Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By vojtech2000
#127793
Vážení piloti,

Po dlouhé době bychom Vás chtěli srdečně pozvat na event, který se koná ku příležitosti výročí založení ČSA. Tento event se bude konat ve čtvrtek 6. října 2016. Event se nazývá "CzechItal Citylink", čili jak už název vypovídá - je přednostně určen pro lety spojující tyto dvě evropské metropole.
ATC pokrytí zajištěno.

Těšíme se na vás!

Obrázek
By Araneus
#127794
Vojto, tenhle event patří do někam sekce ČSAv, nikoli sem. Tohle je vlákno pro eventy, které jsou pro určeny všem pilotům a které jsou oficiálně organizovány jedním nebo více VACCy. Navíc ještě poznámka "ATC pokrytí zajištěno" je hrozně zavádějící. Za VACC-CZ zatím pokrytí ATC zajištěno není na žádné pozici. Čímž samozřejmě nevylučuju, že se někdo časem bookne, ale zatím není ani nikdo booknutý, ani nikdo neslíbil, že bude schopen řídit.
By oupa
#127795
Já se teda omlouvám, už jsem dlouho na Vatsimu nebyl, ale bývávalo tady zvykem dávat všemožné eventy bez ohledu na organizátora - co se pamatuji za ČSAv jsme sem dřive "naše" eventy dávali. Je fakt, že už je to teda dávno, tak se možná pravidla změnila.

Vojta jistě do příspěvku doplní, že jsou zváni všichni piloti, pokud je nutné to explicitně zmiňovat.
By Araneus
#127796
Ale tady vůbec nejde o přizvání nebo nepřizvání pilotů. Tady jde o to, že prostě aktuálně nemáme dost řídících na plné pokrytí.

Zkrátka nemůžeme vyhlásit jen tak za VACC-CZ event, protože už se víckrát stalo, že jsme vyhlásili event a pak to dopadlo tak, že během eventu, kde jsme slibovali plné pokrytí (nic menšího než TWR, APP a ACC se na event slíbit nedá), byla online jenom třeba oblast a TWR nebo ani to ne a piloti byli naštvaní. Pak se logicky stane to, že na další event nikdo nepřiletí, protože se minule spálil. A na toho 6.10. prostě řídící zatím nemám k dispozici a proto ten event nemůže být vyhlášen v sekci eventů VACC-CZ. Ano, dřív když to fungovalo tak, že se vyhlásil event a bylo jisté, že se řídící poperou o to, kdo bude řídit, tak se to mohlo dělat na blind. Teď to prostě nejde.

A ohledně tohoto eventu už jsem měla dost starostí a koordinace s Vojtou, kdy Vojta bez domluvy se mnou nebo s Felixem domluvil event s VACC Italy a na banner umístil logo VACC-CZ. Ti to pochopili tak, že se jedná o oficiální VATSIM event a že Vojta jedná za VACC-CZ (nikoli za ČSAv) a Vojta je při tom nechal. Vojta jim slíbil za VACC-CZ plné pokrytí v době, kdy jsme ani já, ani Felix neměli tušení, že se vůbec něco takového domlouvá. A Italové ten event začali prezentovat jako VATSIM event pro všechny piloty s plným pokrytím na obou stranách.

Jistě chápeš, že by VACC-CZ nedopadl v očích pilotů a okolních VACCů moc dobře, kdyby Vojta tohle celé dotáhl do konce a během eventu by nebyl nikdo za VACC-CZ online. Myslím, že jsem celou situaci s Vojtou řešila hodně vstřícně a snažila se najít aspon nějaké řešení. Pokud bych chtěla být i trochu nepříjemná, tak bych řekla, že když už ČSAv nominuje nového event kordinátora za ČSAv, tak by ho měla poučit, kde začínají a kde končí jeho pravomoce. Stálo mne asi dvě hodiny chatování s Vojtou, než jsem mu vysvětlila, že takhle to dělat prostě nemůže. Že ho opravdu naschvál nenutím odstranit logo VACC-CZ z banneru. Že opravdu ted nejsou řídící. Ne, ani "stačí přece oblast" nejsme schopni předem zajistit.

Jinak doporučuju k prostudování tenhle můj elaborát: http://forum.vacc-cz.org/http://forum2. ... ic.php?t=2. Beztak píšu pořád dokola to samé...

