Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By vojav
#112981
Já sem si to sltumil na minimum - akorát to otravuje při komunikaci
By Filip Blahout
#112983
Ano, prave proto, ze se to tluce to chci poslat do repraku a ne do sluchatek :) Jinak chapu, ze po chvili to asi opravdu omrzi :)
Uživatelský avatar
By Pavel
#112984
Šemík jde do defaultní zvukovky ve windows. Tedy nastav si to kam chceš aby šlo jako default zvukovku. FSku pošli taky tam, a voice z vatsimu do druhé, kde máš sluchátka.

PB
Uživatelský avatar
By dan21
#113175
Ahoj,

mohl by se, prosim, nekdo kouknout na semika a ivao? Uz dva mesice mi to nezaznamenava pripojeni k siti. Info v profilu vyplneno spravne.

a pripadne i zvalidovat me dva posledni lety (EDDF-LKPR a LKPR-EGKK)...

diky

dan
By oupa
#113176
Ano, bohuzel IVAO validace nefunguje, resim to s administratory IVAO uz asi mesic.
Pozadat o rucni validaci muzes sam, v detailu jednotliveho letu.
By tonda1
#113510
Ahoj, poradíte, proč mám v Šemíkovi ztemnělé LOAD VATSIM (i když jsem v FS 2004 na LKPR a jsem připojen k VATSIM, mám tam odeslán letový plán)?
LOAD IVAO je sice aktivní, ale po kliknutí, i když jsem připojen na IVAO, tak hlásí Pilot not found on network.
By oupa
#113513
Verifikace IVAO nefunguje.
Pokud máš správně vyplněné v profilu pilota svoje Vatsim ID a přesto je v Šemíkovi tlačítko stále disablované, zkus se v Šemíkovi odhlásit a znovu přihlásit. Když to nepomůže, napiš mi.
By tonda1
#113514
LOAD VATSIM mi už funguje. LOAD IVAO ne, ale jestli to dobře chápu, to nemám řešit. Dosud jsem létal jen na IVAO a let na IVAO mi nebude \"uznán\"?

Zkusím to tedy na VATSIM. Pokud chci letět uznatelný let na def B 737 z LKPR to LKMT, nebo LKTB, jaký konkrétní mám vybrat a kdy ho mohu letět, jsem FO?

Při každém spuštění Šemíka se mi nabízí stažení nové verze 47 Šemíka. Když ji stáhnu a rozbalím, tak je tam csav_semik.exe a když ten soubor spustím, tak se objeví hláška Inicializační metoda typu SEMIK1.......Nelze načíst soubor nebo sestavení.......Konec trasování zásobníku....
Tedy verze 47 nelze nainstalovat, ale ta původní funguje, jen se mi stále nabízí to stažení.
Uživatelský avatar
By CSA075
#113515
[quote="tonda1"]LOAD VATSIM mi už funguje. LOAD IVAO ne, ale jestli to dobře chápu, to nemám řešit. Dosud jsem létal jen na IVAO a let na IVAO mi nebude "uznán"?

Zkusím to tedy na VATSIM. Pokud chci letět uznatelný let na def B 737 z LKPR to LKMT, nebo LKTB, jaký konkrétní mám vybrat a kdy ho mohu letět, jsem FO?[/quote]

Let si muzes vybrat jakykoliv z nabidky letu pro FO.
By oupa
#113517
Od verze 44 nejsou podporována Windows XP, nemůže to být tvůj případ?
Uživatelský avatar
By Stanislav Pour
#113867
ono může být velké googlování k ničemu, na test je tak málo času že člověk, který nemá v hlavě alespoň půlku otázek tak nemá šanci. Kritérium max. 1-2 otázka/y blbě v každém bloku je taky těžký. Já osobě obvykle dělám testy CPT na po 3. Je to docela záhul a vůbec po poslední změně :-) K tomu se přidává stres a pak člověk dělá i chyby nad kterýma kroutí hlavou. Pravdou zůstává, že kdo udělá CPT zkoušky u ČSAv nemusíme se bát, že by udělal někde po světě větší ostudu při on-line letech. Po Evropě to bez AJ nejde a když člověk letí třeba do USA tak je nutná angličtina na velmi dobré úrovni, protože amíci nechápu, že někdo neumí anglicky, a chtít vše opakovat 3x nejde :)
Uživatelský avatar
By Datum13
#113883
[quote="Stanislav Pour"]ono může být velké googlování k ničemu, na test je tak málo času že člověk, který nemá v hlavě alespoň půlku otázek tak nemá šanci. Kritérium max. 1-2 otázka/y blbě v každém bloku je taky těžký. Já osobě obvykle dělám testy CPT na po 3. Je to docela záhul a vůbec po poslední změně :-) K tomu se přidává stres a pak člověk dělá i chyby nad kterýma kroutí hlavou. Pravdou zůstává, že kdo udělá CPT zkoušky u ČSAv nemusíme se bát, že by udělal někde po světě větší ostudu při on-line letech. Po Evropě to bez AJ nejde a když člověk letí třeba do USA tak je nutná angličtina na velmi dobré úrovni, protože amíci nechápu, že někdo neumí anglicky, a chtít vše opakovat 3x nejde :)[/quote]

