Oficiální fórum Czech Air Force Virtual.
By Araneus
#117261
Jak jistě všichni víte, SOA (Speacial Operations Airline), kam bude patřit i CEF Virtual, musí být schválena vedením VATSIM před tím, než bude možno podnikat jiné aktivity než lety podle GAT - tedy prosté lety z bodu A do bodu B podle obecných pravidel VATSIMu. Jinými aktivitami mám na mysli zejména mise jako byl event Runway to the Danger Zone).

Pro schválení je potřeba splnit určitá kritéria a čekat 2 měsíce na konečný verdikt.

V tomto vlákně budeme informovat piloty o tom, jak se schvalovací proces vyvíjí.

Momentálně je schvalování v tom stadiu, že jsme zaslali splněná kritéria na VATSIM a z VATSIMu nám jedno z nich připomínkovali.
By Araneus
#117620
Takže milí piloti,

po jistých dalších drobných komplikacích, které nastaly během posledího týdne, ale které jsme nakonec vyřešili, jsme dnes obdrželi vyjádření vedení SOA:

"With the revisions made to the SOA requirements, the Czech Air Force meets all the requirements and has passed their audit"

Ještě musím zjistit, od kdy se nám počítá tříměsíční zkušební lhůta, ale každopádně nejpozději za 3 měsíce od teď budeme moci pořádat plnohodnotné vojenské akce.

Takže prosím lítejte a snažte se nemít pauzu od posledního letu delší než 1 měsíc.

P.
Uživatelský avatar
By Datum13
#117649
[quote="Jindřich Machalínek"]
[quote="Petra Ondráčková"]
"With the revisions made to the SOA requirements, the Czech Air Force meets all the requirements and has passed their audit"
[/quote]
Wow, super!
[/quote]

No a ty se pridas do vycviku kdy Jindro? :D
Uživatelský avatar
By POndrej
#117653
Co si dneska večer kolem půl osmé dát sraz s L-39 v Čáslavi? A vůbec, když už je tu samostatné vlákno pro CEFv, proč si nevypsat nějaký den v týdnu jako (zatím) neoficiální sraz členů CEF virtual, stejně tak jako jsou Czech Online Days? Mohli bysme nacvičovat ve větším počtu například Overhead-y, Flameout-y, co?
By PBily
#117658
Ahoj,

chci tímto poblahopřát! Je to fakt událost, která si zaslouží oslavit. Bohužel jsem nikdy se stíhačkou nelétal, ale pomalinku se (opět za podpory PB) rodí nápad, jak se to naučit ;-)

Petr
Uživatelský avatar
By Datum13
#117677
[quote="Petr Bílý"]
Ahoj,

chci tímto poblahopřát! Je to fakt událost, která si zaslouží oslavit. Bohužel jsem nikdy se stíhačkou nelétal, ale pomalinku se (opět za podpory PB) rodí nápad, jak se to naučit ;-)

Petr
[/quote]

joo, Jindra bude mit zase co delat ;) :D
By Araneus
#117679
Tak já mám jednu opravdu skvělou zprávu.

Dle mojí interpretace pravidel SOA jsem předpokládala, že všech 10 pilotů bude muset lítat za aerolinku minimálně po dobu 3 měsíců. Nicméně dle interpretace Mr. Seana stačí, aby alespoň jeden pilot lítal za aerolinku minimálně po dobu 3 měsíců. Přít se s ním tentokrát nehodlám. No a vzhledem k tomu, že Ondra Plechatý má cca rok trvající pravidelný nálet, tak můžeme očekávat oficiální schválení CEF Virtual každým dnem. Právě jsem odeslala nějaký nezbytný formulář s oficiální žádostí.

Nemůžu najít takového toho smajlíka se šampaňským a navíc nebudeme raději předbíhat událostem, dokud to není černé na bílém. Ale přesto...Ondro (G.), kdy bude první pořádný event v zeleném?
Uživatelský avatar
By Datum13
#117686
[quote="Ondřej Plechatý"]
Co si dneska večer kolem půl osmé dát sraz s L-39 v Čáslavi? A vůbec, když už je tu samostatné vlákno pro CEFv, proč si nevypsat nějaký den v týdnu jako (zatím) neoficiální sraz členů CEF virtual, stejně tak jako jsou Czech Online Days? Mohli bysme nacvičovat ve větším počtu například Overhead-y, Flameout-y, co?
[/quote]

Jedna ukazka jak se da letat formace v simulatoru(Lock ON)....mame teda co cvicit :)
http://youtu.be/cyiUmxka-TQ
#118562
Co je nového, co se povedlo a co nás čeká...

- Máme za sebou 1. výcvikový letový den. Ukázalo se, že je potřeba pořádně zopakovat a zažít elementární věci jako VFR navigace a hlavně vojenská přiblížení. Klíčová je také organizace takových letových dnů. Příště se pokusíme létat podle letového grafikonu, který se předává vojenskému ŘLP vždy před takovou akcí.