Tenhle kritický stav řídících trvá cca od února 2016. Když se situace zlepší (v posledních 14 dnech době to vypadá nadějně), tak se můžeme vrátit ke starým zvykům.
Naposledy upravil(a) Araneus dne 29 zář 2016, 10:24, celkem upraveno 1 x.
By Pusajin
#127798
Ahoj, kdokoliv si myslí, že v době eventu by "stačila oblast" je dost naivní.Chtěl bych vidět, kolik pilotů by vydrželo čekat na zemi od povolení až vzlet třeba i půl hodiny, protože má ATC zrovna spoustu práce s přilétajícím chumlem pilotů.Do toho nějakej ten odlet/přílet na jiný letiště, než  je event.Stačí se podívat např.do Řecka, kde vůbec event být nemusí a při obsazení jen oblasti se člověk mnohdy hodně načeká.Zbyněk
By oupa
#127815
Díky za vysvětlení - sypu si popel na hlavu, "elaborát" jsem přehlédl, v něm je to opravdu přehledně a srozumitelně vysvětleno. EC bude upozorněn, aby se držel regulí, když už si s nimi někdo dal tu práci.
By Araneus
#127816
Díky. Původně jsem to nechtěla takhle veřejně rozpitvávat ani tě do toho tahat, protože jsem měla za to, že jsme si to s Vojtou dostatečně vyjasnili soukromě.
Uživatelský avatar
By JKol
#127829
[quote="Zbyněk Šídlo"]
Ahoj, kdokoliv si myslí, že v době eventu by "stačila oblast" je dost naivní.Chtěl bych vidět, kolik pilotů by vydrželo čekat na zemi od povolení až vzlet třeba i půl hodiny, protože má ATC zrovna spoustu práce s přilétajícím chumlem pilotů.Do toho nějakej ten odlet/přílet na jiný letiště, než  je event.Stačí se podívat např.do Řecka, kde vůbec event být nemusí a při obsazení jen oblasti se člověk mnohdy hodně načeká.Zbyněk
[/quote]
Také záleží na velikosti eventu a zas tolik aktivních pilotů nemáme,
nicméně že by to oblast sama nezvládla si nemyslím, nicméně máme potbrzenou účast němců, takže by to klidně šlo odřídit z APP :-)
By Araneus
#127830
No, ale Zbyněk asi mluví o oficiálním eventu VACC-CZ (kde nic jiného než full ATC prostě nestačí, samotná oblast ani náhodou), zatímco Kuba mluví o eventu ČSAv, při kterém se další paralelní provoz vyskytne spíše nahodile a tam bohatě stačí ACC nebo APP (které na daný termín ale stejně zatím nemáme).
Minule jsem z oblasti řídila ten event TVS a ty čtyři odlety během dvou hodin se fakt daly zvládnout.
By Pusajin
#127833
Pravda je,že na velikosti eventu záleží.Na druhou stranu ale nikdo dopředu nemůže vědět,kolik pilotů přiletí mimo event země,popř.event města.Pamatuju v době eventu solidní roje,ale i poklidnej provoz s pár random pilotama.Ale myslím,že se nedá moc spoléhat na to,že přiletí/odletí málo provozu.
By bulik4lg
#127892
Přiletěl chumel jednoho letadla, a to byl celý event.. Hezký to bylo.. i to rozhořčení stran rakušáka a mnichováka..
Uživatelský avatar
By JAV
#127902
1. Omlouvám se, že jsem včera chyběl. Nebyl jsem sicě nikdy booknutý, ale přeci jenom, čtvrtek je čtvrtek...
2. Toto jsem dostal do emailu...
====
From: Bernd Mehl [mailto:bernd.mehl@vatsim-germany.org]
Sent: Thursday, October 06, 2016 11:36 PM
To: director@vacc-cz.org
Subject: Event LKPR-LIRF
Hello,
our EDMM_CTR this evening was „a little bit unhappy” – 1 pilot. Is this an event?
Regards
Bernd
VATSIM Germany Deputy RG Muenchen – Leader ATC-TD
By Pusajin
#127903
Úplná pravda jsou dva piloti. ;).Michal Němec do Říma a já z Říma domů.Ale i tak event při příležitosti výročí ČSA ? ::)
Naposledy upravil(a) Pusajin dne 07 říj 2016, 08:05, celkem upraveno 1 x.
By Araneus
#127906
[quote="Jáchym Vohryzek"]
1. Omlouvám se, že jsem včera chyběl. Nebyl jsem sicě nikdy booknutý, ale přeci jenom, čtvrtek je čtvrtek...
2. Toto jsem dostal do emailu...
====
From: Bernd Mehl [mailto:bernd.mehl@vatsim-germany.org]
Sent: Thursday, October 06, 2016 11:36 PM
To: director@vacc-cz.org
Subject: Event LKPR-LIRF
Hello,
our EDMM_CTR this evening was „a little bit unhappy” – 1 pilot. Is this an event?
Regards
Bernd
VATSIM Germany Deputy RG Muenchen – Leader ATC-TD
[/quote]

1) Pravidelné CODy už dávno nejsou, nejsou řídící. A když náhodou nějaký COD je, tak není nutně ve čtvrtek, ale tehdy, když se podaří sehnat nějaké ATC. Takže se nemáš za co omlouvat. Čtvrtek už není čtvrtek.