hele Stando nepatri tohle nahodou do jineho prispevku;)
Uživatelský avatar
By Datum13
#118737
pri vcerejsim letu LKPR-EGLL po kliknuti na LOAD VATSIM to nacetlo vsechny data i samotny OK1412 a pri kliknuti na board flight to hodilo hlasku neco jako not valid IATA flight a proste semika neslo pouzit
By oupa
#118751
[quote="Daniel Tuma"]
pri vcerejsim letu LKPR-EGLL po kliknuti na LOAD VATSIM to nacetlo vsechny data i samotny OK1412 a pri kliknuti na board flight to hodilo hlasku neco jako not valid IATA flight a proste semika neslo pouzit
[/quote]

Bohuzel, tento let byl spatne vlozeny do letoveho radu, Semik je v tom zcela nevinne.
Uživatelský avatar
By JKol
#118763
Vláďo, až budeš vydávat novou verzi Šemíka, mohl by jsi prosím zvednout maximální výšku pro let na local QNH na 19500ft? v MMMX kde je TL195 to hází incident. Díky
By oupa
#129529
Nová verze Šemíka obsahuje kromě opravy aircraft_type pro PB také o něco odlišné řešení problému opětovného připojení k simulátoru. Pokud se vám dříve Šemík odpojoval, nebo jste restartovali simulátor "za letu" a chtěli pokračovat, uvítám info, zda se s novou verzí situace zlepšila (mě se tento problém nikdy nepodařilo uměle vyrobit). Výhledově bych se pak mohl dostat i dalším úpravám.

Dále jsou zdrojáky Šemíka od teď k dispozici na GitHubu, kdyby snad chtěl někdo přispět k vylepšení (nebo založit konkurenční aerolinku).
Uživatelský avatar
By marenadl3
#130991
[align=center]V posledních dnech Vláďa měnil nastavení serveru. V této souvislosti po spuštění Šemíku může vypadnout hláška:

"Missing or unsupported parameter 'auth_method' ".

Situaci lze vyřešit: záložka Settings -> API -> dodat na odkazu httpS://www.csavirtual.cz :)

Konec hlášení.[/align]
Uživatelský avatar
By CSA070
#132495
Zdravím, chtěl bych se zeptat, Šemíka jsem doteď normálně používal, ale dnes se mi začala objevovat tahle hláška, že nejde navázat SSL/TLS spojení. Nejsem si vědom, že bych něco zásadního na kompu mělnil, pouze pravidelně aktualizuji OS. Netušíte někdo, jak to ve Win10 vyřešit? Není např. prošlý certifikát na serveru?

Semik.log
...
[25.04.2020 7:41:05] Application started - build 50
[25.04.2020 7:41:05] Microsoft Windows NT 6.2.9200.0
[25.04.2020 7:41:05] SemikRequest : action : CheckVersion
[25.04.2020 7:41:05] SemikRequest : postData :
[25.04.2020 7:41:10] SemikRequest: Exception : System.Net.WebException: Požadavek byl přerušen: Nelze vytvořit zabezpečený kanál SSL/TLS..
v System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream(TransportContext& context)
v System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream()
v SEMIK1.Connector.SemikRequest(String post, String uri, String action, Boolean verbose)
[25.04.2020 7:41:10] CheckVersion: Exception : System.Xml.XmlException: Kořenový element chybí.
v System.Xml.XmlTextReaderImpl.Throw(Exception e)
v System.Xml.XmlTextReaderImpl.ParseDocumentContent()
v System.Xml.XmlTextReaderImpl.Read()
v System.Xml.XmlLoader.Load(XmlDocument doc, XmlReader reader, Boolean preserveWhitespace)
v System.Xml.XmlDocument.Load(XmlReader reader)
v System.Xml.XmlDocument.LoadXml(String xml)
v SEMIK1.Connector.ParseCheckVersion(String response)
v SEMIK1.Connector.CheckVersion()
[25.04.2020 7:41:10] Using saved authentication i areso@uxyzeraj
[25.04.2020 7:41:10] SemikRequest : action : GetLogin
Přílohy
SSL_TLS.jpg
Uživatelský avatar
By Pavel
#132496
Ahoj,
je trochu smutné, že tato informace není uvedena na webu CSAv ani zde na jejich fóru, nicméně na facebooku píšou:

PB
Přílohy
csav.PNG
Uživatelský avatar
By CSA070
#132497
Pavel píše:
25 dub 2020, 15:21
Ahoj,
je trochu smutné, že tato informace není uvedena na webu CSAv ani zde na jejich fóru, nicméně na facebooku píšou:

PB
Souhlasím, stačil by jeden krátký příspěvek tady na fóru :-\ . Moc díky ;)
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16