Oficiální fórum Czech Air Force Virtual.
Uživatelský avatar
By Gelba
#117381
Rádi bychom na Island letěli celý let křídlo na křídlo a neobtěžovali se se spožděním VATSIMu.
Je někdo ochoten krátce pospsat, popřípadě udělat nějaký jednoduchý návod jak být připojený přes mulitplayer a zároveň VATSIM?

Hodilo by se to rozhodně pro další lety CEFv, vzhledem k nutnosti nácviku skupinového létání.
Uživatelský avatar
By Gelba
#117384
[quote="Vojtěch Javorský"]
Přes hamachi a pak normálně přes lobby.
Bohužel u FS9 nelze.
[/quote]

To nějak tuším...nicméně kdyby jsi byl (NEBO KDOKOLIV JINÝ) schopen popsat nějaký návod, aby to bylo použitelné i pro podobně tupé jedince co se týká těchto věcí jako jsem já a mohli bychom to mít v materiálech pro CEFv, byl bych neskutečně vděčný :)
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#117385
Právě, že FS9 to umí oproti FSX

1. spustim hamachi + skupina max 5 lidí (uzamčeno programem)
2. až budou všichni napojení na hamachi tak zakladatel hamachi místnosti (room) spustí FS2004 - multiplayer - host - a vytvoří jakoby vlastí multiplayer.
3. až bude spuštěná FS multiplayer verze, zapnou FSku všichni další v roomce, následně dají multiplayer a vyhledat místnost případně podle IP hamachi zakladatele.
4. poté až budete všichni na letišti, každej z vás si zapne vatsim pomocí SB3 (u FSinnu nezkoušeno)

Bylo to odzkoušeno před X lety a fungovalo to normálně, zda proběhly nějaké zásadní upgrady netuším.

Shrnutí :  Hamachi, FS2004, SB3 - VATSIM ... bylo plně funkční

PS: ovšem vy co letíte přes hamachi, musíte mít naprosto stejný letadla ve svých knihovnách jinak to bude dělat neplechu.
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#117387
Upřesnim,

Já to přes FSX nedokázal rozchodit :)
Pouze jsem napsal jednu z odzkoušených variant.

Ideální domluva je přes Teamspeak 3

Ještě jsem se nedokopal k tomu zda mam jít s váma do tý akce nebo ne.
Je to už dávno co JM , JL a já lítali skupinovou akrobaci  Red Arrows - šlo nám to perfekně křídlo na křídlo. největší zabiják byl čas lítat a hlavně trénovat tuhle zábavu :(  to že vidim letadlo od sebe 0,3nm neberu jako formaci. Pokud nevidim druhýmu do kokpitu (cca 5m) tak to prostě není skupina :P . Za hodinu se to nenaučíš, každej muže trénovat sám offline  military traffic na okruhu nebo chytnout nějakej dopravák a držet se ho co nejblíž.
Uživatelský avatar
By Gelba
#117388
V tom s tebou rozhodně souhlasím a je to snad jediné co mi na VATSIMu schází  a co se týká této zábavy, tak si do dostatečně napravuji u IL-2 :) Proto bych byl rád kdyby to šlo rozchodit pro FS9 i FSX, aby létání v CEFv bylo také trochu o něčem jiném.
Uživatelský avatar
By vojav
#117389
[quote="Michal Zíka"]
Právě, že FS9 to umí oproti FSX
[/quote]

FSX umí. CO jsem já zaslechl, tak se nejde v FS9 připojit zároveň na hamachi a zároveň na VATSIM
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#117494
v pátek se nám povedlo rozchodit hamachi s FSX, tudíž potřebuju ještě někoho na testování s SB4 nebo FSinn.  Odzkoušenej Vpilot zřejmě nepracuje zcela správně ... potřebujem zjistit zda tu chybu vytváří FSka nebo pouze Vpilot.

Více info na TS3.

hlásí se někdo pro tuto laboratoř ? :)
Uživatelský avatar
By Datum13
#117504
Ondro jdeš pozdě. Již je otestovano a funguje to suprove. Tak sme si nakonec dali hodinku ve formaci. Michal nás pochvalil;)
Uživatelský avatar
By vojav
#117513
[quote="Michal Zíka"]
Zítra v odpoledních hodinách budu určitě lítat a na TS3 budu taky přihlášenej, pro vás kdo by měl zájem tak nutno zprovoznit FSX +  HAMACHI + FSINN ...  databázi letadel musíme ještě doladit ... Zlín-142 a L-39 Albatros budou 100% zapotřebí ;)
[/quote]
Dneska se k vám přidám :)
Uživatelský avatar
By POndrej
#117531
Tak létání ve formaci ganz zupa, konečně se to začíná tvářit, že to půjde. Doufám, že dneska odpoledne něco ještě zaletíme dopoledne mi prostě nevyšlo.
Uživatelský avatar
By Gelba
#117541
Štáb virtuálních vzdušných sil velice oceňuje proběhnuvší činnost! :) Paráda!

Jsi schopen vytvořit návod, který by do budoucna mohl viset na stránkách CEF? Nejlépe obrázky a krok po kroku..Chápu že je to opruz nicméně to bude potřeba ;)
By Araneus
#117564
Ondro, v reakci na tvůj mail ohledně multiplayeru a X-Planu... X-Plany se dají přes Hamachi v pohodě propojit. Nezkoušeli jsme tedy multiplayer, ale payware plugin X-Copilot (dva piloti sedí v jednom virtuálním kokpitu) propojený přes Hamachi. Bylo to bez problémů kompatibilní s VATSIMem, tedy oba piloti mohli být online na VATSIMu a zároveň sedět v jednom kokpitu. Bohužel ať jsme byli na VATSIMu nebo ne, při tom propojení před X-Copilot se vždy jeden ze simů ("slave") trhal. Ne že by to bylo úplně nepoužitelné...možná pro nácvik multicrew v dopraváku dobré, ale my jsme to chtěli na vrtulníky a to bylo tedy hodně na nic. Jak je to s multiplayerem pro X-Plane vs. VATSIM, případně jestli to jde propojit s MSFS, to nevím. Ale vzhledem k tomu, že to nikdo nepoužívá, tak bych řekla, že to asi nepůjde. Jestli přetrvávají při propojení problémy, které popisují pánové ZDE, tak to nevím.
Ale jak říkám, multiplayer jsem nikdy nezkoušela. Možná k tomu zkusím ve volné chvíli něco dohledat.
Uživatelský avatar
By anhista
#117565
Ano, s tím mám zkušenosti, můžeme to po domluvě vyzkoušet. Cca. rok zpět jsem takhle letěl formaci s Radkem Gadasem v C172. Těžko říct jestli bude obnovovací frekvence dostatečná i pro éro typu Gripen apod.
EDIT: Těžko ale říct jestli se pak půjde připojit i na VATSIM, ale podle toho co říkal Michal Zíka by to mělo jít.
Uživatelský avatar
By POndrej
#117567
Tak určitě bysme to mohli prubnout, určitě ne hned v Gripenu (ačkoliv v Gripenu je autopilot, kterej funguje poměrně bezchybně) ale v L-39 určitě. Nebo pokud bysme byli skalní masochisti, mohli bysme si vzít Zlíny Z-142 a mohli bysme kroužit nad Čáslaví kupříkladu. :-)))