2) No, já tomuhle ale rozumím. To je přesně to, co jsem o pár příspěvků výš psala Vláďovi, že se může stát, když Vojta Černý udělá to, co udělal. Je to důsledek toho, že to Vojta Černý prezentoval jako event VACC-CZ a ne jako event ČSAv. A že evidentně neudělal to, co jsem po něm poté chtěla, tedy že zpětně a důrazně neinformoval všechny řídící, které požádal o ATC pokrytí, že se nejedná o event VACC-CZ a že nemůžou tím pádem očekávat pokrytí LKAA FIR a potažmo tedy i provoz.
S Berndtem to pořeším.
Naposledy upravil(a) Araneus dne 07 říj 2016, 08:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By mipeba
#127907
Co dodat? Kde jsou ty "nálety" 15ti letadel ČSA na Londýn, EHAM apod? Kde jsou piloti ČSAv? Stačí kouknout na statistiky. Kde je chyba?
Nevím, ale je mi smutno  :'(
Uživatelský avatar
By JKol
#127909
Doba se změnila a všichni noví piloti chtějí vše v co nejkratší době a hlavně se nechtějí nic učit, proto jdou k TVS kde po nich také nic nechtějí.

ČSAv se snažím oživit od nastoupení do fuknce šéfpilota, nicméně pravomoce máme přesně rizdané a do vycvikových věcí může sahat jen PK který se snaží striktně držet obtížnost testů i podle mého názoru zbytečně vysoko a kterého jsem na VATSIMu jako pilota neviděl ani nepamatuji.

Co se eventu týče už od začátku ho provázely problémy (uznávám, že byly způsobeny z naší strany), němcům to emailem vysvětlím a omluvím se jim. Každopádně má idea je pokud možno mít aspoň jednou za měsíc nějaký group flight, popřípadě dlouhočasové eventy (v zimě) a zkusit zdali to nepomůže.
Uživatelský avatar
By mipeba
#127912
Diskuzi bych přesunul k nám do našeho vlákna.
A je to tak jak říkáš. Je hezké mít super vycvičené piloty a reprezentovali naši aerolinku. Ale měla by předcházet odpověď na otázku co chci radši? Vycvičené kvalitní v množství nula nebo několik chybujících a učících se?
Otázkou "špatné" reklamy pro ČSAv bych se nezabýval vůbec, protože se obávám, že věhlas reálných i virtuálních aerolinek je už úplně někde jinde. Někteří ani neví co to za aerolinku je. Zde bych volil raději kvantitu než kvalitu.
A utáhnout opratě se dají vždy.  ;) A na druhou stranu jak zabezpečit, aby nějaký nýmand a looser nepoužíval naši volačku a nekazil nám jméno?
By Araneus
#127913
[quote="Jakub Kolář"]
Co se eventu týče už od začátku ho provázely problémy (uznávám, že byly způsobeny z naší strany), němcům to emailem vysvětlím a omluvím se jim. Každopádně má idea je pokud možno mít aspoň jednou za měsíc nějaký group flight, popřípadě dlouhočasové eventy (v zimě) a zkusit zdali to nepomůže.
[/quote]

No, možná by pomohlo jednak to, kdybyste byli schopní si ty eventy vykomunikovat s TVS a dělat je společně. Tím pádem bude víc pilotů a bude větší šance, že na event seženeme řídící a to strhne k účasti další piloty. Možná...
Zadruhé by pomohlo (ale neříkám, že by to bylo bezpracné, byla by to kupa práce navíc s nejistým výsledkem), kdyby Vojta před tím, než event vymyslí a vypublikuje, zkusil nějak aktivně komunikovat přímo s piloty ČSA. Těm, o kterých ví, že lítají aspoň občas, napsat a nechat je vyjádřit se k datu akce, případně času konání.
Uživatelský avatar
By George_L
#127923
Z mé strany je téměř nulová šance se zúčastnit akce v pracovní den. Zřejmě to mohl být důvod i pro ostatní piloty, kteří by se třeba jinak rádi proletěli.