- Z toho vyplívá, kdy bude další event (z mé strany jsem schopen v tomto týdnu tuto středu, sobotu, neděli).

- Klíčovým krokem, který je potřeba vyřešit je vytvoření létatelných misí pro základní a pokračovací výcvik, aby byla možnost letět zajímavější a složitější lety bez nutnosti eventů. Pokusím se udělat určitý vzor, a náměty jak takové mise vytvořit, protože sám to nejsem schopen při mých časových možnostech vytvořit..

- Lety podléhající pravidlům GAT jsou povoleny na čemkoliv, nehledě na postup ve výcviku - takže navigační VFR a IFR lety jsou bez omezení povoleny pod volacími znaky CEF --> k tomu slouží zápisník letů na fóru

- S Janem Korandou (IVAO) jsme domluveni, že on nám sežene letové pořádky pro letiště (lety do zón, místní postupy) a my na oplátku z toho vytvoříme nějaké mise pro IVAO.

Vzhledem k tomu, že jsme byli vidět na internetu, tak se nám ozvalo několik SOA organizací, které by s námi rádi spolupracovali:

- vRAF nabízí možnost výcviku na standardy NATO a Air Refueling
- vUSAF nabízí speciální program který nám umožní létat mise Air to Air a Air to Ground a simulovat zbraňové systémy, dále pak účast na cvičeních
- vBAF (Brazilci) by k nám rádi posali piloty na J39, protože Brazilská armáda na ně udělala kontrakt.
- Ozvali se také poláci, kteří by také rádi rozvinuli spolupráci

Byla také vydána první verze výcvikového manuálu. Chybí v ní spoustu věcí, které postupně budu doplňovat v dalších verzích. Tato Základy vojenského létání 1.0. je zaměřena především na frazeo.

Provizorní odkaz, než to Péťa hodí na web: http://uloz.to/xJqzJQX2/zaklady-vojensk ... ni-1-0-pdf
Naposledy upravil(a) Gelba dne 08 pro 2014, 14:51, celkem upraveno 1 x.
By Araneus
#118575
Ondro, asi bude dobré, když prostě nějaký termín vyhlásíš. Ve středu má Dan zkoušku a v neděli je event EGLL-LKPR (viz kalendář či titulní strana VACC-CZ). A já osobně sobotu nemůžu slíbit, protože máme event u Alliance Airways. Navíc dnes máme už úterý, takže pro plánování čehokoli na tento týden je už trochu pozdě. Doporučuju cvičení vyhlásit tak týden předem, tedy vyber nějaký den z příštího týdne a co nejdřív ho sem postni. Ostatní se nevyjádřili, takže nechť se přizpůsobí. Po této neděli VACC-CZ již další eventy na prosinec neplánuje. A středu nedoporučuju, ať zbytečně neubíráme už tak slabý provoz během CODu a neobíráme COD o řídící (DT, VJ, PO, JM, JAV).

P.
Uživatelský avatar
By Datum13
#119554
[quote="Jan Obuch"]
[quote="Daniel Tuma"]

Jedna ukazka jak se da letat formace v simulatoru(Lock ON)....mame teda co cvicit :)
http://youtu.be/cyiUmxka-TQ
[/quote]

Radšej si nacvičiť lietanie na L-39 ako títo chalani.:-) http://vimeo.com/106304883

Lietaniu na albatrosoch sa ničomu nevyrovná a pritom sú také jednoduché že ho zvládne aj malé dievča.:-)
[/quote] 

Jojo Honzo, tohle jsem jiz take zahledl, mooc pekny ;)
#119555
[quote="Daniel Tuma"]
[quote="Jan Obuch"]
[quote="Daniel Tuma"]

Jedna ukazka jak se da letat formace v simulatoru(Lock ON)....mame teda co cvicit :)
http://youtu.be/cyiUmxka-TQ
[/quote]

Radšej si nacvičiť lietanie na L-39 ako títo chalani.:-) http://vimeo.com/106304883

Lietaniu na albatrosoch sa ničomu nevyrovná a pritom sú také jednoduché že ho zvládne aj malé dievča.:-)
[/quote] 

Jojo Honzo, tohle jsem jiz take zahledl, mooc pekny ;)
[/quote]

a pozri si aj ostatné ich letové ukážky (http://virtualne.bielealbatrosy.sk/). Fakt lietajú veľmi dobre, verím že aj vy to tak zvládnete a potom budem premýšľať že sa k vám aj ja pripojím:-)
Uživatelský avatar
By Gelba
#119558
Nerad bych tě chtěl zklamat, ale cílem CEF nikdy nebude létání skupinové akrobacie - i ta je pro piloty třešničkou na dortu ve změti operačního a výcvikového létání. Cílem CEF bude se stát fungující virtuální organizací, která bude věrně kopírovat chod českých vzdušných sil v takové podobě jako je to třeba u virtuální organizace CVARS.
Nicméně skupinové akrobacii se samozřejmě nikdo nebrání... není to prioritou CEF ale pokud piloti chtějí, mohou ji sami létat.