Oficiální fórum Czech Air Force Virtual.
By Araneus
#117876
Michal psal v nějakém sousedním vlákně, že by chtěl, aby na webu CEF bylo uvedeno, kdo používá jaký simulátor, případně v jakém preferovaném pořadí.

Tuto informaci jsem doplnila do Pilot Roster. Respektive tam, kde jsem věděla, jsem doplnila (týká se hlavně uživatelů X-planu). A tam kde jsem nevěděla, tak jsem napsala FSX.

Mrkněte prosím na to a případně mi napište mail, pokud informace nesouhlasí.

Dík

P.
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#117879
Péťo, Super ! ;) a co se týče toho internetu tak bych doplnil za mě - optika 1,0Gb/s. Podle toho můžem koordinovat formace, protože někomu ten ping bude skákat z 5ms na 190 apod. což pro pozici Leadera třeba na Gripenu je neakceptovatelné. Více méně se jedná potom o rychlostech letounů, do těch 280KIAS se to dá tolerovat ale výše už to dělá zmatek.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#117882
[quote="Petra Ondráčková"]
Michal psal v nějakém sousedním vlákně, že by chtěl, aby na webu CEF bylo uvedeno, kdo používá jaký simulátor, případně v jakém preferovaném pořadí.[/quote]
Hmm. :) Já ale lítám v DC-9, to je taky přece simulátor :)
By Araneus
#117884
[quote="Jindřich Machalínek"]
[quote="Petra Ondráčková"]
Michal psal v nějakém sousedním vlákně, že by chtěl, aby na webu CEF bylo uvedeno, kdo používá jaký simulátor, případně v jakém preferovaném pořadí.[/quote]
Hmm. :) Já ale lítám v DC-9, to je taky přece simulátor :)
[/quote]

No však ho tam taky máš ;) Akorát doufám, že s BPm nebudete rozšiřovat flotilu páč to by se do té kolonky už nevešlo.
Uživatelský avatar
By Datum13
#117886
[quote="Petra Ondráčková"]
[quote="Jindřich Machalínek"]
[quote="Petra Ondráčková"]
Michal psal v nějakém sousedním vlákně, že by chtěl, aby na webu CEF bylo uvedeno, kdo používá jaký simulátor, případně v jakém preferovaném pořadí.[/quote]
Hmm. :) Já ale lítám v DC-9, to je taky přece simulátor :)
[/quote]

No však ho tam taky máš ;) Akorát doufám, že s BPm nebudete rozšiřovat flotilu páč to by se do té kolonky už nevešlo.
[/quote]

V tom pripade mi taky jeste dopln B738 jako Jindrovi ;) :D
By Araneus
#118022
Kvůli snadnější údržbě jsem ten web CEF přepsala do PHP a přesunula na jiný server. Z funkčního hlediska tam problém není, ale koukám, že se úplně rozpadla čeština. Pokusím se to opravit co nejdřív.

Nicméně pokud by měl třeba někdo nějaký nápad co s tím, tak radu uvítám. Moc nerozumím tomu, že HTML obsah stránek je úplně stejný jako byl před tím, dokud to bylo napsané čistě v HTML. Mám na mysli zejména nastavení kódování. Přesto jsem zkusila ještě udělat v <head> nějaké úpravy a rozšíření <meta> podle toho, co jsem tak různě našla na webu, ale nic nepomáhá. Font je celkem běžný a změna fontu taky nepomohla.
Uživatelský avatar
By Schindler
#118025
Jak píše Jindra, chyba už jde ze serveru - tedy určitě při vkládání přes PHP. Jak vkládáš ten obsah? ...Popř. když mi napíšeš soukromě, tak to pořešíme hned.

Každopádně vložení header('Content-type: text/plain; charset=utf-8'); do PHP by to mohlo opravit
Uživatelský avatar
By Gelba
#124287
Czech Air Force virtual má nový web: http://cefvirtual.cz/. Nejde zdaleka tak o jeho vizuální podobu (která není definitivní), avšak o to, co by měl přinést.

To klíčové, na co asi čeká většina pilotů, je konečně nějaký balík letů a misí, který bude k dispozici k volnému létání. Lety budou seřazeny dle karierního postupu a část letů bude povinná pro postup do dalšího stupně výcviku. Cílem tedy nebude nalétávání hodin, ale spíše proletění si elementárních dovedností, potřebných pro pochopení složitějších misí. V tuto chvíli mise ještě na webu nejsou, obsah se budu snažit naplnit během tohoto měsíce.

Další věc, která nás trápí je určité zaznamenávání letů. Zatím jsme se s tímto problémem rozhodli vypořádat skutečně primitivní cestou, a to jednoduchým formulářem, který je na webu a pilot si ho manualně po přistání vyplní. Let mu bude zkontrolován a hodiny manuálně započteny.

Poslední věcí je, že zde budou pohromadě všechny výcvikové materiály pro jednotlivé stupně výcviku.
Uživatelský avatar
By Schindler
#124290
[quote="Martin Tlolka"]
Zksute na ten záznam letů xacars http://www.xacars.net/index.php?clientdownload
Je tam klient pro fsx i pro x-plane a na serverové části tam jsou skripty pro službu i pro databázi.
[/quote]

To samé jako FSACARS. Nevím, jestli to je ale pro XPlane. Každopádně kdysi dávno jsem to zkoušel implementovat a zpětně bych tvrdil, že jo to poměrně jednoduché a jasné.