Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By Filipos
[quote="Filip"]1. Co je to negative a pozitive pitch limit? Jak jsou kritéria? Případně v jakých fázích letu se to projevuje...[/quote]

Každé dopravní letadlo má letovou příručkou stanoven maximální a minimální podélný sklon (u B737 je to třeba 20° positive, negative jsem nikde nenašel), který nesmí být v žádné fázi letu překročen. Stejně tak funguje i maximální příčný náklon. Bohužel, tato data se dost špatně shánějí, takže v Šemíkovi nejsou definitvní a dost pravděpodobně se budou ještě upravovat.
By Filip
[quote="Filipos"][quote="Filip"]1. Co je to negative a pozitive pitch limit? Jak jsou kritéria? Případně v jakých fázích letu se to projevuje...[/quote]

Každé dopravní letadlo má letovou příručkou stanoven maximální a minimální podélný sklon (u B737 je to třeba 20° positive, negative jsem nikde nenašel), který nesmí být v žádné fázi letu překročen. Stejně tak funguje i maximální příčný náklon. Bohužel, tato data se dost špatně shánějí, takže v Šemíkovi nejsou definitvní a dost pravděpodobně se budou ještě upravovat.[/quote]
Aha, tak pokud je to takto, tak je to jasné. Říkal jsem si jestli to třeba nehlídá, zda pilot v závěrečné fázi přistání, již nad dráhou, nějak prudce nepotlačuje atd..
dik
By Filip
[quote="rc_czech"][quote="Filip"]
3. Jaká akce aktivuje tu hlášku, která informuje cestující, že se letadlo nachází těsně před přistáním?[/quote]
Ivos se podiva z okna :D[/quote]

Hehe :D
By oupa
[quote="rc_czech"][quote="Filip"]
3. Jaká akce aktivuje tu hlášku, která informuje cestující, že se letadlo nachází těsně před přistáním?[/quote]
Ivos se podiva z okna :D[/quote]

Kupodivu je to v podstatě tak.

2. Ano. Druhá věc je, že na běžném ADSL s uploadem 512kbit bude samotné nahrání 200 - 300 kB obrázku trvat okolo 5 vteřin. 10 sekund mi přijde jako rozumné minimum.
By Jindra
[quote="rc_czech"]Spis bych mel poznamku k oznameni "Kratce pred vzletem" - tato hlaska je aktivovana rozsvecenim T/O svetel. Jenze pokud uz stojim na RWY, dostanu povoleni k T/O, readbackuju, zapinam svetla, rozjizdim se a nez to Ivos dokeca, tak uz jsem nahore. Navazal bych to spis rozsveceni STOBE, tzn. pri vstupu na RWY[/quote]
To by IMHO mělo být nechyba. Před vstupem na RWY by mělo být Strobe + Landing zapnuto (+ další samozřejmě).
By Filip
Ještě mám pár námětů...:
1. Jak je definováno \"TakeOffOverRotate\"?
Vzlet mi přišel zcela standardní, jen jsem za to trošku víc vzal. Kde jsem udělal chybu?

2. Těch -1500ft pod 1000ft AGL, je na zvážení, možná bych to posunul na -2000ft. U ils přiblížení to nehraje roli, ale u některých složitějších letišť se prudší klesání hodí. Pokud jsou na to v reálu nějaké předpisy, tak se nechám rád poučit.
:)
By Stanislav Pour
[quote="Filip"]
....
2. Těch -1500ft pod 1000ft AGL, je na zvážení, možná bych to posunul na -2000ft. U ils přiblížení to nehraje roli, ale u některých složitějších letišť se prudší klesání hodí. Pokud jsou na to v reálu nějaké předpisy, tak se nechám rád poučit.
:)[/quote]

Jo jo třeba v LOWI na dráhu 08 klesat pod 1000ft/m je docela složitý :)
By oupa
1. Je definováno v závislosti na letadle, ale pro všechna letadla v rozmezí 9 - 12 deg. Konkrétně pro jednotlivé typy
http://new.csav.cz/XML/SemikFleet.xml
2. Naopak, mám signály z odborných kruhů, že by se to mělo stáhnout až na -1000ft / min :)
By Filip
[quote="Stanislav Pour"][quote="Filip"]
....
:)[/quote]

