Oficiální fórum Czech Air Force Virtual.
Uživatelský avatar
By POndrej
#120661
Ahoj lidi. Čím déle nad tím přemýšlím, tím více dospívám k názoru, že by nebylo od věci, abychom jsme si zde sepsali jaká letadla máme pro jaký sim, abychom jsme se vyhnuli případným nesrovnalostem. Předem upozorňuji, že pokud myslím X-Plane, myslím tím poslední aktuální verzi. Tímto prosím X-Planisty, aby doplnili případně opravili tabulku. O totéž prosím FSkáře.


TypFS9FSXX-PlaneDwnldFSDwnld Xplane
SingleEngPropZ-142Z-142-----
SubSJetLotus L-39Lotus L-39-----
TwinTurbopropAn-26An-26-----http://www.avsimrus.com/f/fsx-aircrafts ... ownload&hl
SuperSJetMiG-21F-13MiG-21MF-----
SuperSJetAlpha GripenAlpha Gripen-----
TwinTurbopropC-295MC-295M-----



P.S. Asi by nebylo od věci, udržovat na stránkách CEFv instalační balíky jednotlivých letadel se všemi livrejemi CEF, co jsou k dispozici. Jak jsme na tom s místem na tom hostingu, zvládne to??
Naposledy upravil(a) POndrej dne 03 bře 2015, 09:08, celkem upraveno 1 x.
By Araneus
#120663
Toho Mentora škrtni. Zaprvé je to oproti Zlínu moc rychlé a zadruhé je to děsně zabugované. Kdyby to byl freeware, tak dobré, ale ono to stojí 30 dolarů. Kokpit krásnej, letadl krásné, lítá to perfektně, ale funkčnost prvků v kokpitu je prachmizerná. A to jsem v tomto ohledu hodně nenáročný uživatel. Nicméně pokud kvůli nějakému bugu nejdou ani ladit frekvence ATC a výrobce addonu nereaguje na maily, tak za to letadlo 30 dolarů rozhodně nedám. JRollon má vůbec s bugama ve svých modelech docela problém. Teda on asi ne, ale uživatelé ano.
Naposledy upravil(a) Araneus dne 26 úno 2015, 15:35, celkem upraveno 1 x.
By Araneus
#120664
Na hostingu jsou asi 2 giga. Problém je spíš v tom, že jsem tam tuhle chtěla nahrát nějaké větší soubory (cca 2x50 mega) a neprošlo to ani při opakovaných pokusech, nevím proč.
By Araneus
#120669
Já nevím, no. Já letadlům nerozumím. Freewarů je spousta, ale v jaké kvalitě, to netuším.

Paywary:

Single engine prop tak, aby uměl akrobačku i navigaci je jenom ten nešťastný Mentor.
SubSjet: Beru na milost Delfína, i když podle mne to žádná sláva není.
Twin Turboprop: An24
Supersonic jet: Mig17 (jemné nuance mezi Migem 17 a 21 mi unikají), Mig29
O ničem podobném jako je ta CASA nevím, je C130 Hercules, ale to je trochu jiná hmotnostní liga.
Uživatelský avatar
By POndrej
#120677
Hele, zkusil jsem na téma "xplane 10 military jets" hledat na Google a vyhodilo mi to dvoudílné video o xplane freeware military jets. A jako podzvukovy jet pro xplanisty bych to videl na ten Alphajet, co ty na to?

Koukni zde : https://www.youtube.com/watch?v=RMIqaV10MHw

Hned zkraje jsou ameriky typu F-16 F-14 F-15 atp. Ty bych vynechal.

Ale jako výcvikový jet abyste měli Alphajet. Co to zkusit? Nadzvuk bych určitě vynechal MiG17, to nadzvuk není, MiG-19 už třeba jo. MiG-21 je jasnej nadzvuk, MiG-29 totéž. Jako dopravní tu byl zmíěnn An-24, toho bych se držel. C-130 .... nevím... co An-12 jako vícemotorovej turboprop?

Takže resumé. Vyzkoušej, pokud budeš moci, ten Alphajet a An-24 abysme měli jistotu jestli to stojí za to.
Uživatelský avatar
By Petricius
#120678
Já nevím, zda to chápu dobře, ale napíšu, co mám v hangárech:
Mám FSX

SingleEngProp: Z-142
SubSJet: Lotus L-39
TwinTurboprop: ATR 72
SuperSJet: Alpha Gripen, F14
Twin-Jet: A318,19,20,21
By Araneus
#120747
V X-Planu většina letadel, co mají střílet, tak skutečně střílí ;)

(a letadla, která mají dělat akrobatické prvky, tak je dělají atd.)
By ASG29
#120753
VRS F-18E má funkční radar, funkční zbraňové systémy (čili střílí), funkční doplňování paliva za letu, funkční FBW řízení, atd. atd....
Uživatelský avatar
By POndrej
#120766
Eurofighter je sice super, viděl jsem ho jak pro Xplane (freeware...?) tak i pro FS. (tam jsou dokonce dva...jeden od Alphasimu co chodí dobře ve FS9 v Xku už ne tak dobře, a jeden který se zdá být i lepší) F/A-18 od VRS je samozřejmě super záležitost, stejně tak i F-14D od Cattanea, kterou frajer napsal tak, že chodí i s VRS packem, ale pro naše podmínky je to bohužel naprosto mimo. Pro naše podmínky potřebujem funkční L-39, L-159, An-26, Casa C295M a Saab Gripen.
By martintlolka
#120827
Bojím se, že zmiňovaná letadla v X-plane neseženeme (v požadované verzi a kvalitě).
Co kdybychom to udělali po česku a uplatili ministra obrany, aby nakoupil ty Eurofightery? Mám tu včil 70kč stravenku.

PS. Já se v těch strojích moc nevyznám, ještě tak rozdíl mezi stíhačkou a bombardérem. Je tam nějaký zásadní rozdíl kvůli kterému nelze tuto substituci použít?