Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
#109306
Tak pokud se nemýlím toto nepůjde..... ani kdyby jsi si to koupil, jestliže jsi FO a koupíš si let musíš to být let v rámci CR/SR. Jestliže jsi SFO a koupíš si let, musí to být v rámci EU + středomoří. Jinak to nepůjde ;) Jestliže máš hodnost nížší než CPT a chceš si zaletět do KJFK, můžeš, ale nebudou se ti započítávat hodiny. ;)
#109309
[quote="Směrnice ČSAv"]
3.8.1 Pilot má dostatečnou hodnost, opravňující ho daný let provést. [/quote]
Čili linku 5054 letět nemůžeš, notabene můžeš ale bez hodin. KJFK jako takový s hodina můžeš zaletět jako CSA9999 po schválení instruktorem, což ale víš.

Nebo to chvilku nechat nedolítaný zamakat na teorii, udělat testy a můžeš si tam lítat do alelůja :)
#109311
[quote="JKol"][quote="Směrnice ČSAv"]
3.8.1 Pilot má dostatečnou hodnost, opravňující ho daný let provést. [/quote]
Čili linku 5054 letět nemůžeš, notabene můžeš ale bez hodin. KJFK jako takový s hodina můžeš zaletět jako CSA9999 po schválení instruktorem, což ale víš.

Nebo to chvilku nechat nedolítaný zamakat na teorii, udělat testy a můžeš si tam lítat do alelůja :)[/quote]

Linky OK9999 jsou treninkove linky, tedy urceny k treninku, nikoliv k 10 hodinovym letum.

K tomu, aby sis mohl zaletet destinaci podle sveho uvazeni slouzi prave linky OK8888 - OnDemand. K tomu, aby se linka zapocetla, je pak mit potrebne opravneni (hodnost).
#109810
Ahoj vespolek... Je to jenom u mě nebo vám taky na hlavní stránce nefungujou ATIS okna u všech 4 letišť? Kliknu na letiště a otevře se pod tím jenom centimetrovej bílej rámeček bez textu...
#109811
[quote="OK976"]Ahoj vespolek... Je to jenom u mě nebo vám taky na hlavní stránce nefungujou ATIS okna u všech 4 letišť? Kliknu na letiště a otevře se pod tím jenom centimetrovej bílej rámeček bez textu...[/quote]

Předpokládám, že se data brala z atis.tovara.cz a ten je zrušen. "Může za to Zeman!" :D
#109817
[quote="ok-jar"]Tomu se říká lenost použít těch pár zkratek ? .msg , .com , .metar ..... Qvákbox i fsinn je stále uměj. :)[/quote]
To používam :p ale třeba RWY in use ti to neřekne na 100% zvlášť když na LKPR fouká z boku dráhy 12/30...
#109846
[quote="marenadl3"]Jaktože web ČSAv mě neustále odhlašuje a pro zkouknutí mapy letů, resp. zobrazení toho, kdo letí, se musím opětovně přihlásit? Dělá to více lidem.[/quote]
Souhlas - mě to dělá taky...
#109874
Já nevím, ale když vás explicitně požádám, abyste mi detaily poslali do mailu, abych to s vámi jednotlivě mohl začít řešit, je to tak těžké pochopit a vyhovět? Tak to potom pardon.
#109884
[quote="oupa"]Já nevím, ale když vás explicitně požádám, abyste mi detaily poslali do mailu, abych to s vámi jednotlivě mohl začít řešit, je to tak těžké pochopit a vyhovět? Tak to potom pardon.[/quote]
Jaké detaily? To na mail prostě musí jít nutně úplně to samé, co jsem napsal tady? :)
Prostě nás to furt odhlašuje, jaké detaily chceš, když žádné nejsou? :)
Vše, co je, jsem napsal tady. A nevím, proč to nestačí tady, ale + na mail.
#109890
[quote="marenadl3"][quote="oupa"]Já nevím, ale když vás explicitně požádám, abyste mi detaily poslali do mailu, abych to s vámi jednotlivě mohl začít řešit, je to tak těžké pochopit a vyhovět? Tak to potom pardon.[/quote]
Jaké detaily? To na mail prostě musí jít nutně úplně to samé, co jsem napsal tady? :)
Prostě nás to furt odhlašuje, jaké detaily chceš, když žádné nejsou? :)
Vše, co je, jsem napsal tady. A nevím, proč to nestačí tady, ale + na mail.[/quote]

Marku, cetl jsi poradne, co Vlada napsal? Chtel od Vas , aby jste mu to poslali na email a to z toho duvodu, aby s vama mohl resit dalsi veci a eventuelne najit problem. Kdyz to bude tady v tomto vlaknu, tak ho zahltite a ztrati se v nem podstatna informace, pokud by se prislo , cim to je, tak vysledek se muze publikovat, ale jestli si mas napr. Stahnout nejakou aktualizaci nebo neco odinstalovat a znova nainstalovat tu byt nemusi, protoze kazdy muze mit malinko jiny problem.
#109922
Naštěstí to již jinému pilotovi došlo, popsal mi problém, že jsem dokázal i já pochopit v čem vlastně spočívá a v tuto chvíli by to snad již mělo být, společně s dalšími problémy vyřešeno.
#110571
Zdravím, chci si na příští týden vygenerovat \"turnus\", jenomže Scheduler píše, že ve 40. týdnu už naplánované lety mám. Přitom jsem nic na ten týden negeneroval, nic v tom týdnu není. Co je za problém?
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37