mu přidělovali omylem, můžeš přeskočit na bod b)
By Dagger
#73420
Věř tomu nebo ne, ale opravdu jsem si s tím tu práci dal a zjistil o koho se jedná a vyhledal jsem si poslední příspěvky i lety. :)

Píšu na mail, díky ;)
Uživatelský avatar
By roadmonster
#74304
Mohl bych ČSAv staff navrhnout zamyšlení nad možným přehodnocením očíslování testovacích / zkušebních letů? Volačka CSA9999 sice bezpochyby vypadá velmi pěkně a každý na radaru vidí, že jde o TEN let, nicméně slyšet PB někdy před měsícem volat donekonečna síesejnajnrnajnrnajnrnajnr mi přišlo jako docela zábavná věc... až než jsem minulý pátek schytal Romana na LKPR_GND a dával mu povolení :D

- mám pocit, že jsem za těch pár minut řekl víckrát najnr, než v dosavadním životě.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#74309
Testovací či zkušební let je podmíněn číslem letu, nikoliv volačkou, ta je volbou pilota.
By oupa
#74310
U ČSAV platí, že volačku si každý určuje sám a nemusí se shodovat s číslem linky. Pro lety 9999 bych všem doporučil používat svoje číslo pilota. Stejně tak 8888. Stejný systém ale umožňuje, že si volačku CSA9999 dá člověk letící linku OK0032 :)

Vyzývám všechny, buďte ohleduplní k řídícím letového provozu a volte pouze jednoduše vyslovitelné a zapamatovatelné volačky!
Uživatelský avatar
By Pavel
#74311
Mě to náhodou docela bavilo :) Aspoň než jsem vyslovil volačku tak jsem si stih rozmyslet co chci říct, doplnit flightstrip, najít mapu, uvařit kafe a odskočit na wc, bych to nehrotil :)
By Roman Szotkovski
#74315
máte pravdu,

ta povinnost mít čtyři devítky byla pouze vztažena na číslo linky. Pro příští kontrolní let už budu mít svou obvyklou CSA593. Jinak to vyslovování najnrnajnrnajnrnajnr utnul approachník, už ani nevím, kdo to byl - použil spojení CSA niner triple niner.

Jednoduše to jde vyslovit i CSA9999 - tedy sí es ej kvadruple najnr (čé es á čtyřdevítková) :-DD

Roman
Uživatelský avatar
By Radizz
#74316
To byl DEP (já). :P Ano přátelé, jednoduchá řešení jsou nasnadě. :)

Sí es ej niner tripl niner...
Uživatelský avatar
By roadmonster
#74319
[quote="Radizz"]To byl DEP (já). :P Ano přátelé, jednoduchá řešení jsou nasnadě. :)

Sí es ej niner tripl niner...[/quote]

Jako tohle známe i my studenti, ale na Romana jsem to použil jednou, načež zjebán dozorem, že berličky "triple" ve výcviku nesmím používat... :O
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9