Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By mipeba
Tak zvláštní pocit jsem snad ještě nikdy nezažil. Bylo divné najednout QNH místo inHg a to ještě níž než 18000. Jako bych tu nebyl roky...
Takže já už jsem doma a organizátorům moc moc moc děkuji. Byly v USA místa kde jsem tlačil zpět slzu, která mi stékala z oka. Vzpomínal jsem na naše procházky po Washington mall atr.
Díky díky
By oupa
Za sebe můžu říct, že jsem neskutečně šťastný, že event proběhnul tak, jak proběhnul. Měl jsem původně dost strach, že poletím buď jen já, nebo pár dalších solitérů. Že se podařilo letět ve skupinách, že byla parta a dokonce jsme vyzkoušeli i VFR létání, to považuju za fantastický úspěch. Osobně mi to všechno dalo hrozně moc. Díky moc všem, kdo s námi lítali.
By Dagger
Musím se připojit. Bylo to strašně perfektní, přínosné, užitečné.
Doufám, že vyjde nějak hezky společně i ta cesta zpátky a že pro nás nachystá vedení ČSAv zase nějakou pěknou akci.

A díky taky zaslouží ti, co s námi nelétali pod volačkou ČSA, samozřejmě.
By firlet
Za me byla akce uplne super, poprve pro me v USA a vsechny mozne druhy letu a ATC, skoda jen, ze nemam jeste CPT ze bych se proletel i mimo itinerar.

Chtelo by to se domluvit a dat nejake lety i po Evrope hromadne az budou nekde nejakej ATC eventy - je to vetsi zabava ....

PS: dneska letime odkolika do CYHZ ?
By Dagger
Já až tak nějak před devátou.
By Zdenda Linhart
Takže mohu zahlásit, že CSA453 je již zpět v Evropě. Přelet byl proveden s Tu-154M, proto byla, vzhledem k doletu, zvolela jedna z nejkratších možností, a to trasa CYQX (Gander) - EINN (Shannon). Přikládám pár screenů z tohoto letu.

P.S.: Také bych rád poděkoval všem zůčastněným na USA tour, bylo to super. Snad si brzo něco podobného zopakujeme ;) .
By oupa
Návrh trasy pro navrátilce via CYHZ - BGSF (Kangerlussuaq Sönderström Fjord)
DCT YHZ J575 YQY J580 YAY CARPE 5953N MA W51 ISF
Vzhledem k délce bych vyrazil kolem 1800z, přeci jen 1500nm... Edit: nebo dřív?
Foukat by mělo celkem dobře: http://ibs.rlp.cz/ext/met/map/PWAB20EGRR.png
By Dagger
Pokud jste ještě neletěli, budu v 1800z schopen.
By oupa
Honzo my jsme neodolali a vyrazili už o hoďku dřív, tak vem toho Concorda, co jsi sliboval.
By vinil
Kdyz vzletnes ze St. Johns (CYYT), tak nas chytnes
By Dagger
Concorda nevlastním, tak já to nějak doletím zítra. ;)

Kdy poletíte dál? Zítra? Nebo ve středu?
By oupa
Chtěl bych dát ten Keflavík zítra, ať využiju víkend na ty delší lety.
By oupa
Kdo by mel chut tak BGSF - BIKF dnes v 1900z, driv mi to bohuzel nevyjde. Anebo jako perlicku dame BIAR, mame ho v letovem radu :)
By Dagger
Přizpůsobím se s destinací, 1900z vyhovuje.
By oupa
Je jista pravdepodobnost ze to nestihnu vcas, ale na tuty poletim.
By oupa
V rámci cesty zpět se budeme ve středu pokoušet dobýt Isafjordur BIIS, tak kdo by se chtěl přidat, je vřele vítán.
By Dagger
A co, tam dát jenom nějaký low pass a rovnou to hnát do Keflavíku?
Tím by se pro mě řešil problém stroje.
By vinil
myslis low pass do te skalni steny na konci drahy, jak jsme se o ni bavili? ;-)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12