Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By mipeba
#115141
Kdo v poslední době dělal teoretický test na CPT?
Co na to říkáte?
Samozřejmě se přizpusobím a vše se doučím, ale přijde mi to hodně přitažené. Některé otázky jsou tak odborné a v reálném světě chápu, že je piloti musí znát. Ale v naší \"hře\"...
Záměrně neříkám ani o čem ty otázky jsou... abych něco neprozradil.
Uživatelský avatar
By CSA075
#115142
Ahoj Michale,

jak jsi poznal, doslo k obmene otazek ( rozsireni ) na hodnosti SFO a CPT, tto chvili pouze v kategorii navigace a meteo, doslo k rozsireni, protoze spousta pilotu si otazky jiz podle starych testu jen opakovala. Doslo k tomu take z duvodu vice se naucit k urcitym tematum a zaroven jsou otazky vice zamerene na veci, v kterych piloti delaji pri kontrolnich letech nejvice chyb.
Uživatelský avatar
By Schindler
#115144
Souhlasím s tím, že by měl mít pilot nějaké kvality, ale nepřipadá mi, že by z toho měli dělat ATPL nebo něco podobného - Michale, je to pár týdnů/měsíců zpět a taky jsem to nedal.
Uživatelský avatar
By mipeba
#115168
Nechci prozrazovat ani přibližný obsah nových otázek, proto se mi těžko reaguje.
Ale netuším, k čemu mi ty znalosti na VATSIMu budou a už vůbec nevím jak bych při těchto \"záležitostech\" mohl dělat chybu při kontrolním letu.
Aby měli všichni aspoň trochu představu, tak je to otázka stejně \"nesmyslná\" jako třeba umístění vypouštěcího ventilu wc.
By oupa
#115170
Michale, tak to neprozrazuj, napiš instruktorům do mailu, pokud je to konkrétní otázka, která je \"mimo\". Obecně, jestli se nějakou úpravou vychýlila rovnováha mezi zábavou a prudou někam do neúnosné polohy, tak je potřeba se tím zabývat. A ařešit ať už revizí otázek, nebo doplněním studijních materiálů.
Uživatelský avatar
By Datum13
#115171
Take si myslim ze nektere otazky jsou az moc narocne, preci jenom je to pro nas zabava a mela by byt hranice mezi virtualem a realitou. Hodne otazek je prevzato z ATPL zkousek. Muj prvni CPT sem delal jeste za starych otazek....samozrejme neuspel, nasledujici jiz byl s novymi otazkami a pomalu sem dostal infarkt. Nakonec se mi podarilo uspet na treti pokus. Rad bych znovu apeloval na audio otazky, predpokladam ze je to z LiveATC, LiveATC streamuje ze scaneru takze ta kvalita prenosu neni 100% nehlede nato ze v realu pokud nerozumim muzu se zeptat jeste jednou, nerikam ze vsechny audio jsou spatne ale vim rozhodne alespon o jedne ;)
Uživatelský avatar
By kopcimek
#115223
Vždyť to nemusíte dělat. Kdo se to chce naučit, naučí se. Aspoň nám to všem ne-ATPL lidem rozšíří obzory. Všichni prskáte, že je to těžký a máte pravdu. I instruktoři (ano, děláme každej rok CPT teorii) je dělali na třikrát, na čtyřikrát.

Proto to děláme, rozšiřujeme si vědomosti, učíme se nový věci.

A propos\', hodiny na VATSIMu se vám připočítávají tak jako tak, o společenskou prestiž jistě nepřijdete. A pokud jste líní tomu věnovat trochu času a naučit se na CPT test s klidem se dá dobře lítat i SFO :)

PP
Uživatelský avatar
By mipeba
#115414
studuji a studuji...
jen když jsem teď SFO a vybírám si linky pro SFO, tak se mi to stejně nepočítá... je to správně nebo je někde chyba?
Uživatelský avatar
By Datum13
#115415
Michale mas na ČSAV SFO a když letáš tak se ti nezapočítává ? Nemáš problém s semikem?
Já nemám zadnej problem
By oupa
#115416
Michale sorry, ty ale nejseš SFO (nevím, kde to PP vytáhl :)). Ty jsi přece pořád CPT, akorát s neplatnou licencí. Změnit to jde, pokud chceš, ale ne automaticky. S něčím takovým, jakože by CPT nezvládali obnovit licence, se jaksi nepočítalo, protože to až dosud byla vesměs formalita.
Uživatelský avatar
By mipeba
#115418
a vzhledem k tomu, že to již není formalita (a je to opravdu těžké), šlo by to nějak naprogramovat?
Vždycky se doučím, to co jsem měl v testech špatně a něco navíc, co si myslím bude hodit... a zase čekám 10 dní na nový test...
to bych 10 dní \"nemohl lítat\"
nechci se nikoho dotknout, ale myslím, že nové testy tak \"přibzdí\" víc kolegů
Uživatelský avatar
By Datum13
#115419
Michale já mám zkoušku udelanou už v únoru ale chybí mě praktická a než ji udělám tak už abych dělal teorii znova :)
Nenarazim na INS, proste nebyl čas trénovat :(
By oupa
#115420
V administraci lze komukoli přidělit jakoukoliv hodnost. Předpokládám, že nebude problém, když jsem ti teďka nastavil SFO na 3 měsíce. Pro sichr si můžeš udělat SFO test :)
Pro ostatní, kdo by měli stejný problém, pište na firemní mail buď mě nebo šéfpilotovi.