Jo jo třeba v LOWI na dráhu 08 klesat pod 1000ft/m je docela složitý :)[/quote]
Tam se mi to přesně stalo... ;)

[quote="oupa"]1. Je definováno v závislosti na letadle, ale pro všechna letadla v rozmezí 9 - 12 deg. Konkrétně pro jednotlivé typy
http://new.csav.cz/XML/SemikFleet.xml
2. Naopak, mám signály z odborných kruhů, že by se to mělo stáhnout až na -1000ft / min :)[/quote]

Ad.1. Díky, už je snad jasné. Jinak jsem v rychlosti nahlédl do letového manualu a myslím, že stoupání po vzlezu může být klidně 15 deg. O rotation je psáno, že by nemělo být více než 2,5 deg./sec.

Ad.2. Tomuto nerozumím, takže do toho nebudu kecat. Jen -1000ft/min mi přijde už hodně málo, viz. LOWI.
By oupa
Ano, je to málo, ale je to zřejmě pro pohodlí cestujících. Pokud to v některých případech jde objektivně na úkor bezpečnosti, tak má prioritu právě bezpečnost.

Nebavíme se o stoupání po vzletu. Toto je úhel náběhu v okamžiku vzletu, nebo velmi těsně po něm.
By Filip
[quote="oupa"]...Nebavíme se o stoupání po vzletu. Toto je úhel náběhu v okamžiku vzletu, nebo velmi těsně po něm.[/quote]
Aha, ok. Tak to v tom případě sedí.
By Quit
Velký dík autorovi Šemíka. Je to opravdu skvělý soft plně srovnatelný i s jistým profi placeným addonem.
By oupa
No dík moc. Akorát teda nevím s jakým addonem to srovnáváš.
By oupa
Čte to pouze online. Pokud máš požadavek na přidání letadla do flotily, pošli upravené XML.
By CSA021
Ahoj, prosím mám malý dotaz jak vypadá ikonka Šemíka? Mě to stále dělá jen ten čtvereček, jako bych to někde ...
By CSA021
Mně se nevytvoří žádné trsátko, ale pouze čtvereček s modrým proužkem nahoře - klasické zobrazení pro exe soubory
By DngrsKuzle
Dneska na me semik vyplivl TakeoffOverRotate, MaxAllowed 9, mel jsem Pitch 9. Verze 29, ATR 72.
By Jouza
Ja s ATR mivam tuhle hlasku, ktery moc nerozumim:
Limit negative pitch (down) 9 deg was exceeded by19 deg
By DngrsKuzle
[quote="Jouza"]Ja s ATR mivam tuhle hlasku, ktery moc nerozumim:
Limit negative pitch (down) 9 deg was exceeded by19 deg[/quote]
to by znamenalo, ze jsi to pustil dolu s podelnym sklonem -28 stupnu
By oupa
Obávám se, že někdo opět špatně pochopil větu \"bugreporty na mail\" :)
Jestli jsi měl 9 a zahlásil incident, je to chyba.
By Jouza
Ve vypisu mam pich 10. Je to spatna vlastnost autopilota u ATR pri klesani v rezimu speed hold. Nastavim to, stahnu plyn no a kdyz to zacne klesat, tak na chvilku to s tim pitchem prezene, pak se to ustali v normalu. Vcera v LHBP byl docela frmol, tak jsem porad dostaval nejaky speed limit a jinak nez takhle tu rychlost uhlidat neslo, abych stihal vse okolo.
By ADIO man
Ahoj. Tak jsem dneska otestoval Šemíka. Je to super. Akorád se mi povedlo s B734 přerotovat- 11°. V SOPech je psáno že max pitch při t/o je 20°. Takže otázka zní to jaké výšky nesmím pitch víc jak 10° ? :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16