Oficiální fórum Czech Air Force Virtual.
#118610
[glow=red,2,300]Pondělí 15.12.2014 / 18:30LOC[/glow]

Mise    : Seskupení a okruhy ve formaci
Prostor : TMA Pardubice
Letoun : Zlín Z-142

Info pro piloty - nutnost : FSX / FSinn / Hamachi / VATSIM

Podle počtu přihlášených pilotů navrhnem typ formace.
Kdo má zájem, nechť si reservuje místo [glow=red,2,300][/glow]

POZOR !  Změna Termínu na 15.12. viz výše ↑
Naposledy upravil(a) Michal Z. dne 11 led 2015, 23:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Datum13
#118611
[quote="Michal Zíka"]
[glow=red,2,300]Neděle 14.12.2014 / 18:30LOC[/glow]

Mise    : Seskupení a okruhy ve formaci
Prostor : TMA Pardubice
Letoun : Zlín Z-142

Info pro piloty - nutnost : FSX / FSinn / Hamachi / VATSIM

Podle počtu přihlášených pilotů navrhnem typ formace.
Kdo má zájem, nechť si reservuje místo [glow=red,2,300][/glow]
[/quote]

to je pomerme dost blby datum/cas Michale, koukni do event kalendare a dojde ti proc?
By Araneus
#118612
Kluci, vždyť jsem psala, že v neděli 14.12. je event. Je to i v kalendáři a na titulní straně vacc-cz a na fóru. Já i Dan máme zabookované ATC a já určitě řídit budu. Je to EGLL-LKPR, tedy poměrně zajímavá destinace a předokládám, že někteří piloti CEF budou váhat, čeho se raději zúčastnit. Nebylo by rozumné to udělat přece jenom v jiný den? Co se týče kolidování s provozem během eventu, tak nějaká aktivita v LKPD bude asi v pohodě, ale obávám se, že okolí Prahy se se stíhačkama nedostanete. A tím, že bude event, tak je menší pravděpodobnost, že seženeme řídícího do Pardubic.
Uživatelský avatar
By Datum13
#118614
Petra me predbehla o minutku, uz sem chtel taky rici Petra se zminovala o 14.12.

Ja budu taky ridit, sice az od 20:00LOC a to jenom z toho duvodu ze bych si rad zaletel alespon jeden leg v tomto eventu, jinak bych byl uz od 18:00 ;)
Uživatelský avatar
By Datum13
#118615
[quote="Michal Zíka"]
V případě nulového zájmu to přeložíme na pondělí, dík za info ;)
Řídící pro tentokrát nebude zapotřebí ... potřebuju Wingmana na R4Y + třetího kdo poletí s civilem 73x nebo A3xx
[/quote]

Pondeli able ;)
Uživatelský avatar
By Datum13
#118616
[quote="Michal Zíka"]
V případě nulového zájmu to přeložíme na pondělí, dík za info ;)
Řídící pro tentokrát nebude zapotřebí ... potřebuju Wingmana na R4Y + třetího kdo poletí s civilem B73x nebo A3xx
[/quote]

Zalezi na case ty ukazky. Sice uz mam ukazku s 777 ve 13:00 ale pote bych mohl na svem kocpitu jako doprovod s 737, bus se mi brat nechce kdyz tam uz budu mit ten muj sim ;)
Uživatelský avatar
By POndrej
#118630
Pondělí 15.12. by bylo ideáloš. A volba letadla Z-142 je taky ok. Za mě zájem je.

[quote="Petra Ondráčková"]
..... ale obávám se, že okolí Prahy se se stíhačkama nedostanete. [/quote]

K tomu mám otázku. Do okolí Prahy se se stíhacím letounem nedostanu z jakého důvodu? Provoz jako provoz, ne? Já budu například trénovat navigaci s L39 vizuál nebo podle přístrojů (podle počasí), přidá se ke mě někdo? Bude to pár hopů s mezipřistáními (stop and go). Popřípadě, pokud by se ukázalo, že jsme "nevítanými hosty" v LKAA, měl bych návrh na pár vizuálních přiblížení na letadlovou loď někde v okolí Neapole, pokud by byl zájem.
By Araneus
#118633
Neříkám, že se tam nedostaneš s jednou IFRovou stíhačkou. Jde spíš o formaci stíhaček. Pokud by byl hustý provoz, tak si do toho řídící nemusí troufnout rychle letící formaci několika VFR stíhaček pustit. Neříkám ale, že to tak bude. Všechno bude záležet na provozu.
Uživatelský avatar
By POndrej
#118748
[quote="Michal Zíka"]
[glow=red,2,300]Pondělí 15.12.2014 / 18:30LOC[/glow]

