Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By Zdenda Linhart
#94236
Jak jste si již určitě po bouřlivých debatách všimli, nový systém hodnocení přistání se dovolím si říci osvědčil, a proto bylo přikročeno k hromadnému nadefinování TD zones na co nejvíce letišť. Aktuálně by měly být zóny nadefinované na všechna letiště v letovém řádu ČSAV.

Účelem tohoto příspěvku je vyhovět přáním na nastavení TD zones i na letištích mimo letový řád ČSAV, tedy především na těch, kam si například chcete naplánovat let \"on demand\" nebo let výcvikový. Stačí tedy napsat požadavek do tohoto vlákna, a bude vám vyhověno, aby váš naplánovaný let měl přistání vyhodnocené podle nové metodiky.

Aby se vaše žádosti neopakovaly popřípadě nebylo žádáno o již nadefinovaná letiště, použijte níže vložený odkaz, na kterém si můžete ověřit, zda má vámi vyhlédnuté letiště zóny již nadefinovány:

http://www.csavirtual.cz/cs/flight-ops/tdzones
By oupa
#94239
Jak vyplývá z příspěvku výše, TD zones budou pro nás spravovat Zdeněk Linhart spolu s Michalem Němcem.
By Zdenda Linhart
#94470
[quote="firlet"]A bude to nekdy videt ve statistikach ?[/quote]

Asi úplně nechápu Tvůj dotaz... Ve statistikách to vidět je, jsou-li zóny nadefinovány, přistání je vyhodnoceno dle nové metodiky... specifikuj prosím, co má být vidět ve statistikách?
Uživatelský avatar
By firlet
#94472
Ja jsem myslel v globalnich statistikach vsech pilotu. Kdyz rozkliknu kazdy let, tak tam samozrejme nove vidim LANDED IN TD ZONE, landing koeficient a tak, ale v mych statistikach to uz videt neni.

A nejaky porovnani vsech pilotu, kdo ma kolik LANDED IN TD ZONE, kdo pristava za pulkou rwy a tak ... tam to videt neni ...
By oupa
#94476
Radku, podle mě osobně to patří zhruba do stejné kategorie jako incidenty. Tedy bude to viditelné pro pilota, šéfpilota a instruktory, a ostatní (natož pak veřejnost), to zas tak zajímat nemusí. Samozřejmě lze případně zapracovat nějakou orientační tabulku těch dobrých přistání.

V osobních statistikách pilota by se to objevit mělo, jakmile budou zdroje (myšleno lidské zdroje ;)
Osobní statistiky je větší projekt, jehož by to mělo být součástí.
By Zdenda Linhart
#94477
[quote="firlet"]Ja jsem myslel v globalnich statistikach vsech pilotu. Kdyz rozkliknu kazdy let, tak tam samozrejme nove vidim LANDED IN TD ZONE, landing koeficient a tak, ale v mych statistikach to uz videt neni.

A nejaky porovnani vsech pilotu, kdo ma kolik LANDED IN TD ZONE, kdo pristava za pulkou rwy a tak ... tam to videt neni ...[/quote]


Aha, jo tak... Ale to pláčeš na špatným hrobě, tohle vlákno je pouze od toho, co má v nadpise, to já neřešim ;) . Něco už se řešilo, ale zatim pouze v náznacích :

http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic. ... 041#p94041
By radbrad4
#94490
[quote="oupa"]...a ostatní to zas tak zajímat nemusí...[/quote]

A já myslel že hlavní důvod, proč se to zavádělo, byl právě aby se měli piloti možnost srovnávat podle něčeho jiného, než je nic nevypovídající "landing rate"?
By oupa
#94491
Tím byla myšlena narážka na požadavek na zobrazení, když někdo přistane za půlkou rwy. To je podle mě údaj na úrovni incidentu, který taky vidí pouze pilot a instruktoři, a není důvod každý takový případ explicitně zobrazovat veřejně. A stejně jako u incidentů jako u celku, největší význam vidím v tom, že pilot je takto upozorněn systémem, že něco nedělá dobře a má možnost se tím zlepšovat.
Uživatelský avatar
By Schindler
#94507
Mně připadá, že asi Radim myslel vbudování do statistik všech pilotů, jak je třeba T/D rate tří nej a to samí s přesností a vydělo se, jak jsou 3 nejřesnější. Je to tak?
Uživatelský avatar
By JKol
#94513
Upřímě řečeno nechápu, k čemu by měla být další statistika, to sakra lítáte kvůli statistikám, aby ste se pak mohli koukat na svoje jméno a říkat si jak ste dobrý, nebo co?
Uživatelský avatar
By Radizz
#94517
U ČSAv jsem nikdy nebyl, takže se neodvažuju ani pípnout na téma jejich vnitřních vztahů. Obecně si ale myslím, že dokud je rivalita zdravá, tj. snažím se být pořád lepší a ti ostatní mě k tomu táhnou, není na tom nic špatného.

Takže pokud tu po téhle službě je poptávka, proč ne. ;)

Navíc ČSAv - pokud je mi známo - různě odměňuje své úspěšné piloty. Už jen z podstaty věci je potřeba stanovit nějaký objektivní kritéria.
By rc_czech
#94518
[quote="CSA544"]Upřímě řečeno nechápu, k čemu by měla být další statistika, to sakra lítáte kvůli statistikám, aby ste se pak mohli koukat na svoje jméno a říkat si jak ste dobrý, nebo co?[/quote]
Kubo podepisuju.
Hold musim vymyslet zebricek, ve kterem budu prvni :)
Uživatelský avatar
By mipeba
#94525
[quote="rc_czech"][quote="CSA544"]Upřímě řečeno nechápu, k čemu by měla být další statistika, to sakra lítáte kvůli statistikám, aby ste se pak mohli koukat na svoje jméno a říkat si jak ste dobrý, nebo co?[/quote]
Kubo podepisuju.
Hold musim vymyslet zebricek, ve kterem budu prvni :)[/quote]
Nene, první budu já!!! :D :D
Uživatelský avatar
By firlet
#94527
[quote="CSA544"]Upřímě řečeno nechápu, k čemu by měla být další statistika, to sakra lítáte kvůli statistikám, aby ste se pak mohli koukat na svoje jméno a říkat si jak ste dobrý, nebo co?[/quote]

Ze to pises zrovna ty, od tebe to fakt sedi (klidne vysvetlim pres chat, tady to rozebirat nebudu) Jestli to neni tak, ze se potrefena husa ozve a nekdo proste podrobnejsi statistiky kvuli necemu nechce :-)

Nelitam kvuli "statistikam", ale do virtual airline jsem se prihlasil proto, abych se neco naucil a online letani byla nejaka vyzva a ne jen bezhlave poletovani po svete.

A prave CSAV se mi libi pro statistiky, kdy clovek aspon trochu vidi, jestli je uplny ucho nebo ne a v cem se muze zlepsovat a to jak podle informaci od INS tak podle statistik na webu. A kdyz slysim piloty CSAv v eteru, tak jsou obvykle v komunikaci atd. o rad lepsi nez neVA piloti.
By oupa
#94530
Přátelé já tedy nevím o čem je \"spor\"... Již jsem potvrdil, že úprava statistik, jak osobních tak celkových, se chystá. Jediné, co jsem negoval, je nějaké eventuální zobrazování hříšníků nebo nepovedených přistání, což jsme tuším nikdy nedělali.
Uživatelský avatar
By firlet
#94531
[quote="oupa"]Přátelé já tedy nevím o čem je "spor"... Již jsem potvrdil, že úprava statistik, jak osobních tak celkových, se chystá. Jediné, co jsem negoval, je nějaké eventuální zobrazování hříšníků nebo nepovedených přistání, což jsme tuším nikdy nedělali.[/quote]

To co jsem psal se uz netykalo podoby statistik a CSAv - reagoval jsem jen na prispevek mr. Kolare ...
Uživatelský avatar
By Lapak
#97952
Existují tam nějaké limity, že když by byla AP_DIST opravdu moc vysoká, tak systém pochopí, že člověk nejspíš nepřistával na rwy se kterou systém počítá? Např. teď jsem přistával na 07L ve Frankfurtu, která ještě není ani na google mapách a csav mi spočítal AP_DIST asi na 3km před rwy, protože počítal s 07C.
Uživatelský avatar
By Lapak
#97954
:) Podle mě by stačilo, pokud výpočtem vyjde, že člověk přistál >1km před THR, tak prostě celej výpočet ignorovat jako kdyby pro daný letiště nebyly TD zóny. Žádný složitosti...