Mise    : Seskupení a okruhy ve formaci
Prostor : TMA Pardubice
Letoun : Zlín Z-142

Info pro piloty - nutnost : FSX / FSinn / Hamachi / VATSIM

Podle počtu přihlášených pilotů navrhnem typ formace.
Kdo má zájem, nechť si reservuje místo [glow=red,2,300][/glow]

POZOR !  Změna Termínu na 15.12. viz výše ↑
[/quote]

Jak to bude dnes? Rád si něco malého s prdlavkou zaletím :-)
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#118762
Lidi, mam jednu nepříjemnost, cca před hodinou mi vytrhli moudrák takže budu zas o krok blbější ... aktuálně to bolí jako kr... uvidíme jak to zvládnu do večera, ještě mam hoďku čas ... Xplane bohužel mimo formace, jinak letět mužeš samozřejmě taky nějakej okruh ...

Ostatní - hlavně to hamachi s FSinnem ;) v 18:15 budu na TS, pokusim se mluvit alespoň pravou stranou ... :D
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#118765
[quote="Petra Ondráčková"]
Předpokládám, že X-Plane je mimo.
[/quote]
Já jsem také s FS9 diskriminován, budu se tam šmrdlat na okruzích.
Uživatelský avatar
By POndrej
#118791
OK, to bude asi možná nejlepší. Jak moc předem Ti mám dát vědět? Stačí den, nebo i pár hodin před? Velice rád bych si zatrénoval....jo... sesmolil jsem podle ORTA, prozatímní AFko letiště Tábor Všechov. Pokud by se to CEFv hodilo, věnuji, no problema. Já jen proto, že by se tam dalo výborně cvičit a trénovat i ve více lidech.
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#119300
Pánové,
je potřeba začít něco trénovat na tu slavnou akci, proto navrhuji zvolit letoun kterej se chová realisticky, v kokpitu vypadá na urovni a není příliš náročnej.

Za sebe navrhuji L-39, pokud máte jinej stroj v české armádě co vypadá na podobné urovni, sem s ním.
Civilní nějakej turboprop -  ATR72 ? DHC8 ?  jiné nápady ?

Další věc - kdo si z vojenských pilotů vezme nastarost civilní dopravák ?
              - kdo si veme těžší úkol na pozici Wingman ?

Ideální aby dotyční piloti spolu seděli na Ruzyni.
Ondra Gelbič bude celou scénu komentovat, pokud nezměnil názor a nesedne do jednoho z Jetu.

Kdo se hlásí ? :)
Uživatelský avatar
By Datum13
#119302
Pokud jde o jet asi bych se utrhl a vzal bych bud mého bulicka popřípadě autobus. Samozřejme pokud se nenajde nikdo jiný. Už tak mám vystoupení ve 13:00 a k tomu na starost svuj a BS sim popřípadě ATC. Takže ja jenom jako poslední možnost ;)
Naposledy upravil(a) Datum13 dne 06 led 2015, 19:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Gelba
#119376
Pokud bychom se rozhodli do toho jít naživo, musí to být skutečně precizní od frazeologie až po samotný let. 

Aniž bych chtěl někoho podceňovat, nejsem si jistý, že jsme schopni to zvládnout online, a proto bych se přikláněl předtočené offline variantě. V žádném případě to nechci odsoudit předem k neúspěchu a pokud jste přesvědčeni, že to půjde, tak je potřeba sakra začít trénovat podle přesně daného scénáře.

Moje představa je taková, že se na plátně odehraje kompletní hotovností let, od startu letounů až po jeho identifikaci a doprovodu ke hranicím vzdušného prostoru. Během letu (zejména v těch nezáživných pasážích) by bylo postupně představeno vojenské létání na VATSIMu a zároveň by byl vysvětlen i nejběžnější úkol nadzuvkového letectva (…zejména pro ty co tam nejsou jen kvuli simulátorovému létání). V předtočeném případě je to pro mě úkol samozřejmě snažší, protože se lépe mohu připravit a není takové riziko že to skončí ostudou...

Jinak co se týká stroje, tak je to potřeba letět na Gripenu (avšak pravdou je, že kokpit stojí za starou bačkoru…)
By PBily
#119388
Bavíme se o r4y?  Pokud ano, na pódiu bude můj comp. Já si na to netroufám. Zlína jsem měl v ruce, ale stíhačku neumim. Pokud byste někdo chtěl life, náhradu vám tam něco, řekněte co. Pokud chcete natáčet stylem mého posledního videa a pak to sestrihat, pojďme najít termín. Co tato sobota večer?